1. 1.
    yani bir de soyunup dökülmüşsen, ayağının birini orta sehpaya, diğerini pencereye doğru uzatmış, elinde kumanda, yarı uyukluyor, yarı tv seyrediyorsan,

işte tam o sırada aniden gelen misafir zor zanaat arkadaş.
    2 ... neoettoman
    #30863713 :)
  2. 2.
    Allah onu kahretsin misafiridir. Misafirden zaten oldum olası haz etmem. Ev haliyle, giyinmeden, duş almadan insan içine çıktığım görülmüş şey değildir.

Yakın zamanda bir akrabamızın düğünü var ve anneme elbise diktirecekleri için ikide bir geliyorlar. Kadın 3 kez model çıkarmış olmasına rağmen -bunun ne meşakkatli olduğunu bilen bilir- utanmadan fikir değiştirip tekrar tekrar geliyorlar.

Bizim ev de maşallah internet kafe gibi olduğu için çoluk çocuk da takılıyor peşine. Pazartesi günü sınavım var tuttum araba yarışı yapıyorum 1 saattir ya allah kahretsin hepinizin abv.

Dinlediğiniz için tşk.
    28 -2 ... pozitifsemptom
    #35918608 :)
  3. 3.
    Benim eve gelse bile bir yere oturamaz 1 sandalye 1 tekli koltuk yani baba ya oturur.
    5 ... vexillarius
    #35918689 :)
  4. 4.
    (bkz: Aniden gelen misafir ve hazırlıksız yakalanma) durumu söz konusudur.

Alelacele bir sunum hazırlanmalıdır.

Evde derhal ohal ilan edilir görev dağılımı yapılır. Kurdeleler hazırlanmalı, dışardan bir şeyler alınmalı veya evde yapılmalıdır. hızlıca kurdelelenmeli, dantellenmelidir.
    22 ... pezevenk malik
    #35918821 :)
  5. 5.
    günlük yaşam türbülansı.
    5 ... galaksi gezgini
    #35918841 :)
  6. 6.
    misafirperver değilim galiba. böyle çat kapı gelen misafiri sevmem. final haftasında oturmaya geliyorsun mesela. bir ara sor bakalım müsait misiniz de. gerçi değiliz ,gelme demek de olmaz. her şekilde dert.
    29 ... forever together
    #35918875 :)
  7. 7.
    Birinci dereceden akraban değilse * haber vermeden gelmeyecek arkadaş.
    1 ... kinestetik gerizekali
    #35920941 :)
  8. 8.
    Çocuklu olanı insanı katil edebilir. Ulan 27 yaşında adamız hala çat diye bende bitem arkasaş ve kuzenler var. Aman bu nasılsa sap diyip sevgilileriyle ailesiyle bir sorun yaşayınca hemen bende bitiveriyorlar. Ulan bi dur amın evladı belki bir kızarkadaşım var? Bizim de bir mahremimiz olabilir dimi? Beni düşünmüyorsan kızı düşünsene.
    2 ... macca
    #35921149 :)
  9. 9.
    Kendime de bu eleştiri aynı zamanda; ne yazık ki zaman içinde hoşgörümüzü kaybettik, çift taraflı olarak.. Eskiden her an dolup taşan evlerimiz vardı. Balkondan balkona "sana geliyorum şimdi" anonsuyla... Evde ne varsa o ikram edilir, "umduğunu değil bulduğunu yer" sözünün de layığıyla gerçekleştiği ortamlara gebe olurdu ortam. Herkes memnun çünkü sıcak çaya daha çok koyu bir sohbet eşlik ederdi. Ellerde akıllı telefonların olmadığı, can kulağı ile dinlenip göz göze gelmenin üst seviyelerde yer aldığı yıllardı o zamanlar. "insana saygı" bolca vardı yani... Geç saatler, şayet ertesi gün tatil günüyse dert edilmez, şamatanın dibine vurulurdu...

Şimdi her şey geriyor bizi. Ne ruh dinleniyor ne beden. Bedelini ise biraz sohbet kalmaktan uzak kalmak istemeyenden çıkıyoruz belki de.. Ya da hak vermesini istiyoruz bu hengamede yaşadıklarımıza.. Bakın her şeyin otomatik olduğu zamandayız, memnun etme seviyesi yerlerde.. Bir üstte değindiğim zamanlarda; çamaşırlar elde yıkanıp kaynatılır, bulaşıklar makine görmeden temizlenirdi. Elektrik süpürgesinin yerinr çalı süpürgesi, vileda yerine don ya da atlet vardı.. Huzur ve mutluluk ise tarifsiz...
    3 ... sabahuykusu
    #35921363 :)
  10. 10.
    misafirliğe gitmeden önce, arayıp müsait olup olmadıklarını sormak, evrensel bir görgü kuralıdır. öyle damdan düşer gibi kimsenin kapısına dayanılmaz. ülkemizde görgü kuralları, sosyal ilişkiler hiç gelişmediği için böyle durumlar yaşanıyor. en son dayanamayıp söylesen, sanki kendileri haklıymış gibi surat yapacak kadar da andaval olurlar genelde.
    1 ... r p mc m
    #35921402 :)