1. 1.
  izmirlileri pek memnun etmesede biz istanbulda yaşayan bezgin insanların içine aniden doğan bir garip istektir.

  Çok emin olmamakla beraber izmirlilerin suriyelileri buradaki gibi bağrına basıp “onların semti” diye niteleyebileceğimiz saçma yerleşimlere müsade ettiğini, en azından bizdeki kadar olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca kim istemez hem büyük şehirde yaşayıp hemde bu kadar keşkmekeş olmayan bi yeri? Seviyorum seni izmir.
  5 -3 ... dj battaniye
 2. 2.
  basmane'yi görünceye kadardır. aynı suriyelilerden burada da var çünkü.
  2 ... oglan midir adam midir bilemem
 3. 3.
  istanbul'da tramway yolunda ilerleyen arabaları gördükten sonra bir an önce okullar açılsa da okula gitsem dediğim ve özlediğimi hissettiğim şehir olur kendileri. Gerçekten güzeldir. Yaşanılasıdır. insan hayatının mutlaka bir döneminde izmir'de yaşamalıdır bence
  3 ... pampukpremses
 4. 4.
  iki gözümün çiçeği olan şehre yerleşme isteğidir.

  Üniversite yıllarım ve iş hayatımın bi dönemi -ki bu totalde 10 yıldan fazla yapıyor- bu şehirde geçti. Hakikaten bir tutkuya dönüşüyor, bilen bilir. Sadece ben değil, bu şehirde üniversite okumuş ve iş hayatına atılıp uzaklaşmış bütün arkadaşlarımın hayalidir bir gün geri dönüp yerleşmek.

  Kısmet. Kim bilir belki bir gün yine kavuşacağız.
  3 ... lcma
 5. 5.
  çomarlara laf anlatamayanlara olur genelde.
  2 ... arivekirmizi
 6. 6.
  Hiç gitmeyen istek.

  (bkz: keşke)
  ... fafnir
 7. 7.
  https://video.uludagsozluk.com/v/bir-yazardan-hoşlanmak-163918/

  ... arxaggelou
 8. 8.
  O istek bana da gelmisti ve gittim. Ama cok uzun surmeden (2 yil civari) sevgili istanbuluma geri gittim. Bir kere cok pahali bir sehir, ozellikle giyim ve genel sarfiyat urunleri istanbula gore oldukca pahali. Alt yapisi cok yetersiz. Azicik yagmurda her yeri su basiyor. Yollar yamali bohca gibi. Is imkanlari cok kısitlı. Insanlari oyle sanildigi gibi kibar zarif falan degiller. Yobaz insan orada da bol miktarda var. Sadece oy coklugu saglayacak kadar bol degil.
  Ogrenci olarak belki kampus icinde ve civarinda eglenceli gelebilir ama is hayati anlaminda cok ic acici bir yer degil maalesef.
  2 -1 ... cavaceylan
 9. 9.
  10 Eylül izmir' e gideceğim. Memleket hoş güzel de artık sıktı. Seni özlerim canım izmir. Bu arada öğrenciyim her türlü burs kabul edilir ve bira ısmarlarsanız sevinirim. Kordon da beraber içeriz sayın yazarlar.
  1 ... thelifefuck
 10. 10.
  bazılarına pek uğramayan istek. istanbul yeterince sıcak oluyor, kalabalık desen aynı, mülteci desen aynı doğulu desen aynı. iki tereyağlı poğaça için yerleşmek de mantıklı gelmiyor.
  1 ... caranthir