bugün

aniden gelir ve her şeyi bırakıp sizi hiç kimsenin tanımadığı yerlere gitmek ister insan.
http://1.bp.blogspot.com/.../s1600/fenni+sunnetci.jpg en güzel bu karikatür anlatır.
Senden önce gider içine dert ettiklerin der.
Bok var git de gör ebeninkini ile sonlandırırım o isteği.
Aniden gelen, biraz mantıklı düşününce vazgeçilen istektir. Geride bırakılacak insanlar ve anılar caydırır insanı bu fikirden. Bazen de çekip gitme imkanınız yoktur. Ya iş güç vardır ya da başını alıp gidebilecek paranız olmaz. Olmaz yani. Bu istek tutmaz sevgili sözlük.
her yiğidin harcı olmayan eylemdir. Zira görsel
yapmak istersen yapabildiğin eylem. misal ben. istanbul'u bırakıp balıkesir'e yerleştim.
sürekli hayatla mücedele etmekten yorulmuş insan isteği. Kesinlikle tam tanımı budur. devamlı çizdiğiniz rota şaşar, önünüze engeller çıkar, bazen öyle bir an gelir ki hayata 'al da başına çal' demek ister insan. ya hayat engel olmaya devam eder yada elimizde olmayan sebepeler.
--spoiler--

gelsin hayat bildigi gibi gelsin, isimiz bu yasamak.

--spoiler--

ustune gitmediginde kacan istek.
her şeyi bırakıp gitme isteği gelir ve sonra aklına yakınların gelir.her şey o onda sona erer. gitmek istesen de gidemezsin.
insan kendini bırakıp nereye gidebilir? yoksa nerede değilsek orada mı mutluyız. uyanmanın bedeli serapları fedadır. feda. kim için ne için. sebepler sebep değil. gitmeler gitme değil. çün sağlam gideceksin. öyle yarım yamalak olurmu. olursa alışıldık bir şey olur. piç olur. yorgunum. evet yorgunum. gidemeyişimden. ölemeyişimden. beni boğan bağlardan. iflah olunmaz bilirim. ama bazı bedeller ödemek gerekiyor. uyanmanın bedelleri serapları fedadır. evet.
genelde hayalde kalan istektir. cesaret ister.
günden güne içimde daha da çok yer eden his.
her şeyi, herkesi arkamda bırakıp, bilmediğim başka bir şehre gitmek. belki de orada yeniden, farklı bir birey olma için bir şans. bir yanım diyor ki, niçin duruyorsun burada, istediğin bu değil. diğer yanım bekle diyor, belki her şey düzelir...
Sevgilinin mesajına geç cevap verince olay çıkıyor. Böyle bir ortamda nereye gidiyorsun ? Sen hayırdır ?
sonra cebine bakarsın 5 lira vardır bu hayallerden çıkıp gerçeğe dönersin sonra..
aniden gele gele canıma tak etti ve kaçış planı hazırlandı. gidiyorum çok sevdiğim ülkemden pis insanların sayısı çok arttı , beni tanıma şansınız zaten yoktu artık hiç yok.*
tam da şu an hissettiğim.
bırakıp gitmeyi bir de kaçmak olarak algılayan bir sistem var. ben aslında ona deli oluyorum. halbuki konular çok başka.. olmuyor bazen. olmuyor amk.
Uzun zamandır içimde çöreklenen duygu ama nereye gidiyorsun ? iş var bırakamazsın. Bizim gibi orta halli vatandaşın sadece hayali olarak kalacak istektir. Bırakıp gitsen ne yapacan dedirten istektir.
Sabrını muhafaza et ve unutma ki, bu dünyada ki her şey gelip geçicidir..
An itibariyle gelen istektir. Güvenilen herseyin bitmesi, herşeyin yalan olması, başka herseyin ters gitmesi.. Bıraktım artık siktir et.
bu aralar sıkça içimi kaplayan en büyük istektir diyebilirim. valla inanılmaz bunaldım artık buralardan, başka yerlere farklı bir hayata geçiş yapmam gerektiğine inanıyorum artık. hayattan gram zevk alamaz oldum nerdeyse, tek kazancım sevdiğim kadın oldu...
An itibariyle gelen istektir.

Bıktim her şeyden. Bi insanin yüzü hic mi gulmez.
özellikle geceleri gelen istek. zamanlaması berbat.
iyi de nereye? bakkala kadar anca gidersin, git.
Ama imkanın olmaması.
güncel Önemli Başlıklar