1. 1.
  sebebi varsın bilinmesin ama geldiği an fena koyar. kısa süreli olanı tercih edilir. bir duygulanım çeşidi.
  2 ... fayaka
 2. 2.
  bazı hastalıklar vardır. öncelikle akut olarak ortaya çıkar daha sonra kronikleşir. aniden bastıran yalnızlık hissi de bu hastalık türlerinden sadece biridir. önce akut daha sonra kronik. tedavisi ise yalnız kalmamaktır.
  2 ... fabala
 3. 3.
  gurbet' in vazgecilmezlerindendir. bazi bazi gelir, bastirip iki puan alir, bunyeyi boka cevirir sonrada defolur gider.*
  3 ... oneydilan
 4. 4.
  eğer gecenin bir körüyse ve eğer pencerede bomboş sokağa karşı günün son sigarası içiliyorsa daha bir acımasızlaşan histir.
  6 ... marionette
 5. 5.
  şu ana kadar bana hiç bastırmamıştır.umarım ömrüm boyunca bu hissi tatmam.

  edit:ne diye eksilenir ki bu entry yalnızsanız bana ne arkadaşım ya...
  1 -3 ... tutamadim kacirdim
 6. 6.
  zordur... çok zordur ve güçlülük gerektiren bir duygudur.
  koca şehrin kalabalığında yapayalnız hissetmek ve dört duvarın üstüne üstüne kanması gibi hüzünlü bir ruh haline geçiş sebebidir bu adına "yalnızlık" denilen arsız misafir...
  çaresine "zaman" derler hep ama nedense bir türlü gelmek bilmez o çok ihtiyaç duyulan "zaman".

  --spoiler--
  ya zaman çok hızlı akıyor yada ben çok yavaş kalıyorum.
  --spoiler--
  5 ... m m m
 7. 7.
  tek ilacı gidip uyumaktır. asla slow şarkı dinlenmemelidir böyle durumlarda.
  ya da en fazla bu duyguyu yüceltmek için şairin birinden mısralar tutturucan.
  1 ... fayaka
 8. 8.
  şöyle büyük ve samimi bir arkadaş grubunun içinde ve herkes şen şakrak sohbet ederken bir saniye içinde kendini yalnız hissetmeye başlama halidir. o çok sevdiğin arkadaşlarının ne yazıkki o an yanında olmadığını hissedersin. bulunabilecek tek çözüp bi şekilde ortamdan kalkmak ya da ben bugün çok yoruldum diyerek durgunlaşmanıza mantıklı bir çözüm getirmektir.
  2 ... adves
 9. 9.
  mutsuzluk hissinin insana çökmesiyle beraber 'ulan mutsuzluğumda bile kimse yanımda yok..' diye devam edip hüznün yalnızlığa yorulması ile ortaya çıkabilecek durum..
  ... yavuzchetin
 10. 10.
  bastırdığı gibi aniden de gitmez çoğu zaman. aslında yalnızlık da aniden bastırmaz. aniden dediğimiz şey aslında yaşanmış anıların dışavurumudur.

  hiçkimse yalnız değildir. doğarken bile yalnız değildik, yıllardır söylenilenlerin aksine. her zaman etrafımızda bizimle birlikte olacak, bizimle gülecek, biz ağladığımızda bizimle ağlamak yerine bizi güldürebilecek insanlar var. biraz bakmasını bilmeli sadece. hani sıkıntı aslında bizim bakmayı bilmememizden.

  gideni boşverin, gitsin! kaldırın başınızı ve bakın etrafınıza. aslında sizin gibi düşünen insanlar varlar. hani sizi anlayabilecek, dinleyebilecek...

  sizi yalnız bıraktığını sandıklarınız aslında sizi yalnızlıktan kurtarmıştır, giderek. çünkü onlar; zaten gitmek için ordaydılar. onların işi o! gittiler ve bitti yalnızlık.

  şimdi gülün, eğlenin, bağırın, şarkı söyleyin, şiir okuyun. yeni hayaller kurun, yeni kapılar çalın. sizi o 'aniden bastıran yalnızlık hissi'nden kurtaracak, o yalnızlıktan kurtaracak olanlar sizi bekliyor...
  2 ... garfield