bugün

tokat, sivas dolaylarında bol miktarda bulunur bu amcalardan. bir de teyze versiyonu vardır ki evlere şenlik.

ama sevimliler.

edit: başlığı ekşi' den çaldığı ortaya çıkan başlık sahibi kaçtı. insan başlığının arkasında durmaz mı? bana kaldı iyi mi.
ramazan aylarında coşan amcadır.
her an her yerde görülebilecek amcalardır. habitatları geniştir.
(bkz: bülent ersoy)
bu tarz amcaları son görecek nesiller bizim çocuklarımız olacak galiba buda beni üzüyor lan!
Cezbeye gelmis ya da efkarlanmis amcadir.yasinin getirmis oldugu ölüm korkusu ile 3.5 modunda gezmektedir eskiden hassiktir ceken amcam.
(bkz: dedeler)
sübhanallah sübhannala sübhanal sübhana sübha süb süb süb süb diyen amcalardır kendileri efendim. çok tatlı çok sempatiktir kendileri.
bu amcalar cenaze namazındayken de sürekli el fatiha diyip yüzlerce kez fatiha okumanıza vesile olurlar. candırlar. sakallı olmayanı yoktur.
-allah sen büyüksün yarabbiiiimm!
+noluyo lan noluyo deprem mi sel mi hı? ne? noldu?
izmir'de pek bulunmayan amcalardır.
http://www.eksisozluk.com...n+ya+rabbim+diyen+amcalar
gece bağırarak söyleyen dedeniz varsa ürkütücü ortamlar oluşabiliyor.
+evi in cin bastı sanıyorum dede allah iç sesini de duyar, iç sesini kullansan diyorum.
-get yat vurram ağzına.
diyip tehtit ederler bir de. Ölümden korkuyorsun da dede geldin 102 yaşına neyin peşindesin.
arada anmak lazım Allah'ı. Ondan öyle onlar da.
Refleks haline gelmiş bir ritüeldir bu onlar için.
BU AMCALARIN SÖZLERiNiN SON KISIMLARI HiÇ ANLAŞILMAZ. ÖYLE ASFPDFPDSD DiYE YUVARLANIR GiDER.
bazıları için alışkanlıktır samimidir yani ama bazıları için sömürünün dibine vurmaktır.
yobaz amcalardır. sırf dindar görünmek için yaparlar.
allah'in buyuk oldugunun gostergesidir. buyuk olmasa niye buyuk desin. siz hic "allah sen kucuksun ya rabbim" diyen atayist gordunuz mu? ben gormedim.
muhtemelen azrail yoklamıştır diye düşündürürler. yada o sözün arkasından kesin emekli maaşının yetmemesinden yakınırlar .
(bkz: bu adam benim babam)
dolmuşa binerken besmele çekenler bunlar işte. o an vahiy mi geliyo ne oluyo?
genelde esnedikten sonra veya kalabalık içinde söylerler.
dedikten sonra sakallarını sıvarlar. ee napıyon bakalım delikanlı diye devam ederler.
genelde emekli olup sikleri taşaklarına denk olanlardır. dünyalığı garantilemişler ahirete çalışmaktadırlar. kurnaz moruklar sizi.
güncel Önemli Başlıklar