bugün

taraf yazarı yıldıray oğur'un türkiyenin halinin yansıtan ironik yazısı.

--spoiler--
tam adı: angelina jolie voight. hıristiyan babası slovak-alman karşımı. yine hıristiyan olan annesi quebecli ama irakualar diye bilinen kızılderili halkla da bir kan bağı var. vücudunda 12 dövmesi var. sağ kolundaki arapça dövmede “irade kuvveti” yazıyor. sol kolundaki dövmede ise tennessee williams’ın “vahşi yürekli olup da kafeslerde tutulanlar için bir dua” sözü. gözümle görmedim ama karnının aşağı kısımlarında, kasıklarının yukarısındaki dövmesinde latince “quod me nutrit, me destruit” yani “beni besleyen şey beni öldürecek” yazıyormuş.
--spoiler--
burası da zurnanın zırt dediği yer:
--spoiler--
chp kırklareli milletvekili mehmet kesimoğlu’nun, jolie’nin cazibesine fena hâlde kapılmış görünen içişleri bakanı’na sorduğu soruyu yeniden hatırlayalım
“jolie’nin ziyareti, son dönemde abd dışişleri bakanı hillary clinton ve cia başkanı david petrus’un türkiye’ye yaptığı ziyaretlerin devamı mıdır? angelina jolie’nin cia ajanı ve cia’in savaş politikaları doğrultusunda kamuoyu yaratmak için kullanılan yüzü olduğu, ‘nereye giderse oraya bomba yağdığı’ şeklindeki görüşlere ilişkin istihbarat raporları var mıdır? varsa kamuoyuna açıklamayı düşünüyor musunuz?
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar