bugün

u-20 dünya şampiyonasını kazanan arjantin milli takımının en dikkat çekici isimlerinden biri olan 1988 doğumlu kanat oyuncusu.
portekiz ekiplerinden benfica nın 20 numaralı formasını giyen 1.79 boyundaki arjantinli.
son zamanlarda yetisen en muhtesem sol kanatlardan biridir. everton karsisinda haftaici oynanan karsilasmada dokturmustur resmen. adam bilgisayarda oynuyor gibi orta sahadan tek verkacla ceza sahasina dalmak gibi fantastik isler cikariyor. bizim davar yoneticiler de gitsin almanya'nin ingiltere'nin yasli oyuncularini alsin.

benfica cok akillica bir is yaparak kontratini 2015'e kadar uzatmistir. 40 milyon euro'yu getiren di maria'yi alir gibi el yakan bir madde vardir ama herif boyle devam ederse degil 40 milyon 80 milyona satar real'e. ama performansi dusmezse tabii.

edit: adamin arjantinli ooldugunu yazmamisiz. rosario central takimindan yetisme. simdi bizim takimlarimizda oyle bir scout sistemi olsa ki adami daha rosario central'da oynarken bulup getirse. amaaan canim ben de neler sacmaliorum aksam aksam. yine gitse gitse kanat oyuncusu manyagi olan alex ferguson'un takimi manu'ya gider. zaten nani'den istedikleri yildizi cikaramiyorlar, bi de bunu denerler artik.
fm serilerinde ucuza alınıp pahalıya satılan yetenek ; sol açık , amc , mc hepsini oynar. benfica'nın büyük avrupa takımlarına büyük paraya satacağı adamdır.
hani futbolcular orta pozisyonunda ters ayağına gelen topu diğer ayağını arkadan geçirip ortalar ya, işte bu adam bu vuruşu kaleciyle karşı karşıya kalıp da gollük bir şekilde yapabilen manyak bir yetenektir. evet rabona ile gol atan adam. uefa avrupa ligi'nde benfica'nın içeride di maria'nın 2 golüyle kazandığı aek maçı...

http://www.youtube.com/watch?v=HFsDT6TTec4

gel gör ki bu kadar yüksek tekniğine rağmen fizik gücü çok düşük, katı bir savunmanın karşısına koysan oynayacağı tek şey eşli batak olur.

edit: ölü video linki düzeltildi.
fm 2010'da sol açıkta yardıran genç yetenek. gerçekte ise dribbling ve crossing olayınca ortalamanın üzerindedir. flair ayrı tabi, o zaten var herifte.
dünya kupası 2010 da izleme imkanı bulacağımız süper orta saha. sol açık oynar genellikle. sağda messi solda angel di maria.

bu isme dikkat edin zira sonra vay ben tanımıyorum vay ben bilmiyorum demeyin.
geç oldu bunu yazmak ama arjantin'in geçen hafta kanada'yı 5-0 yendiği hazırlık maçında attığı gol şöyle bir izlenmelidir. kaleye 25 metre mesafeden ayak dışıyla tam doksana en iyi böyle vurulabilirdi sanırsam. batistuta'nın '94 amerika'da yunanistan'a attığı gol olsun, 6 sene sonra fiorentina formasıyla old trafford'un soytarılarına itelediği füze olsun, arjantin'in ihtiyacı vardı böyle hellfire füzecilerine.
mehmet deliorman'dan farkı, sağ bekten rakibin kalesine kadar depar atamaması.
ilerde dünyanın en iyi oyuncularından birisi olagını düşündüğüm potansiyel müthüş solak
(bkz: arda turandan farkı fiyatı)
volkan şenden farkı teknik direktörünün maradona olması.
ibrahim üzülmez'den farkı sakalının olmayışıdır.
volkan kilimci'den farkı kaleci eldivenlerinin olmaması.
baki mercimek'ten farkı saçının olması ve mercimek çorbasını yiyişi.
antonio vuvuzela'dan farkı sinirleri ezemeyip yalnızca tahriş edebilmesidir.
ilker dalçiçek'ten farkı biraz daha açık ten rengi.
don nie'den farkı arjantinli olmasıdır.
yvos kitulele'den farkı biraz daha genç olması.
tek artısı arjantinli olması.
tunahan akdoğan'dan farkı, solak olmasına rağmen sol ayağını bile kullanamıyor.
maradona'nın santrafor gibi bişey oynatarak sözlük yazarlarının önüne attığı genç futbolcu.
senad repuh'tan farkı, inançlı bir katolik olması.
kupanın öbür maçlarında patlama yapıp entrylerimizi kıçımızda patlatacak yazar, amaan futbolcu.
uğur boral'dan farkı şarkı söyleyememesidir.
sabri sarıoğlu'ndan farkı vücut çalımı atamaması.
güncel Önemli Başlıklar