bugün

evet arkadaşlar; ilkokulda andımızı okurken hemen yanımda duran kürt kardeşime jest babında o ne mutlu türküm diyene diyordu, bende ne mutlu kürdüm diyordum.
mallık göstergesidir.
ayrıca; (bkz: insanı silik yapmaya zorlayan başlıklar)
insanlik göstergesidir. o yasta anlamissin insanligi ne mutlu sana.
Avrupa'da Türkiye'yi şikayet etmek sözkonusu olunca ''ben Kürdüm'' demek, ama cebinde Türkiye Cumhuriyeti kimliği ile Avrupa ülkelerinden herhangi birinde suçüstü yakalandığınızda ''ben Türküm'' demek üçkağıtçılığı sizde, çapulcu terör örgütüne her türlü desteği verip, demokrasi ve insan haklarından bahsetmek, ''şiddeti kınıyorum'' demek sizde, bu yalanları söyleyip bizleri de enayi zannedip, aptal yerine koymaya çalışmak terbiyesizliğ i ve alçaklığı sizde, bu ülkede yaşayan onlarca farklı etnik kökenden milyonlarca insan, etnik kökenleriyle ilgili en ufak bir sıkıntı çekmezken, özgürce siyaset yapabilirken, milletvekili ve hatta Başbakan bile olabilirken, verdiğimiz Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucu elde edilmiş Cumhuriyetimizin kazanımlarını içlerine sindiremeyen sömürgeci, etnik soykırımcı, emperyalist devletlerin maşası ve tetikçisi olmak düzenbazlığı NEDEN hep sizde ? rahat mı batıyor?
sabahın köründe, öğrenciye türküm doğruyum saçmalıklarını söyletmenin, ne biçim bir zeka ürünü anlamış değilim. bi de savunuyorlar bunu.