bugün

andımızın kaldırılması çözüm süreci denilen ihanet günlerinde alınmış bir karardır. doğudaki oyları alabilmek için ve içlerindeki nefretten dolayı yapmışlardı. o zamanlar hdp ile kol kola olup bugün muhalifleri hdp ile ilişkilendirmeye çalışanlar bu karar ile tekrar kol kola girmişler hdp denilen terörist sevici tipler ile.

iktidar ortağı mhp/bahçeli bile dayanamadı çark etti yancılıktan hesap et. buradaki ak mantarlara sorsan chp/muhalefet hdp yi meclise sokmuş hdp ile iş birliği yaparmış. ama bakıyorsun danıştayın kararına karşı çıkıp "türküm" demekten imtina edenlere gene akp li ve hdp liler. bir gün bu kamillerin de gözü açılacak ama her zamanki gibi iş işten geçmiş olacak.
Bugün andımı istemeyen yarın dedesinin bu topraklar için şehit olduğunu unutup istiklal marşınıda istemez. Nankör it...
akp yada hdp ye oy vermiştir.
Çünkü faşizmin ne demek olduğunu bilmeyip diline pelesenk etmekten keyif alıyordur istemeyen. içinde türk geçen her şey faşistlik ve ırkçılık içeriyor diye bağırıyor cahiller. Bu ülkede yaşayıp, bu ülkenin vatandaşı olup içinde “türk” kelimesi geçen metinlerden rahatsız olmak en hafif tabiriyle ikiyüzlülüktür.
yurttaslik bilinci slogan tarzi ve dogmatik bir tavirla asilanmiyor..

komple cop olan egitim sistemiyle birlikte andimizi okumakla yurttaslik bilincine sahip vatandaslar yetistirilebiliyorsa durmayin ayni kafa devam edin..

anaokulundan yuksekogretime cok daha akilci ve efektif sekilde yurttaslik bilinci olusturulmasi adina calismalar pekala yapilabilir..

kraldan cok kralcilarin yasan alani olan ulkemde sabahin 7’sinde cocuklara 100 kere sevgi cumleleri kurmanin da faydasi yok..

konuyu siradanlastirirsiniz sadece..

cocuk 10 dakika gelir sagindan solundan laf yer..

bu ulkede bir seyi aptalca mota mot gorev belleyip o isin suyunu cikarmak en iyi yaptigimiz sey nasilsa..

andimiz geri gelmesin diyorum ben..

uygar bir medeniyet seviyesinde yurttaslik bilincini asilamak icin top yekun egitim devrimi yapalim..

bu uygulamanin geri gelmesi hicbir sorunu cozmeyecek cunku..

ayrica bu esegi kaybedip sonra buldurup sevindirme tongasina da basmayalim hani yani..

gercek sorunlarin ustunu ortmek icin atilan yemleri yemesek artik..

prim ve duyarcilari cikarin gencler hayatinizdan..

aci da olsa gercekleri gorun.. dusunun..
sabahtan akşama burada sözlük kızları şöyle patlak, ayak ayak üstüne atan kız kesin patlamıştır yazan tiplere ahireti hatırlatan durumdur. vay anasını arkadaş ya vay bana vaylar bana * andımızı istemeyen istemez kendi içinde neyi istiyorsa istesin neyi istemiyorsa istemesin. ancak türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmaktan gocunan, bunu dile getirmekten gocunan varsa sınır kapıları açık. gitsinler suriyeye hem orada bolca "din kardeşleri" var. beraber ya kafa keserler ya birbirlerini yalarlar rahatça.

"bu ülkede laz var çerkez var" diyen goy goy yapmıyor ama bu milli değerlere olan karşıtlığı eleştiren goy goy yapıyor öyle mi. lan hayatınızın hangi döneminde bir laz bir çerkez vatandaşın haklarını savundunuz ? hangi lazın hangi çerkesin türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmaktan utandığını gördünüz ? şimdi sıkışınca güzelce kullanıyorsunuz laz da var çerkezde diye. yurt dışına ( çıkabilirseniz tabi ) çıktığınız zaman üstünde ay yıldız olan pasaportu kullanıyorsunuz güzelce ama iş andımıza marşımıza gelince "çok ıykçısınız ama yaaa" goy goyu..
andımızın her sözcüğü kurşun gibi g*tlerine giriyor.o sebepten.
andımı hiç olmasaydı olabilirdi ama böyle bir yemin etiysek ciddiydik arkadaşlar boru değil.
ee çünkü kansızsınız.
Anlamadıgımız nokta elin oğlu uzaya nasıl çıkacam diye uğraşıyor. Biz nelerle ABD örnek alalım adamların bş geçmişi yok içinde 50 bin tane ırk var ama sorarsan hepsi biz Amerikalıyız diyor ulus olmayı başarmışlar biz ise bir birimizi yiyoruz
Çünkü el kadar çocuklara "türküm, doğruyum" diye faşistçe şeyler söyletmek doğru değildir.
çerkezim ve hiç bir zaman türklüğü kabul etmedim bu ülkede doğdum ilk nefesimi bu ülkede aldım ve son nefesini de allah bu ülkede vermemi nasip etsin
asla türküm demedim ama ne mutlu türküm diyene sözünden de gocunmadım rahatsız olmadım hatta gurur duydum bu söz bir ulusu ifade eder ve ben bu ulusun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum
yarın bir gün bu ulusu kendi ırkım tehdit edicek hepsinin a....nı koyarım.
Gene mi andımız goygoyu. Bi bitmediniz amk. Sanki andımız olmasa türklükten çıkacaksınız.
Geçersiz söz dizisidir.

Andımız çocuklara doğruluğu, çalışkanlığı aşılar. Sesini yükselterek okuduğunda nasıl birisi olması gerektiğini hayal ederek gururlanır.

Bu arada okumak istemediğini belirten topluluğu pazartesi ve cuma günleri seve seve iSTiKLAL MARŞINI okurken görebilirsiniz..
Yok bu ülkede laz var, çerkez var vs. vs. Bu topraklarda 41 milletten insan var. Benim babam gürcü, annem laz. Bir gün olsun kimliğimi saklamadım çünkü buna gerek yoktu. istemiyorsan ki kanın bozuktur andımızı söylemezsin kimse sana zorla söyletmiyor. Bu kadar basit.
Algı operasyonculara fırsat vermeyeceğiz.

Sanırsın andımız gidince türklük yok oldu.

Kaldırıldığı zaman ve 5 yıl boyunca olmadığı halde sesiniz çıkmadı da şimdi geri dönüş sinyali alınca mı sesiniz çıkıyor?komedi.

Bu devleti yaralamaya çalışan algı operasyonculara inat andımız'ı istemiyoruz.
andımızın faydası olsaydı yazanlara olurdu .

şunların hallerine bakarmısınız lütfen .

birisi kafam bi milyon ötekisi kilise şarapcısı bir diğeri alkolik oldum .

bunlar andımız okuyanlardan bir kaçı sadece .

siroz olsalar da temizlense şu ülke artık şarapcılardan .
"andımız" meselesini 2019 dünyasına göre ele almalı ve kuzey suriyede giderek büyüyen bağımsız kürt devleti tehlikesi ile beraber okumalıyız.
ant içtiğinde tutacak büzüğü olmayan insan bahaneleridir. tıynet meselesidir.
andımız'ı istiyorum çünkü nedeni seni alakadar etmez.
edit:varlığım türk varlığına armağan olsun.
Bunlar için altarnatif bir ant hazırladım.
Arabım
Paracıyım
Çomarım
ilkem
Küçüklerimle evlenmek
Büyüklerime menfaat uğruna diz çökmek
Parayı pulu özümden çok sevmektir
Ülküm Türküm demekten kaçınmaktır.
Ey iktidarda olan çobanımız.
Gösterdiğin yolda senin koyunun olacağıma ant içerim.
Varlığım Arap varlığına armağan olsun.
Ne mutlu Arab'ım diyene.
okullarımızda, türk yurdundaki okullarda andımız'ın okunmasını istemeyenlerin bahaneleridir.

-andımız'ı istemiyorum çünkü kansızım.
-andımız'ı istemiyorum çünkü katıksız bir türk düşmanıyım.
-andımız'ı istemiyorum çünkü ne olduğum belli değil.
-andımız'ı istemiyorum çünkü kılıç artığı bir hüsnüyadisim.
-andımız'ı istemiyorum çünkü muaviye dinine tapan bir emeviyim.
-andımız'ı istemiyorum çünkü hala sevr hayali kuran yavşağın biriyim.
-andımız'ı istemiyorum çünkü modern türkiye'den, atatürk cumhuriyeti'nden nefret ediyorum.
-andımız'ı istemiyorum çünkü türk kimliğine bürünmüş bir vatan hainiyim.
-andımız'ı istemiyorum çünkü fetöcüyüm.
-andımız'ı istemiyorum çünkü menzilciyim.
-andımız'ı istemiyorum çünkü siyasal islamcıyım.
-andımız'ı istemiyorum çünkü bölücü bir pkk'lıyım.
-andımız'ı istemiyorum çünkü nankörüm.
-andımız'ı istemiyorum çünkü katıksız bir türk düşmanıyım.
-andımız'ı istemiyorum çünkü hırsızım.
-andımız'ı istemiyorum çünkü keşke yunan galip gelseydi...