bugün

andımızı istemeyen, andımıza karşı olan gruplardır.

1)akp.
2)hdp.
3)fetö.
4)menzil.
5)pkk.
6)ypg.
7)hüdapar.

hadi hayırlı olsun yeni ittifakınız.
güle güle kullanın.
türk düşmanları.
mayasında türklük olmayan gruplardır. bunlardan ülkeye fayda gelir mi varın siz düşünün
türk olmak, doğru olmak ve çalışkan olmak alayı şerefsiz olduğu için zorlarına gidiyordur.
Natocular
Şatocular
Fetocular.
Barzo ve yobaz tayfa kisacasi ülkenin kanserleri.
Ne yazık ki sayı olarak fazla olan kişilerdir. Ümmetçiliğin arkasına sığınan soysuzlar hele en uyuz olduklarım. Sevmiyorum, haz etmiyorum, ben Türk üm. Fazlasını söylememe gerek yok.
Andımızın "Türkçülük" olduğunu savunurlar. Fakat dikkatli bakıldığında öğrenci andının "Türkçülük" değil Anayasal ve tarihsel olan "türklük"ten bahsettiği anlaşılır. Nedir tarihsel türklük? Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda burada yaşayanlara da "Türk" diyelim diye bir durum yok. Anadolu'da yaşayan halka selçuklu devrinden bu yana "Türk" deniyor zaten. Türklerin Anadolu'daki kökeni binlerce yıl önceye dayandığına dair veriler de var. Yani burası eskiden beri "Türk" yurdu. işte tarihsel "Türklük" bu. Bu tarihsel Türklük, Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda anayasaya da yansımış.

Andımızı istemeyen gruplar (ümmetçi, etnikçi, liberal, marksist...vs) esas olarak toplumun "Türk" olarak kalması ile toplumu dönüştüremeyecek olan gruplar. Çünkü Türk toplumu ancak "Türk" olduğunu unutursa planları işe yarar.

görsel
coldplay,
radiohead,
placebo,
muse.

hep ingiliz oyunları.
manga, duman, redd gibi gruplar.
Foşik diyen akpli de gördüm ya. Hem de kürt değil. Artık rahatlıkla söyleyebilirim.

(bkz: andımızın orospu çocuğu turnusolu olması)

Konu vatana millete and olunca nasıl da tüm itler bi köşeye üşüştü.

Vay be.
türk,doğru ve çalışkan olmayan hdp ve akp'dir.
Ulan andımız metnini senelerce okudunuz da naptınız. Ülkeyi sağın leş partilerine peşkeş çektiniz. Ne doğrusunuz, ne çalışkan.

Ülkedeki tüm kurum ve kavramların içini boşalttınız. Aptalsınız olum siz. Çağdışı ne varsa; bu din olur, ezan olur, andınız olur bilmem neler. Bunlar ülkeyi ileri taşımaz aksine etnik çatışmaları körükler, siz bunu istiyorsunuz. Siz barıştan değil, kaostan savaştan yana birer potansiyel bölücüsünüz.

Siz busunuz. Kendinize gelin artık, bırakın ırkı, dini, etnisiteyi ortadoğu kafasıyla ilerleyemezsiniz. Yeminle tiksiniyorum bu primitif düşüncelerinizden.