bugün

saçmalıktan öte değildir. her sabah her sabah aynı heykelin önünde ayin yaparmış gibi yemin etmek saçmadır. artık bu egoların aşılması gerekmektedir. kürt ve türk kardeştir. eğer bu sözlüğe birkaç cümle dahi yazabilecek kadar zekalı olanlar bu ayrımı yapıyorlarsa köyde cahil olanlar neden yapmasın bu ayrımı. neden pkk denen illete bulaşmasın.
kaldırılması ülkeyi bölmez. kaldırılmalıdır.
bdp eşbaşkanı selahattin demirtaş'ın seçimler yaklaşırken yeniden fitilini ateşlediği sorunsal. kızının andımızdan muaf tutulması talebiyle diyarbakır il milli eğitim müdürlüğü'ne dilekçe vermiş. bence de her sabah çocuklara bu andın söylettirilmesi, askeri bir disiplin ile sivil bir nesil yetiştirilmesi gereksiz ama bdp bu konularla oynayarak oy devşirmenin, kürt seçmenin olası kopmalarını önlemenin peşinde.

http://www.haberler.com/t...k-dilekce-2625582-haberi/
bizde andımızla büyüdük,ne oldu? çocukluktan kalma travma mı oluştu bizde?? yok dimi ee nedir derdin andımızla? Efendim neymiş türküm doğruyum demek zorunda değilmiş e Türkiye cumhuriyeti nin kimliğini aldın.Türk oldun işde.Nasıl bölceğinizi şaşırdınız şu güzelim ülkeyi,sonumuz hayrola ..
andımız eskiden berı suregelen, ilkogretimde ritüel haline gelmiştir. madem ki hic bi hususta sorun teskil etmeyecek. okunsun. neden bu kadar sıkıntı yapıyorsunuz yigidolar.
(bkz: benim varlığım neden türk varlığına armağan olsun/#10021181)
öğrencilere dayatmadır.zorla türk olunmaz.yaşayan diğer etnik kökenli insanlara her sabah hakaret edilmektedir.faşizmdir.
sorunsal demişler ama böyle bir şeyi kendine sorun eden bünyedeki eziklik merak konusu şu naciz bünyede. ulan amma ezikmişsiniz.
çerkesim ve okumak istemiyorum.
şimdi burda türkün bi tarafına batan şey ne?
sorunsal falan değildir. hele faşizm hiç değildir. evet zorla türk olunmaz, ama türkiyede yaşayıp elinde de o ülkenin kimliğini bulunduruyorsan türk kabul edilirsin. öğrencilerin çoğuunluğu türk olduğu için ilkokulda bu okutulur. küçücük çocuklar tarafından da faşizm olarak görülmez. direkt olarak bölücülerin çıkardığı, birtakım saf ve kendi ırkını hakkı olarak korumak isteyen ama komploya kurban gittiğinin farkında olamayan insanlar tarafından da destek gören ''sorunsal''dır.
sorunsal değil rezalettir.

kızancıkları aptal etmek içn her türlü boku yemiş adamlar. çin mi lan burası?

beni 10. yıl marşı ve bu andımız kadar utandıran başka bir geyik yok şu cumhuriyet tarihi eğitim sisteminde.

ne kadar yapmacık lan!