bugün

övüldüğü kadar övgüyü hak etmeyen yönetmen. bu sol camianın birbirlerini yıkama yağlamalarından neffret ediyorum.

filmleri adamı öldürmekten beter süründürür. serumla hayatta kalmaya çalışırsınız filmlerini izlerken. o derece bayıktır. gidip biraz hitchcock'tan ilham alaydı ya da ne bileyim kurosawa'dan.

acaba kendisi filmlerini izlerken uyukluyor muydu? çok merak ediyorum bunu.
"sinema, insanlığa hiçbir şey öğretemez. çünkü insanlık, hiçbir şey öğrenemeyeceğini, son dört bin yılda yeteri kadar ispatlamıştır."

Andrey tarkovski - mühürlenmiş zaman
'..Artık susmanın çok iyi olduğunu düşünüyorum. Zira kelimeler insanın duyduğu şeylerin hepsini anlatmaya yetmiyor... Yetersiz artık kelimeler.'
görsel

iki yaşındayken babasıyla çekildiği fotoğrafı.
Artık susmanın çok iyi olduğunu düşünüyorum. Zira kelimeler insanın duyduğu şeylerin hepsini anlatmaya yetmiyor... yetersiz artık kelimeler.
abdnin ve yahudilerin sinema sektöründeki hakimiyetine tepki olarak doğmuş yönetmen.
Kaliteli yönetmen..
"Görüntü, hakikatin suretidir. Körlüğümüzden aman bulup ufacık bir parıltısını yakalayabildiğimiz hakikatin sureti."
Çok iyi filmleri olan Rus yönetmen. Şu sıralar TRT 2'de sık gösteriyorlar.
insan 16 yaşındayken dünyayı değiştireceğini düşünür.
18 olduğunda düşünceleri sert bir kayaya çarpar. 20 yaşına geldiğinde hiçbir şey değiştiremeyeceğini anlar.
ve insan 25 yaşında ölür. 75 yaşında gömülür!...

andrey tarkovski