1. 1.
  porto'da yıldızı parlamış,oradan barcelona'ya transfer olmuş deco'nun tam adıdır..brezilya doğumlu olmasına rağmen portekiz forması giymektedir.hızlı,süratli olmasada attığı paslarla,futbolu aklıyla oynamasıyla ve çektiği şutlarla bu açığını kapatmaktadır.*
  2 ... elendil
 2. 2.
  brezilya doğumlu olduğu halde portekiz milli takımında olması luis figo'ya dokunmakta ve onu kıskandırmaktadır.takımdaki yerinin deco'ya verilmesi korkusunu taşıyan figo'nun deco'ya kasıtlı olarak pas atmamasına ve deco'nun en ufak hatasında ağzına ne geliyorsa saymasına sebep olmaktadır. figo'nun bu ırkçılığı sebebiyle ona karşı olan tüm sempatim ortadan kalkmış ve deco'ya olan sevgim artarak artmıştır. sonuç olarak her açıdan figo'dan daha üstündür*.
  2 ... kermitiye
 3. 3.
  barcelona'da her frikiği ronaldinho'nun atması nedeniyle uzun zamandır frikik golünü göremediğim oyuncu.hadi ronaldinho her atışını gol yapsa içim yanmaz.her topun başına geçip ya baraja ya kaleciye ya dışarıya vuruyor.bırak be adam az da deco vursun.
  2 ... winston
 4. 4.
  brezilya asıllı portekizli futbolcu.. porto'yu şampiyonlar ligi şampiyonu yaptıktan sonra barca'ya gelerek ronaldinho ile birlikte rüya orta sahanın bel kemiğini oluşturmuştur..
  2 ... don santino corleone
 5. 5.
  sitilini hiç beğenmediğim;sürekli milimetrik arapaslar atmaya kasan zorlama topçu...barca da işi yok derim...
  1 -1 ... disco inferno
 6. 6.
  top ayağına yapışan ve yakışan, stili, top sürüşü yavaşlığı gibi özellikle hayranı olduğum juan roman riquelme ye benzettiğim yıldız. barcelona da takımın asıl beyni o olsa da genede harcandığını düşünüyorum, şayet orta ayar bir ispanyol takımına gitse ve oynadığı takımın tek hakimi olsa* çok daha fazla öne çıkabilir.
  1 ... agama
 7. 7.
  (bkz: deco halı)
  ... worldlike
 8. 8.
  27 ağustos 1977 Sao Bernardo do Campo(Brasil) doğumludur. takıma 18 ağustos 2004 tarihinde porto'dan transfer olmuştur. 2003/2004 sezonunda silver ball ödülünü kazanmıştır.

  resmi için:

  http://www.fcbarcelona.co...07/200806_deco_retrat.jpg
  2 ... eagle is free
 9. 9.
  karıya gitmiş topçu. evli barklı adam yakalamışlar bir de garibimi.
  1 ... haydar dumensiz
 10. 10.
  Fotomaç'ın fenerbahçe'ye getirdiği futbolcu. üstelik peşinde chelsea,inter milan, bayern münih, valencia, sevilla gibi takımlar varken.

  Ha birde bu oyuncuyu zico istemiş.

  (ara: akıl fikir)
  2 ... starfreedom