1. 1.
    erdoğan'ın açıklaması.

andımız ezanı türkçe okutmak isteyenlerin metnidir
    http://t24.com.tr/haber/c...-erdogan-konusuyor,739256
    2 -1 ... jimmy tudeski
  2. 2.
    siyasi kariyeri boyunca ettiği en doğru cümle.

tebrik ediyorum. kedi olalı bir fare tuttu.
    4 -14 ... noxeca
  3. 3.
    (bkz: so what)

Yeni nesil pek bilmez 1980 öncesi milli görüş hareketinin dertlerinden biri de istiklal marşıydı. Laik devletin marşı ayni bugün hdplilerin yaptığı gibi o zamanın msp yanlilarinca protesto ediliyordu. Hatta bu olaylar 80 darbesinin gerçekleşmesinde etkili olmuştur.

Saraylarda ağırlanan Kadir mısıroğlu 'nun akif'e pezevenk demesinde böyle bir bekrand var.

Andımiza karşı istiklal marşı kalkan olmuş şimdi. Iyi, bu da bir gelişme. Yalnız şurası var daniştayın verdiği karar sonrası bu karardan siyasi erk baskısi ile dönülse bile andin okunmasinda bir engel kalmamıştır. Bugun ant hakkinda çok üst perdeden konuşanlar son gülen iyi güler lafıni aklindan çikartmamali.
    5 -2 ... gaspirali
  4. 4.
    Doğrudur. ezanı da türkçe yapacağız, kuranı da türkçe okutacağız. Ettiğiniz duaya kadar türkçe karşılığı üretilebilecek her şeyi türkçeleştireceğiz. Siz dinlediğini anlama, okuduğunu anlama özelliğini kazanana kadar her şeyi türkçeleştireceğiz.

Kafanıza vura vura adam edeceğiz sizi.
    12 -8 ... kah ve otesi
  5. 5.
    Ya 10 dk dinledim adam kanser etti beni.
    2 ... alfa laval
  6. 6.
    Günlük kullandığımız kelimelerin %20'si neredeyse arapça/farsça.

Kalkmış ezanı, kuranı Türkçe okuyacağız diyor.

Komik oluyorsunuz efendim.
    3 -7 ... rosadolujoee
  7. 7.
    bu ne kutuplaştırmadır?

hem ezanı arapça orijinal haliyle dinlemek, hem de milli duygularını hissederek coşkuyla ant okumak isteyen insan kitlesi neden yok sayılmaya çalışılıyor?

müslüman olmak türk olmaya engelmiş gibi düşünmek nereden bakılırsa bakılsın ayrıştırıcı bir yaklaşımdır. sırf bunun yüzünden bir taraf türk olmaya, diğer taraf müslüman olmaya sıcak bakamaz hale geldi.

sayın erdoğan kusura bakmasın ama, kendisinin bu tavrı türkçe ezan isteyen ömer faruk eminağaoğlu'nu doğrular niteliktedir. bundan dolayı kendisini eminağaoğlu gibilerinin tuzağına düşmemeye davet ediyorum.

hem türk hem müslüman olmak ayıp değildir! çünkü bunu anlamamak en başta atatürk'ü ve istiklal marşı'nı anlamamak demektir.
    1 -1 ... oglan midir adam midir bilemem
  8. 8.
    Doğru mu yanlış bilmediğim ama öyleyse de ne olmuş dediğim durumdur. Sırf gavur yapdı ye iphone kullanmıyor değiliz.
    1 -1 ... sogeking
  9. 9.
    Meali;
    Andımız, Atatürk'ün eseri ve biz onun eserlerini kabul etmiyoruz.

Bu herif iyice pervasız oldu.
    3 -3 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
  10. 10.
    Algı operasyonu.

Andımız kararının toplumda onay bulmasını bozmak için çomarları yapay bir tartışmaya çekiyor.

Yemiyoruz.

Şu anki konu andımız.

Sadece andımız.

Andımız kaldırıldığında ISIS zihniyetinin kararı olduğunu düşünmüştük zaten.

ISIS ciler, fetöcüler kaldırmadı mı andımızı?
    3 -1 ... gedikpasa