bugün

Ekonomik anlamda sıkıntılı geçen şu günlerde hükümete ilaç gibi gelmiş meseledir. Danıştay a bu kararı çıkaran hükümettir. Başka türlü hükümetten bağımsız karar verecek yargı organı kalmadı zira. Bu meselenin çözümü basit okullarda velilerin vereceği karar esas alınacak isteyen okusun istemeyen istiyorsa götünü parmaklasın.
diğer gündemlerin üstünü örtmek istedikleri için evet boş gündem oluyor.
ulan amına koduğumun evlatları bu ülkede parasızlıktan insanlar intihar etti, zenginler milyon dolarlık uçak hediyesi alıp kullanırken ameliyat olacak hastalar parasızlıktan ameliyata alınmadı, tek sıkıntınız andımız mı?

ya da tek sıkıntınız ''reis brunson'u salmayacaktı r yaptı ne oldu'' demek mi?

bu kadar mi acizsiniz?

bu yüzden size düzen muhalefeti diyoruz, bu yüzden siz bütün bu fakirliği ve zenginler ile arasındaki eşitsizliği normalleştiriyor ve boş konularla gündemi meşgul ediyorsunuz.

velhasıl siz iktidar olmak değil muhalefet kalmak istiyorsunuz.

bu kahpe düzenin iktidarı da muhalefeti de aynı vicdansızlığa sahiptir, yazıklar olsun.
boş şeylerin gündem olmasının gündemi oluşturanların boşluğuna dalalet olması.
rahip brunson u unutturma hareketleri.
Gerekçesine de karşı oy gerekçesine de baktım. ikisi de hukuki. Fakat 3/2 olduğu için haliyle geri döndü.

Kendi çocuğum olsa okumasını/ okumamasını ister miydim? Açıkcası fark etmezdi, zira ha okunuyor ha okunmuyor çok da önemli bir şey değil.

Kendim mükellef, diğer bir tabirle yükümlü olsaydım?
Açıkcası istemezdim. Zira angarya sabahın köründe gelip 8 yıl okuduk da ne oldu, pozitif hiçbir yanı olmadığına göre yani bir kar yoksa zarar vardır.

Bunları andımız içeriğine girmeden diyorum.

içeriğine girersem, içeriğinde düzeltme gerekli diye düşünüyorum. Zira türkiye gibi kozmopolit bir devlete pek uygun düşmüyor. Nasıl peki?

Örn yunanistan da, ermenistan da, almanya da vs pek çok türk yaşamakta.

Her sabah bir türk olarak size yada çocuğunuza zorla -yunanım, -ermeniyim, -almanım vs söyletilse pek hoş olmazdı herhalde. Ki farz-ı misal ben alman da olsam her sabah almanjm vs curcunasını istemem. Az önce dediğim gibi boş iş bununla birlikte hayat görüşüme uymuyor, ben hayata enternasyonalist yaklaşıyorum. Din, dil, ırk, millet, bilmem ne benim için hiçbir ifade etmeyen kavramlar.
Önemli bir konudur ama şu sıralar gündemi meşgul etmek için anılmaktadır.
Gündem denilen şey zaten üstünkörü yaşayanların öne aldığı konular olduğu için andımız meselesinin boş olması normaldir. Bazı şeylerin dışındaysan zaten güler geçersin. Aklın başta olması böyle bişey.

Hayatında bir kere bile derinlemesine düşünememiş ezik bir insansın kardeşim, sen doğruyum, çalışkanım diye kendini kandırsan ne olur kandırmasan ne olur.
Okumayan nesilin suçu günahı nedir bana biri bunu açıklasın.
diğer konulara girmeye büzük yemeyince.
güncel Önemli Başlıklar