bugün

vatansız ve milliyetsiz bir halktır. Bir dönemler bu ülkede şerefli Türk subayları terörist diye içeri atılırken pkk ile barış şenlikleri yapılıyor, fetullahçılara ne istiyorlarsa veriliyordu. Ama o dönemlerde halk akp'den çok memnundu ve bu olaylardan gram şikayeti yoktu. Çünkü o zamanlar abd ve AB tayyip'in arkasındaydı, o zamanlar ülkede sıcak para vardı milletin cebi doluydu.

Ordusu tasfiye edilirken, ülkesi teröristlere peşkeş çekilirken sesini çıkarmayan halk anca domatesin biberin fiyatı yükselince sesini çıkarmaya başlıyor. Ama sorsan çok vatansever bir halk.
Dünyanın en çabuk uyum sağlayan ve kandırılmaya müsait milletiyiz. Delilsiz at; ama gerçekten inandığını göstererek at, kandıramayacağın adam yok ülkede. Profesörlerin bile telefon yoluyla dolardırılabildiği ülkemizde, seni üzerler haççeee!
bu ben değilim.

bu fakirleşmeyi ilk hissettiğim tarih 2016 o gün bugündür işlerin yolunda gitmediğini oy versem bile eleştirmekten geri durmadığımı bilmenizi isterim.
ahlaki değerlerinden git gide uzaklaşan halkımsıdır. halk demek millet demek artık zul geliyor. çünkü millet dediğin birbirine farklı farklı ( pozitif ) duygularla bağlı olan insan topluluğu demektir. birileri kalkıp sen zarar görürken öbürü zarar görürken "inadına" hepinize zarar verenlere destek veriyorsa o toplum millet olmaktan çıkmış demektir.

aklım yetti yeteli atatürkçü düşünceyi ve milliyetçiliği benimsedim. hiçbir siyasi partiye üye ya da sempatizan olmadım. bizim gibiler için devlet, millet, bayrak en değerli şeyler oldu her daim. ancak özellikle son 12-13 senedir insanlardaki yozlaşma korkunç seviyelere geldi. kendi cebine fazlaca zarar gelmedikçe ses çıkartmayan sadece kendi çıkarlarını düşünen milyonlarca insan peydah oldu. bizim hem dinimiz gereği "komşusu aç iken tok yatan bizden değildir" hemde milletiz demenin gereği olan yanındakini de düşünme duyguları yok oldu gitti.

velhasılı 6 senedir buraya da sürekli olarak yazdığım şeyin başlığı açılmış nihayet. yıllardır "bu insanlar ancak kendileri de açlık çektiği zaman kendi cepleri boşaldığı zaman ses çıkartacaklar" tezimiz bugünlerde kanıtlanmış oldu nihayet.. 20 senedir kaba tabir ile "ekonomi çoh eyi yol yabiyi namaz kıliyi hastanelerde sıra beklemiyoruz dış güşler yapıyor dış güşler yiğenim" diye diye kafamızı ziken adamlar bugünlerde "geçinemiyoruz bir şeylerin değişmesi lazım" demeye başladılar. saatte uygunken kendilerine bir "günaydınnnnn" diyelim artık. biz size 12-13 senedir neyi anlatıyorduk anasını satayım. illa yumurta deliği zorlayıp yırtmaya başlayınca mı gözünüz açılacak sizin..
(bkz: çalıyı ama çalışıyı) zihniyyetine sahiptirler.
mısır iran afganistan libya ırak pakistan sudan vs vs örneklere bakarak, biraz da okuyarak gözlemleyerek siyasal islam'ın ülkeleri ne hale koyduğu ortadayken...

devletin tüm kaynaklarını satıp, milyarlarca dolar borç alıp, trilyonlarca dolar vergi toplayıp har vurup harman savurup üretim istihdama yatırım yapmayıp hazırdan yiyen politika idareyi görüp eleştirdiğimiz ve de bu günlerin geleceğini bilip bu günlerin en iyi günlerimiz olduğunu bilen biri olarak...

sorun iktidar değil.
sorun halk.
akşam çorbam kaynasın sabaha allah kerim zihniyyetine sahiptirler.
ülkenin borcunu 4 katına çıkaran adamı başarılı bulurlar.
Ulan zamanında sağ-sol birbirini vururken bile bu milletin belli ortak değerleri vardı... ortak bir etik anlayışı vardı.

Adi şerefsiz olmak kötüydü lan bildiğin! insanların kendine saygısı vardı laf ettirmemek için.

Herşeyin altını boşalttılar aq.
kendi düşen ağlamaz.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.