1. 1.
  halen yürürlükte olan anayasa'ya göre ülkenin iç ve dış düşmanlarıyla mücadelesi anayasal görev olan türk ordusudur. komuta kademesinde karılarının metreslerinin yediği haltlar yüzünden sessiz kalan ya da hiç terfi edemeyeceği noktalara gelebildiği için düşman akp hükümetiyle işbirliği yapan subaylar olsa da bu ordu türk milletinin ordusudur.

  içlerinde yurtsever subaylar olduğuna dair umudumuzu koruyoruz.
  10 -3 ... darius ve krezus reloaded
 2. 2.
  akıllara süheyl batum'un geçen yıl söylediği ve tepki gördüğü sözü hatırlatandır. haklıymış.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25179379/
  1 -1 ... himmet abey
 3. 3.
  aynı anayasaya göre genelkurmay başkanlığı başbakana bağlı bir kurumdur.yani başbakan üst konumdadır.bu da demek oluyor ki başbakan emir vermedikçe hiç bir hamle yapılamaz.eskiden komutanların sözü geçer durumdaydı fakat şimdilerde bu durum söz konusu değildir.biraz sesini çıkaran ya emekli ediliyor yada silivri'ye sevk ediliyor.hal böyle iken kimse ordunun harekete geçeceğini beklemesin.
  ... diskapimandali
 4. 4.
  işbirlikçi hükümet tehdit ediyor diye görevden kaçmanın mazur görülür tarafı yoktur.

  asker ülkesini korumak için vardır. bu mantıkla vahdettin ve damat ferit kabinesi tarafından görevden alınan ve idama mahkum edilen atatürk'ün de istiklal savaşını hiç başlatmaması gerekirdi.
  3 ... darius ve krezus reloaded
 5. 5.
  mutafa kemal gibi yürekli,emperyalist güçlere kafa tutacak yapıda ve kafada ne bir siyaset adamı,ne bir asker, nede bir bürokrat mevcuttur bu ülkede.hal böyle iken orduyu suçlamak abesle iştigaldir.
  1 ... diskapimandali
 6. 6.
  Türk ordusunın anayasal görevini yerine getirecek asıl adamların hapiste olmasından kaynaklanmaktadır.
  1 ... romantik maganda
 7. 7.
  mantık kapıdan çıkınca içeri teslimiyet ve itaat giriyor.

  yeterince cesur olmayan ve aldığının karşılığını vermekten kaçacak sorumsuzlukta insanları suçlamak ya da hesap sormanın neresi abesle iştigaldir merak konusu...

  taksiciyi parayı alıp, yolcuyu taşımadığı zaman alkışlıyor muyuz?
  2 ... darius ve krezus reloaded
 8. 8.
  internet sitesinde dahi artık desturla yazı yayınlayan silahlı kuvvetlerin; öncelikli görevlerini dahi yapmaktan aciz düşürülmüşken yönetime el koyması, elini masaya vurmasını beklemek hayalperestlik olur. lakin şuda bir gerçektir "en kötü demokrasi en iyi darbeden iyidir" sözü akp' dönemi icraatleri ve ülkenin getirildiği noktada geçerliliğini yitirmiştir, fakat bu darbe istemek yeni darbelere zemin hazırlanmasını istemek değildir, atatürkün gösterdiği yolda ilerlerken sekteye uğramış olsak bile darbe isteyemeyiz! eklemek gerekir ki; askerin günlük siyasete karışmasına karşı çıkan, demokrasi adına makam mevkisini brakıp üniformasını çıkaran kurtarıcının ideallerini karşı çıktığı şeyleri yaparak yaşatamayız. 27 mayıs emir komuta zinciri dışında yapılan ve darbeler sezonunun açılmasından beri süregelen süreçte olduğu gibi sonunda kazanan yine bugün yönetimde bulunan şaşırmışlar gibi siyasiler olur, gerçek vatansever gerçek atatürkçü siyaset alanında askerin müdahalesini dilemez, ona düşen geniş halk kitlelerini bilinçlendirmek gaflet uykusundan uyanmasına yardımcı olmak ve cumhuriyetine sahip çıkmaktır askeri müdahale seçenekler arasında bile olmamalıdır.
  ... sinirlenmicem
 9. 9.
  pkk canlanıp tsk güçsüzleştirilince ortaya çıkan sonuçtur. niye şaşırıyorsunuz ki? bu ülkenin genel kurmay başkanı örgüt kurmaktan içeri atıldı, unuttunuz mu?
  1 ... thelma
 10. 10.
  " pkk nın başlangıcı askeri darbeyle olmuşsa, bitişi de askeri darbeyle olacaktır. "

  yersen unlu mamülleri.
  ... halka arz