1. 1.
    Bir kılıçdaroğlu beyanatı:
    https://video.uludagsozluk.com/v/kılıçdarın-anayasadan-türk-ismini-sileceğiz-demesi-182462/

Türk ismini silip yerine "türkiye cumhuriyeti yurttaşı" yazacaklarmış.
    4 ... kemalist teorisyen
  2. 2.
    10 senedir seçim kaybeden vasıfsız alevi kürt milliyetçisinin boş söylemidir çözüm süreci zamanında akp bile bunu yapamadı götü yemedi sen kimsin necisin de türklük ifadesini kaldıracaksın kürtçü alevi seni ??
    6 -1 ... demokratik despot
  3. 3.
    belesiyelerden t.c ibaresini teroeistlerle çözüm süreci adı altında iş birliği yapıp kaldıran akp. yine andımızı türküm doğruyum çalıskanım diye sözler gećen andımızi ırkçılık gerekçesi ile kaldıran ak partidir.
    2 -6 ... yazar cizer34
  4. 4.
    aslında bu söylemi siyasal islamcılar 90 lı yıllarda üretmişti. çaresiz komik kemal oy devşirmek için siyasal islamcılardan -başarısızca- rol çalmaya yeltenmiş.
    ... ebu fesat
  5. 5.
    Abd’de “american” yerine “people of america” demenin cezası 25 senedir. Biz iran gibi bir ülke değiliz, orada iranlı olmak bir coğrafyayı ifade eder, romalılık gibi.. bizde türklük ya da yunanlılık ya da macarlık bir ırkı ifade eder. Boş yani.
    1 -1 ... tromp
  6. 6.
    türk ifadesinden rahatsız olan herkes gibi "sektirip" giderek türk kelimesinin kullanılmadığı coğrafyalarda yaşaması gereken bir diğer kişi beyanıdır.

bu kelime için ırkçılık diyenler faşistlik vs diyenleri al götür ingiltereye, amerikaya, almanyaya ağızlarını açmazlar. ingilterede "ingiliz denmesi yasaklansın ingiltere vatandaşları denilecek" desene bir ne oluyor bakalım. veya almanyada "alman denilmeyecek almanya vatandaşı denilecek" deyin bakalım. ama oralarda bunları söylemezler, söylemezler. söylerlerse kapının önüne koyarlar adamı. bu hezeyanlar bir tek bizde olur hep türk kavramından rahatsızlık duyarlar. iktidarı da aynı muhalefeti de zaman zaman aynı. hdp si falan zaten hepten cozutmuş. türküm demek ırkçılıktır diyorlar ama sorulduğunda kürdüm ben diye göğüslerini kabartıyorlar. sen neden türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım demiyorsun lan o zaman sende söylesene.
    2 -1 ... mel mel bakan gibson
  7. 7.
    Chp kimin partisi hala çözemedim. Yakında chp nin başına selahattin demirtaş'ı getirirlerse şaşırmayın.
    2 ... ilkutay
  8. 8.
    olsun ben yine cehapeye vericem. dedem de verirdi çünkü.
    4 ... masklavi
  9. 9.
    Her türlü milliyetçiliği ayağa alan bir iktidarın muhalefeti de böyle olur.
    ... castlerock
  10. 10.
    Kk'nın hükümetle danışıklı dövüş yaptığına her geçen gün inancım artıyor.
    1 ... otisabim