1. 1.
  akp'nin bilerek ortamı germek için yapacağı şeydir. "anayasayı değiştirtmiyorlar bize, bizim darbe anayasasıyla yönetilmemizi istiyorlar" diye hukukçuları işaret edecekler bu seferde. hep aynı oyun zaten. orduyu böyle yok ettiler, sıra hukukçularda. onlar da giderse başka engel kalmaz önlerinde. umarım 1 yıl yetmez hukukçuları yok etmeleri için. belki bir seçimle herşey düzelir diyerek kendimi avutmak istiyorum. başka birşey düşünmek istemiyorum artık. allah müstehaklarını versin...
  1 -1 ... cany13
 2. 2.
  doğrusu; anayasa değişikliğinin anayasa mahkemesi hakimlerinin siyasi görüşlerine aykırı olması durumudur.

  kendisini kendisiyle sınırlayan bir yasa; hayatın olağan akışına terstir.
  1 ... morjivet
 3. 3.
  anayasaya uygun olursa, anayasayı nasıl değiştireceği merak edilen değişikliktir.
  1 ... mfs204
 4. 4.
  değiştirilen şey zaten anayasa olduğu için normal olandır.
  1 ... zehir gibi
 5. 5.
  yapılacak değişikliğin anayasanın amir hükümleri olan ilk 4 maddeye aykırı olmamasıdır.
  ... klauss
 6. 6.
  ortalığı velveleye vererek erken secime gitmek icin yol acma calışması demek daha doğru olacaktır.

  anayasanın 'değiştirilemez' hükümlerini değiştirici-dönüştürücü değişiklikler hazırladı ki, bu yol kolaylıkla chp'nin şikayeti ve aym eliyle iptal edilsin.
  adalet bakanının kurulları terketmesi, ani cıkışlar...tümü bilincli yapılan magazinsel top secret davranışlar.

  altın vuruş, iptal ile derya olan gözyaşları ve yeniden oluşturulan oy potansiyeli...'mağdur' olanları sevme gibi bir genetiğe sahip olan denek millet icin bu kadarı yeterde artar bile...

  ve perde....oyun başlasın...
  4 ... cheb
 7. 7.
  çok normaldir. türk halkı hala alışmadı mı acaba akp hükümetinin böyle abukluklarına. bu da bir tana dahadır. öyle "aaa, hayret ya." filan demenin alemi yoktur. ben alıştım, herkes de alışsın artık.
  ... cany13
 8. 8.
  değiştirilmeye çalışılan kısım da o ya zaten.
  1 ... zeki cevik ve ahlaksiz
 9. 9.
  sevgili hukuk profesörü arkadaşlar inanmazlar ama böyle bir şey gayet mümkündür. ama biz dört sene boşuna okumuşuz malesef... keşke zamanında bizim berbere çırak girseydim. onun bunun saçıyla sakalıyla ilgili yorum yapanların sayısı bile daha az bu ülkede.
  1 ... shakesbeer
 10. 10.
  seçimle iktidara gelenlerin; kendilerine oy vermeyenleri dışlayarak "tek adam" rolüne kendisini kaptırması ile başlayan süreçte beklenendir. ülkeye hizmet adına halkın soyulmasına göz yumanların, gelecekten duyduğu endişe ile kaleme alınan bir kalkan olmaktan öteye gidemeyecek bir sözde yeniliği halkı yine ve tekrardan kandırarak kendilerini boşa çıkarma çabalarıdır.

  efendiler; geçmişten bu yana yapılan hinlikleri, kanunlarda ki boşluklardan yararlanan menfaatçilerden illallah etmiş halkımızın bir muamma olan anayasa değişikliğinde bilgisizce sandıklara yönlendirmenin ne akla ne de mantığa uyumu vardır. zaten defalarca "hapı yutmuş" olan bizler artık hap yutmak ve kandırılmak istemiyoruz. yapılan 26 değişikliğin de arka kapısı ve içinde hinlikler dolu bir sürü ibare olduğu televizyonlarda basbas bağırırken, işin ehli çıkıp klişe kelimelerle hala daha halkı uyutmaktadır. şu an ki iktidarlarını borçlu oldukları anayasa ve onun kurnazlıklarına dokunulmamış ve darbecilerin yargılanmayacağı geçici madde ile yer almışken mevcut hükümet direk kanun maddesinde kendilerini korumuşlardır.

  anayasa değişikliği bu haliyle anayasaya aykırı değil mi bilemem ama anayasayı temsil eden ve en az %53'lük bir kesime bazı konularında aykırıdır.

  ben bu hükümetle yaşlanmak istemiyorum.
  6 ... golhiat