bugün

T: alkolün etkisi ile kişinin iç dünyasını dışarı yansıtması ile gelen isyan kelimesidir.
Düzenli aralıklarla sarfettiğim cümle.
ünlü türk düşünürü serdar ortaçın, hayat beni neden yoruyosun şarkısı çok tutunca çıkaracağı ikinci şarkının adıdır.
Günlerdir sessizce haykırılan söz.
görsel
görsel
Ben sülalesine dalayım amk.
Ben de kanka ben de dun aksam 60 yasinda bir adamin manken gibi gencecik kariyi rangeye bindirirken gordum daha ne olsun.
herkesin hayatına kimse karışamaz.
Hepinize hayırlı cumalar...
25 cm effect denir buna kardeş.
Bahse girerim bunu yapan bir kızdır.

Mesela ayrıldıktan sonra hala arayan, görüşmek isteyen eski kız arkadaşım görmesin, üzülmesin diye ondan sonraki kız arkadaşlarımı sosyal medyada falan hep gizledim. Tek sebebi eski kız arkadaşım üzülmesin diyeydi.

Ama ayrıldığım son sevgilim nispet yapar gibi şeyler yaptı. Bu nasıl karakterdir.
Merhabalar aq yine ben. Evet anasın sikeyim ben böyle hayatın. Bir insan nasıl olur da eskiden birlikte olduğu insanla yaptıklarını, birlikte hayalini kurduğu şeyleri, beraber verdiği pozların hepsini bir başkasıyla gerçekleştirebilir lan? Olum bu insanların eskiden hayatında olan insanlara saygısı yok anladım da kendilerine, kendi geçmişlerine de mi saygıları yok lan? Yine isyankara bağladım amına koyayım ben böyle işin...
Genelde 30-50 yaş arasında söylenen bir şeydir. 50’sinden sonra insanda böyle bir alışma, kaşarlanma oluyor; takmıyorsun. 30larında olan biri olarak şunu söyleyebilirim ki; 20lerimde cebimde doğru düzgün para yokken çok saydığım sövdüğüm de oluyordu. Şimdi 30larımda bu duruma gülüyorum. Tahminim 40larım da bu ikisine gülecek; 50lerim ise sağlam daşak geçecek.
2 saat önce geçtim odama ders çalışmak için bi sözlüğe bakayım dedim sonra twittere girdim, sonra 5 farklı sohbetten gelen whatsapp mesajlarına cevap verdim saat 23 30 olmuş ve ben elimdeki notlardan bir kelime bile okumadım. Neyse şarjım %20 bitene kadar takılayım da sonra çalışırım sabaha kadar.
bu aksamki isyanimin vurucu cumlesidir. mezunum, is yok, arkadaslarim baska sehirlerde, yalnizim, kendimi gostermek faydali bi insan olmak istiyorum firsat yok.
eh ulen yeter dedim taktim kulakliklarimi ciktim sokaga, buz gibi. eskisehir sogunu bilen bilir. hic bilmedigim sokaklara daldim yurudum dusundum. bi tekelin onunden geciyodum bira aldim 2 tane gittim parka oturdum bitane. lan dedim boyle hayatin anasini sikiyim... sonra geldim eve manitaya anlattim biktim elimden bisey gelmiyo dedim. sonra pisman oldum. ilk defa gucsuz tarafimi gordu bu aksam. ne dusuncek bilemedim. sonra dedim kendime ne dusunurse dusunsun ben olmazsam biz olamayiz. ben boyleyim arada dibe vururum ama yerde kalmam kalkarim. kalktimmi da yerdeyken tekmeleyenleri ellerimle bogarim. yaktim bi sigara daha bekledim yeni gunde neye isyan etcem diye.
Gardaşım. Ben de sikeyim. iyi geceler...
Bir isyan. Haklı.
(bkz: okumadım kardeş durumumuz yoktu)
rahatlıkla içine sıçayım diyerek de isyan edilebilir haklı cümle. içinde ana geçen bir küfür gerçekten rahatsızlık verici. orspu çocuğu da buna dahil. çok hoş olmayan küfürlerle haklı isyanlarınız güme gitmektedir.
hayata isyan etmeden önce,
şöyle bir sokağa çıkmak lazım;
sağa sola bakmak, hayatın akışını ve insanları izlemek lazım.
bakmak değil, görmek lazım.
etki tepki meselesidir.
kötü davranıp sövdüğünüz biri size asla iyi davranmaz, bilmek lazım.
bir de güzel düşünmeyi seçmek lazım,
baktın olmuyor... işte o zaman anasını değil, tüm sülalesini sikmek lazım böyle hayatın...