1. 1.
    küçültülmüş devlet fikrini bile sindiremeyen, devletin tamamiyle ortadan kalkıp işleri serbest piyasanın insafına bırakma heveslisi kapitalistlerin yumurtası.
    2 -2 ... zibende
  2. 2.
    klasik liberalizmin radikal boyutu. klasik liberaller minimalist devlet anlayışını benimseseler de özel mülkiyetin ve hak ve özgürlüklerin korunması açısından devlet kurumlarının varlığını gerekli görürler. anarko kapitalistler ise devleti tümden reddederler. bu görüşe göre, güvenlik ve adalet gibi alanlarda tekel konumunda olan devlet ortadan kalkmalı, bu servisler de tüm diğer servisler gibi serbest piyasada satın alınmalıdır.
    1 -1 ... prisoner in dilemma
  3. 3.
    bir 50 yıl sonra dünyaya hükmetmesi beklenen/gereken sistemdir.
    5 -1 ... alone with everybody
  4. 3.
    ideal bir sistem olmaya doğru yürüyor.
    8 -1 ... money is the anthem
  5. 4.
    (bkz: phoenix vakfı)
    ... usualsuspects
  6. 5.
    Anarko kapitalizm, piyasa teorisyenleri Gustave de Molinari, Frederic Bastiat ve Robert Nozick ile birlikte Amerikalı bireyciler Tucker ve Spooner gibi düşünürlerin fikirleri ile şekillenmiştir.
    ... turkmen balasi
  7. 6.
    serbest piyasayı tam anlamıyla uygulayan ütopik fikir.
    -1 ... rothbard
  8. 7.
    anarko kapitalizm
    ... kurtcebe noyan
  9. 8.
    ben doğrudan kapitalizmi destekliyorum.
    -1 ... apple fanboy
  10. 9.
    Klasik Liberalizmin de üstünde bir devlet karşıtlığı vardır . Sağ Ekonominin en uç halidir . Dünyayı şirketlerin yönetmesini savunur ve devlet yerine güvenliği yardım kuruluşları ve şirketlerin sağlamasını amaçlar . Dünyadaki en iyi ekonomi teorisi sayılabilir ( evet Anarko Kapitalist' im )
    1 -1 ... tembelressam