1. 1.
  Anarşizm:
  -sınırsız karı kız ortamı
  - ferdiyetçi, şahsi çıkar
  -ibnemsi özgürlük
  -devletsiz, milletsiz bir yaşam
  -ibneliği puştluğu olağan karşılama
  -yaratıcıyı inkar etme
  -çingene, arap, acem ile dost olabilme hissi

  sosyalizm:
  - eylemlerde halay çekme özgürlüğü
  -ölen kişiye ölümsüz deme argümanı
  - evde kalmış veya dul milk bipme iradesi
  -sosyal medyada che'yi pp yapan kızları hunharca ekleme ve yavşama
  -eylem sonrası burger king'de abur cubur yeme fırsatı
  -tipsiz kılıksız olsan bile karı kız düşürebileceğin bir ortam

  Türkçülük:
  -sınırsız tarihi birikim
  -sınırsız meydan okuma
  -yenilemez olduğunu bilme hissi
  -davaya sadakat, fedakar duruş
  -onurlu bir mücadele
  -kandan gelen özgüven
  -Karşı tarafın hakaretleri ile gurur duyma...
  17 -12 ... samanist imam
 2. 2.
  oyumu an-arkhe'ye veriyorum.
  ... armut bey
 3. 3.
  anarşizm ve sosyalizm süperdir. türkçülük kakadır! yersen!
  3 -2 ... asfaloth
 4. 4.
  türkçülük hariç ikisi de olabilir.
  2 -2 ... hugo barrett
 5. 5.
  sınırsız tarihi birikim. ahahahahahaha.

  üçü'de aynı bokun lacivertidir.
  1 -1 ... degerli musteri
 6. 6.
  doğru bir eleştirmedir ama sosyalizm ve anarşizm türk düşmanlığı içerir. daha ayrıntılı şekilde sol ideolojilerin türk düşmanlığı hakkında (#23673341).

  ülkücü ve devrimciler hakkındaki farklar için (#23751196)
  2 -1 ... kayi
 7. 7.
  anarşizmi siktir et.
  sosyalizm: ekonomik bakımdan, teoride mükemmel bir ideoloji. ama ülkemizde karı kız kaldırma, ölenlerin arkasından ölmedi lafları, türklüğü ırkçılık olarak görenlerin, terörist ibnelerin tekeline geçmiştir. (sayıca baya az olan türk milliyetçisi olan türk sosyalistlerine eyvallah lafımız yok.)

  türkçülük: tüm türklerin eşitliğini savunur, türk ahlakını savunur, türk'ün vatan bilincidir, türk'ün binlerce yıllık tarihidir, türkçülük candır.
  3 -3 ... keratakonus
 8. 8.
  türkcülük hepsinden üstündür. en kolayından bir türkcüye sorarsın kürtler ne ayak, ruslar ne ayak, çinliler ne ayak ermeniler, araplar ne ayak hepsinin ana vatanini ve tarihindeki ihanetleri çatır kütür anlatır. sosyalist bir türke sor bi bok anlatamaz kendi ana vatanini bile bilmez gidip atayı araştıracağına gidip che, mao, lenin gibi herifleri araştirir. anarşist zaten ibnedir bi karı seksler ardından oğlancilik yapar ve devlet bize bohhmi diye azar. ama biraz zorlarsak anarşizmi takmadan sosyalizim ve türkculugu harmanlayip sultan galiyevi esas alip galiyevizimcilik yapabiliriz.
  1 -1 ... sultaniiinci hayvan cafer han
 9. 9.
  Anarşizm ve sosyalizm denildiği zaman aklına " karı, kız" gelen bir yazarın ibretlik tespitleridir.
  Aferin bozkurt böyle devam et.
  -1 ... heyysen
 10. 10.
  türkçü olduğunu düşündüğüm bir kardeşimizin tespitleri. şimdi okan bayülgene bakıp veya v for vendetta izledikten sonra anarşistim diye takılan yavşaklara bakıp anarşizm tanımı yapacaksak, evet doğru bir tespittir. ama gerçekte ne anarşizm, ne de sosyalizm bizim bugün zannettiğimiz kadar kıytırık fikirler değildir. etkilerini de halen bile hissetmekteyiz.

  anarşizm ile komünizm birbirinden çok çok farklı ideolojiler değillerdir. her ikisinde de devlet ve devlete benzeyen otoriteler yok edilmiştir. ayrıca anrşizm, kaos da değildir. anarşizm, devlet ve benzeri otoritelerin ortadan kalkmasıyla ve insanların sınıfsal bölünmüşlüğünün ortadan kaldırılmasıyla ortaya çıkan düzendir. komünizm de devleti ve ona benzer otoriteleri ortadan kaldırmayı hedefler. ancak komünizm bu süreçte daha kollektif bir süreci öngörür ki bu durum da stalinizm gibi otoriter bir rejimin doğmasına sebep vermiştir.

  türkçülük yukarıda saydığım ideolojiler gibi bir ideoloji değildir. ideoloji daha çok dünya görüşünü yansıtır. bu bakımdan türkçülük, bütün dünyada etkili olan milliyetçiliğin bir alt kolu, türklere has olan bir türüdür. kısaca türk diye tanımlanan bir toplumun (bu toplumun genişliği tanımdan tanıma değişebilir) daha güçlü ve daha iyi bir duruma yükselmesini amaçlar.
  1 -1 ... turkoman20