1. 1.
  http://www.cnnturk.com/TU...ID=318&haberID=342928
  1 ... deep
 2. 2.
  derin sularda boğulmak kaderiyle başbaşa kalan anap'ın dyp'yi de beraberinde dibe çekmesidir.
  2 ... dorduncu nesil yazar
 3. 3.
  yeni isimleri demokrat parti'dir efenim.
  ... ufo goren masum koylu
 4. 4.
  sağ adına güzel bir olaymış gibi görünse de son zamanlardaki tavırlarıyla buruk bir sevinç yaşatmıştır sevenlerine. chp çatısı altına girselerdi daha inandırıcı olurlardı.
  1 -1 ... chilavert
 5. 5.
  beklenen gelişme. bu birleşim sizi kesmez babayiğitler, bi iki parti daha katın.
  1 -1 ... simsiyah
 6. 6.
  ak partiyi daha da güçlendirecek olan birleşmedir...

  (bkz: aha da buraya yazıyom)
  -2 ... ismini vermek istemeyen yazar
 7. 6.
  geçmiş anap ve dyp iktidarları göz önüne alınırsa * * halkın fazlaca önyargılı olarak karşılayacağı siyasi evliliktir. şuan ki liderleri erkan mumcu ve mehmet ağar başbakan olarak, geçmiş siyaset sahsesinde bir icraatta bulunmuş olsalardı bugün belki daha ılımlı bakılabilirdi bu olaya. zira mesut yılmazın alaattin çakıcıya türkbankı hibe etmesi, tansu çillerin örtülü ödenek ve kriz reçeteleri bu ve bunlar gibi daha nice nedenler 2 partininde sicilini son derece kirletmiştir. hele süleyman demirel konusuna hiç değinmiyorum.

  akp'ye karşı bir forza güç denemesi yaptılar, başarılı olma oranları, başarısız olmaları ile eşdeğer bir konumda şuan ama, en azından ikinci parti olarak meclise girerlerse, ampülün dötümüze kaçmasına biraz daha engel olabilirler sanki.
  ama her koşulda chp gibi bitmiş bir partiden daha çok ses getirecekleri, daha çok işe temas ve nüfüz edebilcekleri kesin gibi duruyor.
  1 -2 ... karpuzkabugu
 8. 7.
  http://www.zaman.com.tr/w...r/haber.do?haberno=536354
  -1 ... abra kadavra
 9. 8.
  iki tane 9.9 yerine bir tane 19.8 olayı.
  2 ... sonkuzu
 10. 9.
  bu birleşme ile barajı zorlayacaklarına kesin gözüyle bakılan evlilik. genç partiyi de alırlarsa aralarına kesin geçerler barajı.
  -1 ... cehennem tanrisi