bugün

bugün istanbul bağcılarda müdür yardımcısının anasınıfı öğretmenini çocukların gözünün önünde öldürmesi ile haberlere konu olan eylem.
bunu yapan insan olamaz dediğimiz ve insanlığımızdan utanmamıza sebep olan durum.
küçücük çocukları daha hayatları'nın başındayken böyle bir tecrubeye iten, kendi istikrarsız egosu yüzünden bir cana kıyan canavarın sebep olduğu bu vahşet. belki cezasız kalmayacak ama o çocuklar yaşadıklarını hiçbir zaman unutmayacak, uzun bir süre bu korku ile yaşayacaklar.
şimdi; anneler, babalar ''eti senin kemiği benim, hatta süt verirse o da senin olsun'' mantığı ile çocuklarını emanet ettikleri öğretmenleri bir daha gözden geçirsinler.
işini layığı ile yapan öğretmenlerimize sevgiler, saygılar lafımız onlara değildir...
gazetelerde okunabilecek en acı başlıklardan biridir. gerçek olmuş ama ne diyeyim bilmiyorum ki iyice boka gidiyoruz herhalde.
ölen kişinin arkadaşı iseniz, içinizi tarif edilemeyecek şekilde acı kaplamasına neden olabilecek olay..

- hem ölen kişi arkadaşınız hem de meslektaşınız ise feci bir durum ve messengeri açıp kişi listende kızın ismini çevrimdışıların içinde görüp, bir daha hiç çevrimiçi olamayacağını düşünmek daha da feci...
insanın içini cızlatıp burun kemiğini sızlatan olay.
insanlığa ne oluyor demekten kendini alamıyor kişi.
adı eğitimci bu insanların.
yazıklar olsun.
anneanneye bağlanmaya sebep olacak olaydır. ''yedin bir halt bari bebelerin önünde yapmayaydın şerefsiz.''
ülkemizdeki "eğitimci" mantalitesini ortaya dökmüş olaydır. tabiiki sözüm bazı *eğitim(!) kurumlarına gidecek ama bu devirde bu tür olayların yaşanması yazıktır, günahtır ve en önemliside "ayıptır"...

sözde bizim "yarınlarımız" olacak çocukların önünde yapılması çok çok ayrı bir konu olmakla birlikte bu türde geçinmek isteyen kurumlarında adamakıllı bir denetime alınması gerektiğinin kanıtı olan olaydır.
biz de anaokuluna giderken, derste serbest çalışma saatlerinde hoca sınıfta yokken, bi tane elinde silah olan çocuk sınıfa girer silahi bize doğru tutar ve hocanın çantasından bişeyler alırdı. ne garip ya. bu olay bi kaç kere tekrarlanmıştı. çok korkardık.