1. .
  cumhuriyet gazetesinin bugunku manseti.

  sagda vakit solda cumhuriyet toplumu surekli kiskirtmaya diken ustunde tutmaya devam ediyor.cumhuriyet gazetesi de bugunku manseti ile gorevine siddikeyetini sergiliyor.

  neymis efendim anaokulunda cocuklara namaz,din,peygamber icerikli kitaplar resimli anlatimlar yapiliyormus ne var bunda bu kadar sasiracak cocuklara evrimden mi bahsedilsin!

  yazinin altinda da iki tane carsafli bayan resmedilmis(baska bir haber)

  yazik!!!
  4 -6 ... bilgehan
 2. .
  bir emine kaplan haberi.

  (bkz: bi siktir git dedirten başlıklar)
  (bkz: anaokulunda cinsel eğitim)
  1 -3 ... suluboya
 3. .
  bırakın çocuklar bütün gün oyun hamuruyla oynayıp öğle uykusuna yatsın bir rahat bırakın da boyama kitabı boyasınlar en olmadı pipileriyle oynasınlar bir taraf anlamsız din içerikli politikalarını el kadar çocukların körpecik beyinlerine işlemeye çalışırken diğerleri de somut adımlar atmak yerine manşet edebiyatı yapıyorlar olan kime oluyor bu arada peki?...
  2 -1 ... faydamaksimizasyonu
 4. .
  ben bir baligim. allah in izniyle yuzuyorum.
  ben bir kusum. allah in izniyle ucuyorum. tarzindaki egitimi elestiren bir haber yazisidir ki boyle bir egitimi elestirmek hic de garip bir olay degildir.
  7 ... bilmem
 5. .
  son derece yanlış uygulamadır. 0-6 yaş çocuğu henüz soyut işlemler dönemi'ne geçmediğinden soyut varlıklar net olarak tanımlanamaz ve zihinde yanlış şekillenir. sen tutup anaokul çocuğuna allah'ı, namaz'ı, oruçu öğretirsen çocuk bunu senin kastettiğinden çok daha farklı biçimde algılar. bırakın minik kuş'u söylesinler, beslenme saati yapsınlar, cicili bicili giyinsinler, spiderman ile namaz öğrenmesinler, türbanlı barbielerle oynamasınlar. özgürce çocukluklarını yaşasınlar. çekin o yobaz ellerinizi çocuklardan.
  2 ... spaltula
 6. .
  kimi çevrelerin şeri eğitim verildiğin sanıp korktuğu durum.
  merak etmeyin ana okullarınde eğitimli personel çalışıyor.gidip uhud savaşıhz. hamzayı öldüren vahşiyi falan anlatacak değiller. evde yarı bilinçli ailelerin vereceği dini eğitimdense çocuğun seviyesine inebilen birinin bu eğitimi vermesi her zaman daha iyidir. bırakın çocuk allahını peygamberini bilsin tanısın, saçma sapan şehir efsaneleri üreten ebeveynlerden kafası allak bullak olmasın. günde bir saat allah öğrensin kalan 8 saat cicili bicili oynasın. çekin o yobaz ellerinizi çocuklardan.
  -1 ... onurude
 7. .
  çocuklar için oldukça soyut kalan "din" kelimesinin erken işlenmesidir. zaten din aile içinde istenildiği gibi aşılanabilir. bunu birde henüz okul öncesi çağdaki bir çocuğa sunmak, çocuğu zorlamaktan öteye geçmeyendir. o dönem çocuğun kapasitesi dahilinde öğreneceği bir sürü mevzu vardır. renkler ve sayılar gibi. o dönem için daha elzem kıvamında bulunan bu gibi konuların tercihi aslında yapılması gerekendir.
  ... roark