bugün

din zehrini küçücük çocuklara enjekte etmektir. bu çocuk istismarlığı kapsamına alınmalıdır. hayatını bir ömür arap tanrısının sözde yazdığı kitaba göre şekillendirecek ve bu kararı daha iradesi yetkin değilken vermiş sayılacak. oysa din bir seçim olmaktan çıkıp bir dayatma şeklinde çocuğa sunuluyor hal böyle olunca.

çocuk akli yetkinliğe geldiğinde kendisi için en doğru kararı verir zaten. onu küçükken dinle zehirlemek beyninde kalıcı hasar bırakıyor. mesela yobazlara bakınca bunu çok net görebiliyoruz.
Baya ilginç.
dincel ideolojinin, tarikatçı yapılanmanın devlet gücüyle topluma zorla yedirilmesidir. o çocuk yarın o yarım akıllı hocanın azmettirmesiyle ailesine de düşman olacaktır. müslüman devlet büyüklerini eleştiriyorlar diye ailesini polise ihbar edecektir. dinciler için körpe beyinler birer hastalık yayma merkezi gibi...
ebeveyn olarak güya vazifesini yaparak cenneti kazandığını sanan bencilin marifetidir.
anaokulunda çocuklara

--spoiler--
Yemeğimi yemeden el açtım Allahım sana,
Akıl sıhhat doğruluk iyi huylar ver bana ,
Yemezsem büyüyemem okuluma gidemem,
Çabuk çabuk yiyelim okulumuza gidelim.
--spoiler--

şeklinde yemek duası öğretirler. çok da güzeldir aslında. hiç unutmamışım iyi ki de öğretmişler. belki de bunu söylüyordur. ne kötülük var ki bunda ?
Son 10 senedir Bir çok okulda var. 5 yaşında kur ' an ' ı hatme den çocuk biliyorum. Bence öğrenmelerinde bir sakınca yok. Zekalarının gelişeceği ise kesin.
Ailesinin tercihidir. Kimseyi bağlamaz.