bugün

milli eğitim bakanlığı'nın son gericilik numarası.
görsel

buna göre 4-6 yaş grubundaki çocuklar için 12-18 kişilik sınıflar oluşturulması ve haftada en az 6 saat süren eğitimlerin müftülük tarafından belirlenen eğitimcilerle sürdürülmesi planlandı.

bu eğitim sürecinin müfredatını da müftülükler hazırlayacakmış.
https://t24.com.tr/haber/...ulamasi-baslayacak,850444

yazık...
daha neyin ne olduğunun farkında olmayan yavruların beynini yıkayacaklar.
görsel

malesef bugün geldiğimiz noktada 4-6 yaş grubu 400 bin çocuk, 7-18 yaş okul çağındaki 1 milyondan fazla çocuk bu ucube tarikatların, bunların sapık ve sapkın düşünce yuvalarının elinde.
görsel

ülkemizde şu an okulların pek çoğunda laboratuvar, kütüphane, spor salonu, konferans salonu yok. ama okul öncesi eğitim kurumları dahil tüm eğitim kurumlarında mescit var.
arapça ve din eğitimi anaokullarına kadar girmiş durumda.

ne için?
sırf cahil, gerici ve tam teslim olmuş bir kitleyi sürdürebilmek için.

bir ülke göz göre göre uçuruma sürükleniyor.
uçuruma sürükleyenler kaybolacak, enkazı kaldırmak biza kalacak malesef...

#arapçaeğitimehayır
bunun ihtiyari olması lazım. belki ben çocuğumun o yaşta arapça öğrenmesini istemiyorum? veya din eğitimini kendi uygun gördüğüm şekilde evimde kendim vereceğim bakanlığın müfredatına bağlı kalmadan?
yıl 2040
sol frame'de sıradan bir gün.

(bkz: nasıl dinden soğudum)
ingilizce okutulsa daha faydalı olurdu diye düşünüyorum. Arapça ise tamamen zırva. Tabii bunu yüceltecek milyonlar olduğunu bilerek yazıyorum bu girdiyi.

Cahil halkın ferasetine oynayan siyasi iktidarın yeni manevrasıdır.

Din alınıp satılan bir şey değildir, ancak satanı ve alanı çok olan şeydir.
hitler paris'ten çekilirken her yere patlayıcı yerleştirtmiş, şehri havaya uçurtmayı planlamış. akp de gider ayak hâlâ "nasıl türkiye'yi dinamitlerim"in hesabını yapıyor.
aynı eğitim fransızca ateizm üzerine olsa sesleri çıkmayacaktı halbuki "daha neyin ne olduğunun farkında olmayan yavruların beynini yıkayacaklar" diyen olmayacaktı.
Ana okullarında arapça dil eğitimi verilecekse sıkıntı yok. Ama arapça din eğitimi ise sıkıntı büyük. Dili bilmeden dini o dille vermek dindarlık değil ahmaklıktır. Ve bunu yapan hükümetse eğer gözünüz aydın bu adamlar ahmak olduklarını artık belgeyle gözümüze sokuyor.
kafirler istemesede allah nurunu tamamlar.
Bir laf vardır havlar havlar susar diye. Havlayın size mani olmuyoruz.
ulkeyi araplara satma isi son hizla devam ediyor. 10 15 yil sonra en milliyetci gecinen adamlar ah vah etmeye baslayacak ama hic bir kari olmayacak. saga sola kafir, vatan haini diye kizanin asil vatan haini oldugu bir distopya.
aklı ve bilimi temel almayan her toplum günün sonunda sömürge olur. bu yerçekimi kadar net ve gözlemlenebilir bir kanun.

elhamdülillah müslümanım ancak din kurumsallaştırılamaz, vicdan özelinde yer alır. kişi ile inancı arasında yatak odası derecesinde mahremdir.

din ile devlet yönetemezsin, dinamikleri buna uygun değildir.
din ile para yönetemezsin.
din ile siyaset yapamazsın.

kısa vadede kazandırsada uzun vadede göte gelirsin.

bkz. saddam, kaddafi, bin ladin, osmanlı, papalık, filistin, memlükler, holy roman empire...
siz böyle dini dayattıkça gençler bunalıp, daha çok sorgulayıp ateist oluyor. dindar nesil isteyen “birileri” de babayı alır, böyle devam.
din kursları zaten vardı. bunlar bir adım daha ileri götürüyorlar.
arapçayı kutsal bir dil olarak algılayan dalyarakların peşinden koştuğu olaydır.
okuyacaksa ingilizce, çince, rusça, ispanyolca okusunlar arapça ne amk çöl bedevileri. ne işine yarayacak arapça okuyup da ilmi makale mi yazacak.
ay vallahi harika bir haber!

artık çok şükür müslüman çocuklar yetişecek be!

oh olsun bu kafirlere de kafir düzende inat edene de be.evet.
türk milliyetçisi olduğunu iddia eden partinin koşulsuz desteğiyle gerçekleşmesi muhtemel eğitim hamlesidir. aynı zamanda, türkçe eğitimini layıkıyla verdiniz, tek eksiğimiz arapça dini eğitimdi dedirten nanedir. AKP, iktidarı boyunca eğitim sistemini tepeden tırnağa si..stem olmaktan çıkarmıştır, bunu kanıtlayan bilmem kaç yüzüncü eğitim vizyonu hamlesidir.
Niye Arapça?

Arapça dünya'da bir avantajı olan bir dil mi?

Ticarette bilimde Teknolojide hicbir şeyde yokken Zorla Arapça eğitim vermek islamiyeti bir Arap dini haline getirir ve Evrensel olduğuna dair şüphe getirir.

Müslüman olmak için illa ki Arapça bilmek zorunda mı insanlar.
Zorlama ile olmayacak şeyleri inadına yapıyorlar.
türkiyenin ilerlemesii açısından çok güzel uygulamalardan biridir.
Ulan 10 sene boyunca ingilizce dersi verdiğimiz veletler bile iki kelime ingilizce konuşamıyor

Parmak kadar bebeninde arapça öğrenmesini kimse beklemesin

Millet daha Türkçe konuşamıyor..
arabistana gidin bro yerinde öğrensin.
çocukları zehirleyen proje.
malesef şu an uygulamada üstelik.

bakınız, yalova'da bir öğrenci velisi "oğlum, 'tuvalet duasını' unuttuğunu, onu okumadan tuvalete giremeyeceğini söyledi" diyerek şikayette bulunmuş.
görsel

tuvalet duası evet.
küçücük bir çocuğa güya din öğreten ucubeler diyorlar ki;
"bak tuvalete giderken şu duayı okuyacaksın, bu duayı okumadan tuvaletini yaparsan çok büyük günay, yanarsın..."

çocuğu korkutuyorlar ve çocuk tuvalete gitmeye korkuyor. 4 yaşındaki, 5 yaşındaki çocuklara öğrettikleri şeye bak.
çocuğu bu şekilde korkutarak aklını alıyorlar resmen.

yıl 2020 neredeyse.
ülkede uğraştığımız konulara bak.

bir daha gel samsun'dan, sarı saçlım mavi gözlüm...
Ortaçağda avrupa ülkelerinde çok fazla din işi müslüman ülkelerde ise ilim ve teknoloji vardı. Ne olduysa zaman 500 yıl ilerledi ama biz tam gaz geri gittik.
Tuvalet duası ne amk.