bugün

Fanatikliğin de bu kadarı. Malum kesimin ve zihniyetin iğrenç ötesi, leş laflarından birisidir. Bir insanın anne-babası bu hayatta en birincil ve önceliğidir.
Ha bunu bir mafya liderine demişsin ha da falanca bir peygambere. Ne farkı var!..
beyinsizler anlamaz, boşver tittiret gitsin bunları.
peygamber görse anlamını bile bilmediği mal kelimesini söylerdi dediğim hıyar düşüncesi. veda hutbesi ni okuması lazım.
arap kafasının bariz örneğidir. yakın tarihimizde osmanlı askerlerine yaptıkları kalleşlikleri çok iyi bildiğimiz araplar dan kendini feda etmesi fazla iyimserlik olur. tabi ki anasını babasını feda edecek.
Haddi aşmak.

Hz. Ömer (r.a.) minberde, Allah Rasûlü (s.a.s.)’nden şunu duyduğunu söylemiştir: “Hristiyanların Meryem oğlu isa’ya yaptıkları gibi, beni aşırı şekilde övmeyin! Ben ancak Allah’ın kuluyum. Bana ‘Allah’ın kulu ve Rasûlü’ deyin!” (Buhari, Enbiyâ, 48)

Alıntıdır.

http://www.sonpeygamber.info/once-kul-sonra-rasul
Bakın Buraya Malca söylem Yazanlar Müslüman Değil Münafıktır.Sevmesseniz sevmeyin Mürted Çomarlar sizi. Biz seviyoruz onu Herşeyden fazla kendi nefsimizden bile fazla.
ben bizim ipne bakkal feda olsun diyorum, zaten safi zarar ipne...
kimse anasını babasını feda etmemiş zaten. sadece peygamber sevgisinin ne kadar büyük olduğunu onu ne kadar Çok sevdiklerini dile getirmişlerdir. bunu diyenler sahabelerdir.tabi bunu anlaman iÇin biraz beyninin olması lazım.
bugün bir arabanın arka camında gördüğüm yazı. gün içinde sürekli bu cümleyi düşündüm. bakın bu cümle tam bir mal beyanıdır şahsıma göre.

e hani cennetti anaların ayaklarının altında olan. kuran demiyor mu ailenize itaat edin diye ?

ailesini bir eşya olarak gören -ki görmese feda olma seçeneğini ailesine bırakırdı- yalakalığın dibine vurmuş götü cehennem korkusundan tutuşan müslüman saçmalığından öteye gidemeyecek sözdür.
Doğrusu şöyledir;

Muhammed bir savaşa katılır. Tam öldürülecektir ki, bir okçu düşmana ok atarak muhammedi koruyordur ve düşmanı uzaklaştırıyor. muhammed de bu sözü söyler..

korku insan a neler söyletiyor!

inanmayan müslümanlar şurayı okusun;

Sad bin Ebi Vakkas, Cennetle müjdelenen 10 Sahabiden bir tanesidir. Allah Resulü zamanında tüm gazalara katıldı. Uhud Harbinde Rusullah Efendimize vücudunu siper etti vede müşriklere öylesine ok attı ki, Allah Resulünün, hiçbir faniye nasip olmayan şu hitabına mazhar oldu: Anam, Babam sana feda olsun ya Sad, durma at!
Kendisine efendimiz denmesine karşı bile bana efendimiz demeyin tek efendi Allah'tır diyen bir peygamberi. Böyle sözler ile anmayın.
(bkz: amin).
Saçma sapan beyandır. Hz. Muhammed (sav) in senin kurbanına mı ihtiyacı var?

He biz onu sevgimizi göstermek için diyoruz dersen de.

Sen kimsin ki anne ve babanın feda edebiliyorsun bre densiz.
evrenin yaratılma sebebine verilen önemin sözüdür.

bkz: yaa Muhammed sen olmasaydın bu evreni yaratmazdım.
Sevmeyenin anlayamayacağı beyan. Ne anlatsan boş. Sevgi yaşanır anlatılmaz.
Onu ana ve babadan bile çok sevdiğini gösteren ifadedir.
havada kalmış söz.

peygamberin cenazesine katılan sayısı birkaç kişiden ibaret idi. daha cenazesi bile kalkmadan halifelik için kavgalar başlamış, kabileler arası çatışmalar çıkmış ve cenaze töreni gümbürtüye gitmiştir.
aşktan söylenmiştir.
müjdeler olsun o aşığa.
peygamberi putlaştırıp, allah yerine onu ilah edinen yani parmağın gösterdiğini değil, parmağı ilah edinen bir reaya söylemi. Peygamber ölmüştür. Sizi işitmez. Size şefaat edemez. Allah'tan başka şefaatçi yoktur. Muhammed peygamber onun elçisidir. Mesajı iletti ve öldü. Bi anlayın artık. Putlaştırmayın.. ''De ki, 'Ben, sadece sizin gibi bir insanım. Bana, sizin tanrınızın bir tek tanrı olduğu vahyediliyor. O'na yönelin, O'ndan bağışlanma dileyin. Vay ortak koşanlara!'' /Fussilet 6
Keşke Efendimize söyleme imkanım olsaydı da söyleseydim dediğim, anlamı oldukça derin olan cümle.
yalakalıkta über leveline ulaşmaktır.

adamın biri bir laf söylüyor, diğerleri "aslında şunu demek istedi" diye ifadeyi kısmen değiştirerek yumuşatmaya çalışıyor, yani aslında yorumluyor ve takdir gören bir davranış haline geliyor. kimse kusura bakmasın; ailemden tek kişinin tırnağına, kainatı değişmem.
hiç kurmak istemeyeceğim cümledir.

(bkz: sahurda mı öğreniyorsunuz bunları)
Hayırsız evlattır bir insan anasını babasını bir adam için neden feda eder ki, resulallah kim.
egoist bir din söylemidir, canım feda olsun diyenini bulamazsınız, ya karısını kızını verir, ya da ana babasını... sonra da neden ileriye gidemiyoruz sorusu sorulur durmadan, bu kadar geldiğimize dua edilmeli aslında.
Allah Rasulünün(s.a.s) herkesten üstün tutulduğunun en sağlam ifadesidir.o zamanda yaşamayı çok isterdim sözlük.