1. 1.
    4 halifenin, sahabenin, bir kere de gecenin bir yarısı allah için gözlerinden bir kaç damla indirenin acizane bir talebi.

--spoiler--
    Sahabenin (r.anhüm), Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam'a, 'anam babam sana feda olsun Yâ Resulallah!'' buyurmaları ile ifade etmek istedikleri mânâ şudur ki;

'varlık sebebim olan anam babam sana feda olsun ki, benden söz etmeyelim.. yani sadece benim varlıgım değil, varlık alemime çıkmam için gerekli sebepler bile feda olsun sana ki, ben diye bir şeyden söz edilmesin senin yanında..' demektir.

Yoksa kendisi dururken, annem ve babam ölsün anlamında degildir..
    --spoiler--
    21 -7 ... siniir
  2. 2.
    Efendimizden daha ustun hiç bir şey olmadığını belirten cumle.
    14 -4 ... freedom
  3. 3.
    benim görüşüme, islam inanışıma göre yanlış olan eylemdir. çünkü islamiyette kurban Allah adına adaklanır... aksi takdirde hristiyanlarda ki isa görüşü islamiyete muhammed görüşü olarak geçer ki, hoş olmaz...
    6 -6 ... in tyler we trust
  4. 4.
    "Anam babam sana feda olsun ya Resulallah" demek, "seni onlara tercih ederim, Senin emrini onların emrinden üstün tutarım" demektir.

hadisle sabittir ki, kamil mümin olmak için resulullahın herkesten çok sevilmesi gerekir. bu söz de bunun açık beyanıdır.
    12 -3 ... zarth vader
  5. 5.
    (bkz: sahurtimes org)
    ... ip atlayan gurbuz dana
  6. 6.
    "hadisle sabittir ki, kamil mümin olmak için resulullahın herkesten çok sevilmesi gerekir. bu söz de bunun açık beyanıdır"

hadisle sabittir derken ne demek şimdi?muhammed kamil olmanız için beni herkesten çok sevmeniz gerek mi demiş?burdan her konuda sanki o dönemde mekkenin valisiymiş gibi konuşan arkadaşlara sesleniyorum,bırakın arkadaş bu işleri,cidden bırakın.hacıdan hocadan duyduğunuz hikayeleri uydurmaları geçin lütfen rica ediciim bütün insanlık adına.o kuran dinlerken ağlayan insanların da kaç tanesi arapça biliyor?kaç tanesi anlıyor okuduğunu ya da dinlediğini?gel bir de bu pencereden bak arkadaş.

edit : tam provakatörüm yeminlen.
    4 -4 ... shadowkiss
  7. 7.
    ilk kez uhud'ta musab bin umeyr tarafından söylendiği rivayet olunur.
    3 -1 ... sirin baba
  8. 8.
    kisinin kendi cikari ugruna ebeveynlerini yok saymasidir.
    8 -8 ... revolter00
  9. 9.
    kişinin kendi çıkarı uğruna değil, ebeveynleri bile vakti zamanı geldiğinde öz evladını bile tanımayacağı, suçlayacağı gün gelecekki o zaman şefaat ya resulullah diyecek..

'' ben yeri göğü onun için yarattım '' dedikten sonra mevla, ne feda edilmez ki o mükemmel insana..
    5 -3 ... gelberiyargelberi
  10. 10.
    ebi ümmi fedakede ifadesi islam gelmeden önceleri de arapça'da mevcut olan bir sevgi ve bağlılık sözüdür. bu ifadeyi arkadaşları için efendimiz de kullanmıştır. *
    4 -1 ... neretva