bugün

bir kaç sene evvel bütün namaz kılanlar olarak bir ak parti mitinginde bir kız kardeşimizden duyduğumuz ve duyduğumuz anda gözyaşlarına boğulup zikirlere namazlara durduğumuz söylemdir. sevmek işte böyle sevmektir demişti ya şair işte aynen böyleydi bizim ulu önder'e sevgimiz...
anamın babamın tırnağı bile sana fazladır tayyip şeklinde söylendiğinde daha mantıklı olabileceek söz öbeği.
neden anama babama ihtiyacı olsun ki diye düşündüren söylemdir.
bazıları vatan sana feda olsun diyor yıllardır. bunu da diyen vardır elbet.
tercih meselesi. kimileri ana babasını baş tacı yapar, kimileri recep bey'e kul köpek.
ananıda al git diye azarı yiyecek yazardır. Seni hiç sevmedim sütoğlan, babanı da sevmezdim.
uşak olmayı beceremeyen ulusun başında bir uşak..!
ama koyun olmayı iyi biliriz..!
ananı babanı kurban bayramında bana kurban et tayyip dese belki anlardım. ama bunu anlamadım.
anlamı: anamı babamı al onları da özelleştir.
"özgürlüğümü aldın zaten , anamı babamı da alsan pek birşey farketmez" anlamında kullanılmış cümledir.
- anam babam kurban olsun sana tayyip erdoğan.
- ananı da al git.
söylendiği takdirde, ilgili şahsa başbakan'ın ananı da al git diyebilmesi muhtemel cümle.
yakında onuda isteyecek merak etme denilesi laftır.
laf sokmak için değil ama; kült bir arap sloganıdır ve tekerlemesi de mevcuttur. bir bilen hatırlayan varsa yazıversin hayrına.
yüreği dağlayan bir cümledir...
"ana baba yetmez en az 3 fedai verin." cevabını alması olası olan haykırış.
akp seçmeninin vites arttırdığını gördüğümüz söylem.
kpss'den önce okunan duamsı.
ciddi ciddi akplilerin ağzından duyduğunu iddia eden çok fazla insan var.
Denk gelmedim ama "götünün kılıyık" diyen bi seçmenin söylemesi şaşırtmaz hani...
Her ak partili mümin kardeşlerimizin söyledikleri anda gözyaşları içinde eridiğimiz ifade.
Değerli bir işadamımız olan Ethem sancak beyefendi'nin söylediği harika söz.
Beğenmeyen vatan hainleri ya sev ya terk et.
o kadar be! aslan parçası bunlar.
çomar kokusu alıyorum efendim.
Din getirsin de tapın aq bu kadar salak nasil toplandı buraya.
amma meraklı bu insanlar köle olmaya . o yada bir başkası fark etmez politikacı kim ya . annemin babamın mendilini vermem .