bugün

şu yaşıma kadar anlamını bilmediğim, yeni öğrendiğim söz. belki itiraflara yazmam gerekiyordu.

şahsen, anamı da avradımı da halletsinler tarzı bir şey sanıyordum vallahi. daha da ileriymiş. 23'ümden gün aldım resmen.
en yavşak yemindir.
kullananlar genelde bilmeden kullanır.
Düşüncesi bile kötü olan yemin cümlesidir. Bu cümleyi bulanı saygıyla anmak gerek! Cidden hayalgücü gerektirir.

Yok lan hayalgücüne sıçayım!! Anneleri küfürlere dahil eden tüm hayalgüçlerine.
karaktersiz bir yemindir edenlerden hayatta haz edilmez , böyle yemin olmaz.
küfür değil yemindir. bide bunun anamı siksinler abisi vardır. o kadarda abartılcak bi durum değildir.

her söz her adamın ağzına yakışmaz, o ayrı. bide genelleme yapıp kendinizi çürüttürtmeyin.
(bkz: anamav radim)
rumen bir futbolcu.*
cem ceminay, yıllar önceki bir köşe yazısında bu kalıplaşmış yemin türünü ''my mother to be my wife'' olarak ingilizceye çevirmişti. komik.
anamı sikerim demektir. o derece ağır bir söz yani.
Can YÜCEL'in deniz gezmiş ve onunla beraber asılan 2 arkadaşına ithafen yazmış olduğu şiirde geçen bir yemin biçimi.

Üç Fidanın anısına...

En uzun koşuysa elbet Türkiyede de Devrim,
O, onun en güzel yüz metresini koştu
En sekmez lüverin namlusundan fırlayarak...
En hızlısıydı hepimizin,
En önce göğüsledi ipi...

Acıyorsam sana anam avradım olsun,
Ama aşk olsun sana çocuk, aşk olsun!

Can YÜCEL

arkadaşla konuşurken yemin türlerini kullanıyodum şaka amaçlı. bi an anam avradım olsunu da yazdım, yazınca anlamını farkettim. meğer çok fena bir yeminmiş anam avradım olsun.
anneyi karı yapmak istemek. imkansız...
(bkz: şahsiyetsizlik)
cash flow şarkısında da geçen bir kalıp.
tamam olsun * yada şöyle denilebilir .anan avradı(m) olsun.
Facebook'ta kardeşler listesine annesi olarak eklediği kişiyle ilişki kurduğunda oluşan durumdur.
televizyonlarda fütursuzca ve sansürsüzce kullanılan, dizi ve film içeriklerine sokuşturulan, çok ağır ensest küfür. rtük kulağının üstüne yatıyor hala.
söylediği sözün doğru olduğunu karşı tarafa kanıtlamak için kullanılan söz.
Bazı ailelerde, erkek çocuğa deneyim kazandırmak amacı ile gerçekleşen saçmasapan durumdur.
küçükken anlamadığım küfürdü. annem olsun, karım olsun demekti benim için. insanın annesinin ve karısının olması güzel bir şey değil miydi?
(bkz: anam bacım avradım)
nasıl olsun sorusu sorulmaya müsait yemindir.
bazi yavsaklarin karsilarindaki kisi yada kisileri ikna etmek maksadiyla soyledikleri kufurlu soz.
(bkz: my mother to be my wife)
şüphesiz yeryüzünde en iğrenç söz öbeğidir. bu lafı özellikle de kıro, kendini bir b.k sanan kişiler sarf eder.
anam avradaım, babam anam, avrat babam, kardeş de elti.
bir çok alternatif yazılabilecek cümle.