bugün

Bu bahar 3 ay süreyle yaşadığım hastalık. Ya göt siktirmekten yada kalın diskilamaktan kaynaklanır diyorlar. Vallahi ikisini de yapmadım.
sevmediğiniz insana allah senin belanı versin gibi genel bir illet dilemeyin, çünkü grip falan olur en fazla o da birkaç haftaya geçer. bunun yerine allah sana anal fissür illeti versin deyin hayata küseceği garanti.
Sözlük sayesinde ne olduğunu öğrendiğim hastalık.

Üniversitenin ilk senesinde bende de çıkmıştı ben şu ana kadar basur sanıyordum.
Doktora gitmedim kendi kendine geçmesini bekledim.ne diyeydim? "doktor yardım et, götüm kanıyor!" mu?
Jilet sıçıyormuş gibi bir his vardır. Düşman götüne.
bende bir ara kronik olmuştu. zor geçti amk. en son bu ay yine oldum. ama o da geçti çok şükür.
Rabbim bizleri korusun.
Başıma gelmesinsen çok tirstigim bir hastalik. Bu hastalığa yakalanmamanin en kolay yolu sağlıklı beslenmeye calismaktir. istediğinizi yiyin ben diyetisyen tavaiyesi veremem ama her dk ekmek arası kuru şeyler yiyen, pilav ve makarna gibi gıdalara abanan insanlarda görülebilir.
"Götünde sorun olan adamın dünya malında gözü olmaz" sözünü canlı canlı yaşatır.

görsel
kabızlık nedeniyle üç yıl önce annemin başına gelmişti ve doktorun önerdiği bitkisel karışım ilaç sayesinde geçti.
derinden çatlamış makatın acısı çok fenadır, kıvrandırır, ağlatır.
bir çok sebebi bulunmakta olan anal çatlak olarak adlandırılan. olay

sebepleri

aşırı kabızlık aşırı(uzun sùreli) ishal.

anal seks esnasında analı fazla zorlama,

kayganlaştırıcı ve o tür madde kullanmadan yapılan cinsel ilişki.

tedavi yöntemi oluşan yırtık, çatlak boyutuna göre değişir bazıları 1 hafta da kendiliğinden iyileşir bazıları ise ameliyatlık bir hâl alır.

kanama genelde kısa sürer bir avuç dan az sıvı. koyu ise sorun daha büyüktür.

anal fistül sorunu ile karıstırılmaması gereken sorundur.

belirtileri anal ilişkide bir den fazla kanama yaşama dışkılamada kan gözükmesi acı yanma ve batma hissi.
Dışkılama işleminden sonra kanaması durumunda yaranın, bölgenin mikrop kapmasıyla kişinin ateşinin çıkmasına sebebiyet veren rahatsızlık. Kabız olmamaya dikkat edilmelidir.
(bkz: fistül)
Acısını anlatacak kelime yoktur. Çığlık attırır, ağlatır. iyileşmesi aylar sürer. Birkaç aylık rahatlıktan sonra tekrar nükseder.
madecassol ve anestol pomad al , günde iki kez kullan. kabız olmamak için osmolac şurup kullan. su iç , sabah aç karna zeytinyağı da iç. suya oturma banyosu yap.

bunlarla opere olmadan iyileşirsiniz. eksik yaparsanız sıkıntı.
götte olan hadise.
Bazı doktor müsvettelerinin üçüncü evreye gelmiş rektum kanserine koyup hastayı eve yollayabildiği teşhis. .
madecassol yani hanım kızlarımızın memelerindeki çatlakları gidermesi için kullanılan krem ile kremleyiniz çatlağınızı ahahah gülesim geldi gene görünce. geçmiş olsun göt çatlağınız.
Eveet geçen sene basurumun finalden bir gün önce azmasını paylaşmıştım sözlükle bu sene de daha doğrusu bu gece de bu uyutmadı beni. Bu gün yine finalim var. Ne götmüş amına koyayım ya. Lan evet dengesiz besleniyorum ama evde benden daha kötü beslenen adamlar var ne kabızlık ne bir şey ama bana gelince hepsi sırayla. Hoş mallık bende çiğ köfteleri dürümleri gömerken sordum mu götüme naber nassın diye yok malım ben malaahhg.
Eninde sonunda cerrahi gerektirir.
anal yazınca girdim alacağımı aldım çıkıyorum, inşallah götünde yeni bir bitki örtüsü gelişir.
Öldürmez, süründürür tipinde bir hastalık.
şehir değiştirdiğim bir dönemde stres ve beslenme bozukluğu nedeniyle başıma gelen çile. Ne bileyim allah kimseyi totosuyla sınamasın, zor deyip geçilmiyor öylece. Uzun süre klozet yüzünden kan revan içinde kaldığımı anlamadım bile, sonra eczaneye kendimi nasıl attım bilmiyorum. Verdikleri ilacın tipi bile ibretlikti hehe. Sorun hep kabız olmak değil, bi süre sonra acı çekeceğim korkusundan zaten tuvalete giremiyorsun bile. Şahsen ben 45 dakika tuvalette kaldığımı bilirim. Baya baya dikkat edilmesi gereken bişey, dikkat edin yoksa pamuğu tıkarla ona göre..

1. sakın tuvalette ıkınmayın, çatlağı büyütürsünüz.
2. dışkı kıvamını yumusatan jel gibi kapsül ilaçlar kullanabilirsiniz.
3. merhemleri mutlaka kullanın.
4. sebze ağırlıklı beslenin, su için aman kabız olmayın.
5. tuvaletinizi yapamıyorsanız şayet latex eldiven ve yağ kullanarak bi şekilde o dışkıyı sabırla kendiniz çıkartın.
6. Allah sabır versin.
igrenc bisey.
Tek bir isteme hakkın var ömrünün sonuna kadar vücudunun hangi bölgesinde bi hastalıkla karsılasmak istemezdin diye sorsalar net bisekilde fiziki olarak bel altı tüm hastalıklar derdim. Ama bu cok daha farklı acı bisey ya. ilerlemeden müdahale etmek lazım. * * Sözlük ortalamasına göre konusacak olursak bu yaslar icin cok cok erken dikkat etmek gerek.
Kısaca devir kötü kolla götü.
Ağzıma sıçıyor şu aralar. Bildiğin lavman yaptım kendime.
Dere otu diyorum başka bişey4 demiyorum.
Ve çeken bilir.
Pansumani en zor olan fissurdur.

Dip not :Hemsireyim.