bugün

eğer evdeki tek anahtarı siz taşıyorsanız ev ahalisi tarafından esaslı bir fırça yemenize sebep olabilecek hadiesdir.
penceere veya çatıdan içeriye girme olanaklarının değerlendirilmesine sebep olacak hatadır. olmadı çilingire bayılırsın bi 40-50 lira.

o değil dün gece başımıza geldi bu olay. çatıdan girdik eve bi şekilde. gecenin on ikisinde. kendi evine hırsız gibi girmek diye buna denir işte.
-ya necmi bişey hissediyorum ben içimde!
-ne oldu aylin, aaa, ya daha yeniydi o ya, 2 kere filan kullanırdım.
-ya malmısın necmi prezervatif içerde kaldı ya, off, nası çıkıcak bu.
-hasstır ya, anahtar içerde kaldı biz dışarda, işe bak iyi mi yaa. ***
çilingir çağırıp kendi evini açtırmak için milyonları gözden çıkarmak demektir. Daha sora çilingire güven olmaz diyerek kilidi değiştirmek vs. ekstraya girer.
araya kart sokulmasıyla genelde çözülebilen hadise. hırsızlar ve ana haber bültenleri sağolsun...
eve karşı dairenin bizim dairenin balkonuna bitişik balkonundan girmemize sebep olacak olaydır.birde dairede sağır dede oturmasa sabah çıkıyorsak evden adam bizi duyana kadar anca 00.00 sularında eve girebiliyoruz.
pencereye tırmanıp kendi evinize gündüz gözü hırsız tadında girmenize sebep olabilecek durum. bütün mahalle sizi izlediği halde, kimse olayı umursamaz. ben bunu bir hafta önce istanbul'un göbeğinde yaşadım. bir de göbekte zeytin yeme adeti vardı bir aralar. onu merak edenler varsa, serdar ortaç yahut karabiberim başlıklarını inceleyebilirler.
çilingircilik sektörünün ayakta kalması için vazgeçilmez olan durumdur.
ulan çokta pahalıdır, durduk yere g.te şemsiye girer, yetmez bir de açılır içeride.o derece yani!
anahtarı içerde unuttuğunu unutmak daha da kötüdür. en azından evde olduğunu biliyor.