1. ?.
  (bkz: burhan altıntop gibi çanta taşımak)
  2 ... imhotep
 2. ?.
  tırnak makası taşımak gayet doğal bir ihtiyaç olup tırnağı kırılan hanım arkadaşlarımızın manikür sorunlarını doğrudan karşılamaları husunda vazgeçilmez bir araçtır.Bu sebeple trende, metroda anahtarlığında tırnak makası taşıyan arkadaşlarımıza şaşırmakla bir yere varamayız.
  -1 ... terkin
 3. ?.
  insana burhan altıntopun çantasındakileri hatırlatan hede. çantada saksı taşımakla eşdeğer bişeydir herhalde.. *
  -1 ... olmazsaolmaz
 4. ?.
  tırnağının aniden uzayacağını düşünen kişinin yaptığı iğrenç davranıştır.
  ... arabaciarabayatasget
 5. ?.
  bir kısım ademoğlunun uzayan tırnağını aklına geldiği anda kesebilmek için sergilediği davranıştır. o an bulundukları yerin önemi yoktur, o tırnak uzamıştır ve acilen kesilmelidir.

  örneğin bu yer bir metro istasyonu olabilir *. mekanın metro istasyonu olması, çevrede insanların bulunması önemli değildir. tırnak makası çıkarılarak çıt çıt sesleriyle tırnak kesilir, kopmayan deriler gerekirse ağız yoluyla koparılır. akabinde kol boydan boya burna sürtülür ve fırk sesiyle kalan sümük içeri çekilir. parçalanmış sandaletlerin üzerine tüm ağırlık verilmek suretiyle, tabanları yere sürte sürte metroya binilir. yolculuk esnasında uzamış mı uzamamış mı diye ayak tırnaklarına da bakılır, zira sandeletten fırlayan biçimsiz ayak parmakları fazlaca kirlenmiştir, paçalar da kıvrık olduğu için bacak kılları arasına küçük taşlar yapışmıştır. neyse siktir et denilerek biçimli vücudu gösteren atlet yellenir. rengi solan atletin üzerinde terden dalgalar oluşmuştur. of lan şu karıda da amma göt varmış tarzı düşüncelerle metro yolculuğuna devam edilir.*
  2 ... ordabiyerde
 6. ?.
  Tahta kapılarda Anahtar olmadı törpü zihniyetiyle çilingir parasından kurtulma girişimi .
  ... irukandji
 7. ?.
  Emekli olmayı iple çektiren eylemlerden biridir.
  ... derwish dede
 8. 0.
  iticilikte son nokta amk.
  1 ... duygusal retina
 9. 1.
  garip bir iç dünyaya sahip olan insan alışkanlığıdır. ya senin köprücük kemiğini sikeyim tırnak makası nedir be.
  ... letis