bugün

aöf gibi saçma salak bir halta bulaştırılmasaymış çok daha kaliteli olacakmış denilen üniversite, yazık.
çok güzel bir kampüse sahip olan sinemasında da gayet güzel filmler gösteren üniversite.
ders seçimlerini internet üzerinden yapma olayına giren, böylece ilk etapta ''oh ulan ne güzel kayıt için eskişehir e gitmeyeceğim'' diye düşündürten, velakin dersleri kayıt haFtasında danışmana onaylatma zorunluluğu koyan ve böylece ''eşşek gibi eskişehir e geleceksiniz'' mesajı veren ömür törpüsü mekan. tipik devlet üniversitesi.
geçilesi en rahat dersleri seçebilmek için erkenden uyandığım fakat sinir bozucu bir şekilde kayıt yenileme olayını gerçekleştirebilmek için üniversitedeki bir bilgisayara başvurmam gerektiğini söyleyen zengin ama boş üniversite.
http://www.anadolu.edu.tr/
iki kampüsten oluşan * türkiye nin en zengin devlet üniversitesi. öyle ki parayı nereye harcayacaklarını bilmiyorlar. yemekhanedeki kaşıkları bile üzerinde logosu bulunan ambalajlara koyuyorlar. herşey paketlerde ve yine üzerinde anadolu üniversitesi yazan ıslak mendile kadar heryerde logoları var. öğrenciye çok büyük olanaklar sağlayan üniversitenin* yunus emre kampüsü süper, oraya attığınız ilk adımda sanki ayrı bir dünyaya giriyormuşsunuz hissini uyandırıyor.* kampüs içinde herşey* çok ucuz *.*
bu canııım üniversitenin en kötü tarafı ilk sene ingilizce hazırlığın neredeyse tüm bölünler için zorunlu olması.****
kazandığın zaman heyecanlandırmayan ama okurken iyiki burası dedirten evrenkent. en güzeli de bahar geldiğinde sabah -her gün değişen- çiçeklerin mis gibi kokuları arasında yürürken derse gitmek (eczacılık fakültesi kapısından). Ayrıca kendinizi çok güvende hissedebileceğiniz güzide yer. tabi ki hazırlık denen kampı geçtiğinizde bütün bunlar!
güzel sanatlar, iletişim gibi sözel bölümlerde hatırı sayılır bir eğitim anlayışına sahiptir. ancak aöf öğrencileri yüzünden ibf'nin işletme ve iktisat bölümlerini öldürmüş bir üniversitedir. zira anadolu işletmede okuyorum diyen her bünyeye gelen ilk soru "açıköğretim mi?" olmaktadır. iki eylül kampüsü tam bir dağlıktır. kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde konuklanmıştır ve sadece mühendislik öğrencilerinin bulunduğu bir yerdir. mühendislikte ise osmangazi üniversitesi öğrencileriyle yarışmaları zordur.
üniversitenin tek esprisi eczacılık fakültesidir.
16879132167651435786546* tane mezunu olan üniversite.
kazanamadın mı öss yi? giriver açık öğretime. ne düşünüyosun daha?
o güzelim kampüse * yakışmayan bir yurda sahip olan üniversitem...
türkiyenin en zengin, en kalabalık üniversitesi, ayrıca kaliteli eğitim vermekte, onun dışında kampüsü güzel, eskişehirden ayrı bir kent gibi gözüken ama eskişehirden bağlarını koparmayan güzel üniversitem...
yunus emre kampüsü ve iki eylül kampüsü için bahçe düzenlemelerine(görünüm olarak çiçek falan) yıllık 5-6 trilyon arası para harcayan üniversite.
Bu yılki mezuniyet töreninde Sezen Aksu konseriyle mezunlarına hoşçakal hediyesi verecek universitem.
iki ayrı hayat sunan üniversite. birincisi dillere destan yunusemre kampusü. insan ömür boyu okumak istiyor orada. diğeri iki eylül kampusü ki, allah düşmanımın başına vermesin.
berbat 1 yıl geçirdiğim ve daha 3 yıl okumam gereken üniversite.samimiyetsiz ilişkilerin iki yüzlülüklerin bol bol sergilendiği eğitim yuvası.

edit: 7 yıl geçmiş bu entryi gireli. mezun olalı da 3 sene oldu. lafımı yemişim köpek gibi özlüyorum o günleri.
iki eylül kampüsüne gitmesi zor, gelmesi daha zordur.yazın 11 den sonra otobüsler saatte bir gider dolmuş kafasına göre zaten. otur kampüste vakit geçir derseniz cinlerle top oynarsız.
bölümlere geçebilmek için babalar gibi bir hazırlık sınıfının olduğu üniversite.

ayrıca bu okulun hazırlık sınıfında beginner ve elementary kurlarındaki öğrencilere, hocaları: ''seneye nasıl olsa yine beraberiz'' diye psikolojik söylemlerde bulunmaktan hiç kaçınmazlar.
Bünyesinde Açık Öğretim ingiizce Öğretmenliği Lisans Programını (AÖLP) barındıran, mezun sayısının 2000 yılından bu yana 200 ü geçmemiş, harçlarının özel üniversitelere taş çıkardığı, günümüzün en iyi üniversitelerinin bile baraj notu 50 iken,bu sistemin geçme notunun 70 olduğu,bir türlü bitirilemeyen üniversitedir!
Erkeklerin özellikle askerden kaçmak için ,kızlarınsa en az bir üniversite mezunu dedirtebilmek için kazanmak istedikleri üniveristemizdir.
'anadolu üniversitesi beden egitimi öğretmenliği' diyorum açıköğretim mi diye soruyorlar.*

2 eylül olayı ise harbiden zahmetli. hatta şarkısıda var :
(bkz: dağ başını duman almış)
içinde migros olan ayrıca cok bakımlı bir kampüse sahip öğrencilerine bir çok sosyal olanak sunan kazandiğim için kendimi çok şanslı hissettiğim evrenkent.
tükiye'nin en zengin devlet üniversitesidir,iletişim bilimleri fakültesi alanında 1 numaradır.* *
dün gece yayınlanan zülfü livaneli'nin konuk olduğu ''genç bakış'' programındaki performanslarıyla gözlerimi yaşartmış öğrencilerin bulunduğu üniversitedir. bu dakikadan sonra ankara hukuk en solcu fakülte, mülkiye en devrimci öğrencilerin bulunduğu bölüm laflarına sadece gülerim ben. mülkiyede kendine sol diyen gruplar pkk bayrağı açmayı solculuk sanarken, ankara hukukta kürtçe pankartlarla sol adı altında kürt milliyetçiliği yapılırken anadolu üniversitesinin öğrencileri deniz gezmiş döneminin sol mücadelesini hatırlattılar bize.programın bitişindeki ''gündoğdu marşı'' ni sizin gibi mustafa kemal gençlerinin ağzından dinlemek bir başka güzeldi. teşekkürler arkadaşlar...çok teşekkürler.
(bkz: #2642451)
güncel Önemli Başlıklar