bugün

kısa giyinen kadınları gözüyle yemeleri.
ateist: ben görmedeğim şeye inananamam kusura bakma.
çomar: oç, piç, kafir.
ateist: sen bu yolsuzluklar hakkında ne düşünüyosun?
çomar: yok öyle bir şey, yapıldığını gözümle görsem bile inanmam!
ateist: gözünle görsen bile mi?!
çomar: evet, sen de inanmayacaksın!
ateist: hmm ok inanmam.
Yahu bu " Anadolu çomarı " dediğiniz kendi adamlarınız, amcalarınız, babanız, dayılarınız. Siz Rum çocuğumusunuz lan! Bir insan ancaK namussuz olacakkı kendi adamına köpek ismiyle hitap etsin.
yaptığınız
" subjektif empati "
birisi ateist, mümin münekaşası yapmış ben de yapayım..

Mümin : neden ateistsin ?
ateist : karı-kız için ve bilim hissiyatını uyandırıyor.
bir fikir üstüne kendi mantığını aracı koymazsan ateist o fikiri alır yürürsün.
bir çoğu değil türkiyede ki ateistlerin " tümü " bilim adına kanıp ateist oluyor buna üzülüyorum...
islam bilim dinidir de aynı zaman da ; insanı bir damla sudan yarattık deniyor bir ayette..
su, sperm oluyor anlayacağınız üzere " bir, filolog olmasam da, o deviri göz önünde bulundurursak sperm tanımı yapılmamıştır. Ama önemli olan senin ne anladığındır.
KENDiSiYLE AYNI FiKiRDE OLMAYAN BiRiSiYLE NASIL KONUŞTUĞUNA BAKILIR , BiR HAYVAN GiBi SESLER ÇIKARTIP SiNiRLENiYORSA , KALiBRESi , HACMi , MEVCUDiYETi YETERSiZ OLDUĞU iÇiN KÜFREDiYORSA , DiNLEMiYORSA NADANDIR , CAHiL CÜHELADIR. KAÇIN. ANADOLUYA ÖZGÜ DEĞiLDiR , iSTANBUL ENTELi DE OLABiLiR , AYDIN DA GEÇiNEBiLiR , EMPATi YAPMIYORSA BENiM NAZARIMDA AYNIDIR.
150 kilo götle cengaver nutukları atmak gibi banal ve mide bulandırıcı hareketleri içeren bir küme.

anadolu çomarı kavramını ve ilgili terminolojiyi babasayfa'da inşa eden üç kişilik ekipte yer aldım. bu gurur bana ömrümün sonuna kadar yetecek.
Kıyı şeritlerinde pek bulunmamakla beraber taşraya girdiğiniz anda kendisini gôsterecek insan tiplemesidir. çomar denildiğinde aklıma nedensizce Karaman gelir.
dindar geçinirler. ancak çoğunlukla hurafeleri uygularlar.

kaba davranırlar. trafikte yeşil ışık yandığı anda korna basmak, kalabalık bir yerde yanlışlıkla omzuna çarpıldığında hemen agresifleşmek, senli benli konuşmak ve saygısız üslup takınmak kaba davranışa örneklerdir.

kavgaya müsaittirler, basit konulardan kavga çıkarabilirler.

genelde( en azından benim gözlemim) fakir ve/ veya köylü olurlar. köylere gittiğinizde köy gençlerinin daha çomar olduğunu görebilirsiniz.

genelde siyasi görüşleri taraftarlık üzerinedir; şuursuzca desteklerler. karşıt fikirlere şiddetle karşı çıkarlar.

ayrıca çomar gençlikten sonra olunulan birşey değildir; yani bir insan gençken medeniyet görmüşse bir daha asla çomar olamaz. genç bir çomarsa ve daha medeni olmak için çaba sarfetmiyorsa çomarlığı baki kalır.
Teskolu şahinle cumaya gitmek.
sandıkta makarna karşılığı düdüklenmeleri.
Atalarını domaltıp sırayla üçer beşer siken cariye edinen köleleştiren (bkz: kölemen) o orospu çocuğu ırkın dini ve kültürü ile kendilerini gönüllü olarak asimile etme yarışına girerler.
avrupa, amerika yalakları ile aralarında fazla fark olmayan çomarlardır.
ikiside asimile olmaya heveslidir. önemli bir fark var çomarlar fiziksel, yalaklar psikolojik zarar vermeye meğillidir.
(bkz: gardaş)
kelimesini sık sık kulanması.
*ağzını şapurdatarak yemek yer.

*bi odaya kapıyı çalmadan direk dalar.

*çatal, kaşık ve bıçak üçlüsünü kullanmayı bilmez.

*isyankar26 dinler. (bizzat şahit oldum)

*kadınlara kibar davranmaz. askerlik arkadasiymis gibi muamele yapar.

*elinde tespih, parmaginda yuzukle -guya kendini bi bok sanarak- yolda artist artist yurur.

*yere tükürür, balgam atar. ve bunu herkesin içinde yapar. (bkz: hay ağzına kürekle vurulasıca)

*otobüste ön kapıdan iner. binenleri beklemeden.

gibi seceneklerle siralanabilir..
iki tip çomar vardır. birincisi, karşıt görüşün fikirlerini dahi bilmeyip eleştirmek. diğerleri de kendi ideolojisine yarayacak olan ölümler üzerinden duyar kasmak, alabildiğine prim yapmak. bu ikisi de çomardır. okumuş veya entelektüel olmaları hiç bir şey ifade etmemektedir. ikisi de yüzsüz, ikisi de eblehtir.
Laiklere kerkinirler. Sopa değnekle de ayrılmazlar.
reisin dönüş hızına yetişemedikleri icin bu ara biraz kafaları karışık.
" atatürk de atatürk " demek.
yalnızken havlamazlar. birden fazla olduklarında koro halinde başlarlar.
yalnızken de gayet iyi havlıyanların davranışlarıdır. ağa babalarından öğrendikleri gibi ortamda teoriler üretir, kendilerinden olmayanı başkalarının malzemesi gibi görürler.
karakteristik özellikleri;

yaz sıcağında içlik giymeleri,

doğalgazı gereksiz bulup sobayla ısınmaları,

hem cimri hem varyemez olmaları,

şeref namustan bahsedip götlere bakmaları,

öğrencilere yada bekarlara ev vermemeleri,

tesadüfen ya da göt yalayarak kamuda torpille işe girip tıp mezunu havasıyla iş yapmaları,

doğru bildiklerini zannetikleri şeyi ısrarla kabaca savunmaları,

hatta köyde keçi sikip üstüne haysiyetten bahsedenleri bile var..
Suriyeli kardeşlerimiz.
Bence gayet açıklayıcı oldu.
kürtlere kıro veye hewal diyerek hakaret etmeye çalışmak.
deliği olan herşeyi seks objesi olarak görmeleri.
fiat doblo marka aracinin arkasina osmanli tugrasi yapistirmak.