bugün

istanbul un anadolu yakasında gezilmeye değer yerlerdir
fenerbahçe müzesi
anketbahçe sarayı.
(bkz: kiz kulesi)
(bkz: moda)
anket mi canınız sağolsun. *
(bkz: uludag forum)
(bkz: avrupa yakasında gezilmesi gereken yerler)
(bkz: $aklabanlık)
(bkz: espiri yapma cabasi)
(bkz: anne ben yazar oldum)
fenerbahçe stadı ve çevresi.
anadolu yakasında gezilmesi yerler diyince akla ilk kadıköy gelir... kadıköy, avrupa yakası'ndaki şehirleşmenin bir başka yüzüdür, daha samimisidir... gidilecek o kadar eğlence merkezi, görülecek o kadar güzel yer, vakit geçirmek için o kadar mükemmel mekanlar vardır ki orada... ikinci olarak bostancıdır gözümde... doğduğumdan beri orada yaşıyor olmamdan mıdır nedir, bostancı kadar dolu bir mekan yoktur gibi gelir bana... dürüm, kokoreç, pide üçlemesinin kesiştiği yemek mekanları vardır mesela... nargile vardır istasyon çevresinde... muhabbet için en uygun yerdir bana göre oralar. üçüncü ve son olarak yaz gecelerinin vazgeçilmez mekanı caddebostan vardır bir de... bira olayını öğrendiğim yerdir, aşık olup da yakamozla dertleştiğim sahildir orası. bisiklet sürmesi hoş yerdir. efendim, anadolu yakası bitmez ama, burada susarak diğer cennetvari yerleri de öbür yazarlara bırakıyorum... umarım duygularıma ortak olurlar.*
caddebostan sahili...
anadoluhisarı, kanlıca, çengelköy. bu üçünde de eski istanbul havasını soluyabilirsiniz. esnaf sanki hala 40 yıl önceki gibidir değişmemiştir. gezilip kahvesinde oturulup mümkünse başka hiçbir şeyle uğraşmadan etraf seyredilmelidir.
fethi paşa korusu.
manzara, nezih ortam, uygun fiyat, temiz hava.
(bkz: otur evinde)
insanin icini isitan uskudar ve o buyulu kiz kulesinin ilk siralarda sayilabilecegi mekanlardir.
(bkz: alemdağ)
aklima ilk gelen yer, mulkiyeliler birligi'nin kuzguncuktaki lokali gelir. terasindan bogazin seyri pek bir keyiflidir. raki cesitleri sinirli olmasina ragmen fiatlar makul olup, hemen her dakim de taze balik bulmak mumkundur. ozellikle dil baligi tavsiye edilir.
(bkz: polonezköy)