1. 16.
  iki arkadaş bir gece arabayla şehir dışına giderken, bir köy mezarlığının yanından geçerler, araba tam mezarlığın yanında stop eder. ne yaparsa yapsınlar arabayı çalıştıramazlar. arabadan inen arkadaşlar düşünürlerken mezarlığın girişinde bir yatırı andıran eski bir mezar görürler.
  iki arkadaş az çok inanç sahibidir, madem mecbur buradayız şu yatırin önünde birer fatiha okuyup dua edelim derler, ve dua ederler.
  bir süre bekledikten sonra tekrar denemeye karar verirler bu kez araba çalışır, iki kafadar çok sevinir ve oradan basıp giderler.
  aradan zaman geçer, iki arkadaş bu olaydan etkilenirler ve oraya tekrar gidelim tekrar hayır dua edelim diyerek aynı yere doğru yola çıkarlar. saatler sonra tam aynı yere varırlar ancak orada mezarlık vardır ama yatır falan yoktur.
  köylülere gidip durumu anlatırlar, köyde böyle bir yatırın varlığını bilen duyan kimse yoktur. işin içinden çıkamayan iki arkadaş bunu bir bilene sormaya karar verirler. derin ilmi olan birine giderler bunun sırrını sorarlar. gittikleri kişi uzun uzun düşünür ve şöyle der:
  sizin olayınızda bir sır var, bu sır bir mesajdır; hangi mezarlıkta hangi büyük zatın yattığını allah bilir, siz mezarlıklardan geçerken bildiğiniz duaları okuyun, orada yatan bilinmeyen gizli, hayırlı ve büyük bir zatın hatrına duanız kabul oluverir.
  3 ... emrebey03
 2. 17.
  her köyde illa terkedilmiş bir malikane vardır. geceleri tek bir odasının ışığı yanar.
  içine girmeye totosu yemez kimsenin. gaza gelip girenler de geri dönmez.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2131040/+
  4 ... gina carano
 3. 18.
  Hüseyin Rahmi Gürpınar- Gulyabani Aklıma geldi nedensizce .
  2 ... sadleo
 4. 19.
  geceleri gerçekleşen ve köy mezralarında bolca bulunandır. şayet bir tanesi bizzat başıma gelmiştir.

  yıllar sonra köyümdeyim. amcamın yanında kalıyorum bir kaç hafta olmuş. hane halkı 9 da yatıyor ben bi kaç saat uzatıyorum. efendim köyde sıçmak için bir yer olur. oraya gidip işinizi yaparsınız. heh işte bizim köyde orasının lambası yoktu. yeri yurdu yok yani. gecenin bir vakti yanıp söndü yanıp söndü. 5-10 tane gölge gördüm istisnasız geçip durdular odamın önünden. sabah ezanına kadar devam etti öyle izledim büyülenmiş gibi saatlerce. sonra amcam kalktı kim var lan orda diye hemen ben yattım tabi. amcamın bu hareketi benim tüm olanlara gerçekliğimi arttırdı. çünkü tuvaletin oraya bizzat gitti evi silahla dolaştı. sonraki günleri hiç anlatmayayım kalpler dayanmaz. gerçekten insan korkuyor.

  bizim özümüz bu varlıklara alışkın arkadaşlar. ama işte metalardan dolayı pek mümkün değil onları her zaman kavramak.
  2 ... hzpikachu
 5. 20.
  Beş kadın her sabah semtlerindenki ormana yürüyüş yapmaya giderler. Ormanın üst sınırlarında bir köy de bulunmaktadır.

  Bir sabah çok tonton bir amca ile karşılaşırlar. Sohbeti de kendisi de pek tatlıdır . Oradaki köyde yaşadığını söyler. Birlikte fotoğraf çekinirler.
  Amcanın adı Osman'dır.

  Bir kaç gün geçer amcayı bir daha göremezler. Köyün içine gidip sormaya karar verirler. Birlikte çekindikleri fotoğrafı gösterirler köylülere. Osman amca'nın bir kaç sene önce vefat ettiğini öğrenirler .
  4 ... uzak diyarlarda evli barkli