1. 1.
  avrupa nın cadılar bayramına, holywood korku filmlerine 5 basan hikayelerdir. biz küçükken gece elektirikler gittiğinde ninemin anlattığı hikayeler aklıma geldikçe hala beni irkitmekte ve ürkütmektedir, örneğin albız.
  4 ... emrebey03
 2. 2.
  albız: eskiden günler süren yalnız başına yaya yolculuklar olurmuş, albız gece uzaktan senin yanına kambur, zor yürüyen, hasta, yaşlı bir kadın görünüşünde gelirmiş, böylece sen korkup kaçmazmışsın. eğer ancak seni gözüne kestirirse gerçek yüzünü sana gösterirmiş. köpekler havlar ama albıza saldıramaz,
  onun elinden ancak (besmele çekip) kaçarak, veya sopa yardımıyla kurtulabilirmişsin. albız sadece gece gelir, asla gündüz sana ilişmez.
  4 -1 ... emrebey03
 3. 3.
  rahmetli nineme anlattığına göre gulyabani iki türlü olurmuş. biri geceleri bir görünüp bir kaybolan, yada gölgeler arasında hızla kayarak ilerleyen beyaz bir silüet vs şeklinde görünürmüş, göreni çok korkutsa da bu insana birşey yapmayan sadece korkutan türüymüş. ikinci türü insana benzeyen, seninle konuşabilen, sana isminle hitab edebilen türüymüş, bu en tehlikelisiymiş, çünkü gece sana en yakın dostunun suretinde görünüp seni yanına çeker, çukur, kör bir kuyu yada bir uçurumun kenarına kadar götürürmüş, uyurgezer insanlar da onun kurbanları arasında olurmuş.
  3 ... emrebey03
 4. 4.
  Anadolu korku öyküleri 1
  Anadolu korku öyküleri 2
  Anadolu korku öyküleri 3

  Şeklinde 3 kitabı mevcut olan öykülerdir. Meraklılarının alıp okuması tavsiye edilir.
  3 -3 ... aslolan fenerbahce dir
 5. 5.
  terkedilmiş evler, yıkıntılar, hatta ağaçlar sahiplidir, buralardan gelip geçerken, girerken destur çekmek gerekir.
  2 ... emrebey03
 6. 6.
  ister inanın ister inanmayın, bir sabah yakın bir abim uyanıyor, siyah sakallı zayıf kuru bir varlık üzerinde oturuyor görüyor, doğrulmak ve konuşmak istiyor o an o sakallı varlık o abinin nefesini bir tutuyor bir salıveriyor, canu çıkma noktasına geliyor.
  nefesi tükenmek üzereyken odasına annesi giriyor onu uyuyor zannediyor, bu abi son hamleyle yan dönüp kendini yataktan aşağı atıyor, annesi kaldırıyor o sayede kurtuluyor. bunun şokunu aylarca atlatamıyor, uzun bir süre tek başına kalamıyor ve bir daha ışık kapalı uyuyamıyor.
  -3 ... emrebey03
 7. 7.
  gece anlatılan mezarlık hikayeleri çok korkunçtur.
  1 ... emrebey03
 8. 8.
  Çekirdeğimizi alıp okuduğumuz hikayelerdir.
  2 ... gina carano
 9. 9.
  şöyle anlatılır:
  köyde Yeni gelin hava kararmaya yakın su almaya bahçeye çıkar, o sırada bahçe duvarına yaklaşan yabancı yaşlı bir kadın gelin bana bi tas su verir misin diyerek ondan su ister.
  gelin doldurduğu suyu verirken alışkanlıkla besmele çeker, bismillahirrahmanirrahim buyur nene der.
  yaşlı kadının gözleri büyür kanlanır, kazma gibi dişlerini gösterir, ağzını sonuna kadar açarak çığlık atar, gelinin elindeki su tasına vurup suyu devirir, oradan kaçarak uzaklaşır.
  gelin korku içinde eve koşar durumu evdekilere anlatır, dışarı çıkarlar, su tası hala yerdedir ama kimseyi göremezler.
  köyde bir hacı nine vardır, ertesi gün gidip ona danışırlar,
  hacı nine: kızım sana bir musallat gelmiş, sen bilmeden besmele çekince kurtarmışsın. bir süre akşamları su dökmeye falan yalnız çıkma , aklına geldikçe besmele çek der. gelin bu olayın tesirinden uzun süre kurtulamaz.
  3 ... emrebey03
 10. 10.
  Genelde başrolde cinler vardır. Tabii ki bir de cinci hoca.

  Köy yerinde kocasının cinsel gücünden tatmin olmayan köylü kızı Ayşe psikolojik sorunları varmış gibi davranır ve yaşlı kadının besmele çektiğinde gözlerinin kanlandığını vs uydurur.

  Kocası tarafından hemen cinci hocaya götürülen Ayşe, hoca ile seks yaptıktan sonra ne hikmetse düzelir.

  Sonra kızgınlığa ulaşacağı günlere yakın tekrar cin görmeye başlar ve olaylar gelişir.
  5 -3 ... sneeuwwit