1. 1.
  Avrupa ve asya karışımı olduğumuzu bilmeyen yazar beyanı.
  3 -4 ... depozitolupetsise
 2. 2.
  Anadolu çöplükse ne ariyosun burada orospu cocugu
  Çöplük diye tabir ettigin yerde benim dedelerim savasip can verdi. Atatürk'ün ülkeyi emanet ettiği şu çöp yığını gençliğe bakın hele .
  ... haymanaliolmakicin
 3. 3.
  Hepimiz ademoğluyuz, yok birbirimizden bir farkımız..

  Ne demiş koca (ihtiyar) bilge, dede korkut;

  "Kibirli olanı Allah sevmez". üstünlük taslamak kibirdir.

  Taa Ceddimiz metehandan beridir ki devlet kurar halkı tek çatı altında toplarız. O şu milletten bu bu milletten demeden. Hun göktürk uygur selçuklu osmanlı dahi böyledir. Bu önderlik ve liderlik ve alfalıktır. Sahiplenme babalık ağalıktır. Lakin sen kalkar tebaa'na çöplük gözüyle bakar kibirlenir ırkçılık yapmaya kalkarsan kendi bindiğin dalı keser ve birliğini parçalarsın. Devletin elinden gidiverir sonra. Kalakalırsın orta yerde. Ötekileştireyim tarafgir olayım derken bertaraf oluverirsin. Bu bilgelik değil hamakat (ahmaklık) tır.

  Yine bakalım dedem korkut eydür (ne demiş) ;

  "Devletsizlik şerrinden Allah saklasın hanım sizi".

  Edit: (turk bilge tonyukuk) başlığı açtı sonra da kaçtı gitti. Noldu ya la? Hani senin türklüğün? Sen nasıl türksün oglim? Türk kaçar mı heç?? Vay tabansız vayy..
  3 -2 ... gazeloglu
 4. 4.
  Ahaha komik iddia.

  Size genetiğiniz ne kadar saf ise süper güçleriniz falan mı olacak dediler yoksa. Aslında tam tersi insanların genetiği ne kadar saflaştırılır ise özürlü doğma olasılığı o kadar fazladır. Tüm hayvanlarda var bu aslında. Misal adını hatırlamadığım bir köpek türünün safkanlarının bir çoğu kör oluyor sonra.

  Ya da böbrek sorunları yaşayan köpek türleri falan.

  Özetle genetiğin ne kadar karma ise o kadar sağlıklı doğma şansın artar. Genetik hastalıklarda taşıyıcılık azaları. Avrupalı ensest ailelerin genetik hastalıklar yüzünden çektikleri şeyleri bilseniz böyle konuşmazsınız.

  Bu saçma düzlemde kendi homo-sapien alt sülalenize yüksek anlamlar yükleyip bağ kuruyor iseniz. Saf bir halde kalıp genetik hastalıklar ile helak olmasını istemek bir nevi sülalenize ihanettir. Aslında direkt ihanet..
  1 ... uzay muhtari
 5. 5.
  https://m.uludagsozluk.com/e/43583115/

  Kırma tesellisi!
  -1 ... turk bilge tonyukuk
 6. 6.
  Valla ben rumeliliyim siz kendi aranızda döğüşün.
  3 -1 ... karton toplayan cocuk
 7. 7.
  Canim benim kırma sana benzer. Ben soyu belli sopu belli dışarıya kız vermeme huyu olan dışarıdan da çok nadir kız alan iki farklı türkmen köyünün soyunu taşıyorum. (Dışarıya kız vermiyorlar kavramı benden 1-2 nesil önce kırılmış yoksa tabu imiş. Dışa kapalı bir toplum olarak yaşamış iki köyüm de.)

  Ki ben bilime inanan biri olarak bu saçmalığın kırılması ve insanların rahat daha karma bir hayat yaşaması bilincindeyim.

  Yani sen melez Anadolu genlerin ile ergen ergen safkancılık hayalleri kurabilirsin. Ve benim gibi lerin genlerini kıskanabilirsin. Sonuç olarak durum şundan ibaret. Senin hasta ideaların ile gider isek genetik hastalıklar peşimizi bırakmaz. Bu sebeple saflaşmaya değil melezleştirmeye ihtiyacımız var.
  1 -2 ... uzay muhtari
 8. 8.
  Genetik çeşitlilik cok yetersiz. Kismen doğru önerme.
  ... no prayer for a dying