1. 1.
    Atatürk ün sözüdür. Katılıyor muyum sonuna kadar katılıyorum. Hep vardık anadoluda diyebilirim. Kendini türk hisseden herkes türktür sözü ise ayrı bir yer edinir bu sözle birlikte. Türk kelimesinin töre kelimesinden gelmesi töreye uyan gibi bir anlam taşıması ise bu sözlerle net örtüşür. Fazla ayrıntıya gerek yok sözler ortada.
    Edit: atatürk e ait olmadığını düşünenler okusun .
    https://www.google.com.tr...idir-m-kemal-ataturk/amp/
    Edit2: anadolu hep türk yurduydu diyoruz adamlar eksiliyor. Atatürkün tarih çalışmaları da bunu destekliyor diyoruz eksilemeye devam ediyorlar. Türk kelimesine ne çok düşman varmış.
    Ayrıca tam olarak neye karşısınız bu yazıda merak ettim söyleyin bileyim.
    6 -11 ... ktm li aynasiz
  2. 2.
    anadolu hint avrupali turk altaik bilemedim simdi.
    -2 ... arxaggelou
  3. 3.
    he AMK he. öyledir kesin.
    ... kazangap
  4. 4.
    cahil önermesi. çatalhöyük'ün türk köyü olduğundan haberi yok belli ki.
    -1 ... caranthir
  5. 5.
    Bir makalede okumuştum, Anadolu'da kayalarda milattan önceki tarihlere ait Türk yazıtları bulunmuş.

(bkz: makale): öğretici, bilimsel, nesnel, tarafsız yazılardır.
    (hümanist rolüne girmiş, Kürt olmayan ama kürt milliyetçisi olan kişilerden itiraz gelmesin diye yazdım)

Makaleyi bulursam paylaşırım!
    3 -3 ... huseyin c
  6. 6.
    Ne ise ne 7000 değil isterse 15 bin yıl olsun geçmişin kime ne faydası var geçmişe takılıp anı ıskalamayalım. Önemli olan bu yurdu şu an her vatandaşımız için yaşanabilir kılabiliyor muyuz.

Vatandaşımızın rehah seviyesini arttıra biliyor muyuz. Acı ve mutluluğu paylaşabiliyor muyuz , zenginliği paylaşabiliyor muyuz kim ve ne olursa olsun mazlumun yanında olabiliyor muyuz mutluluğumuza refahımıza geleceğimize zenginliğimize birliğimize dirliğimize göz dikenlere karşı tek yumruk olabiliyor muyuz doğu medeniyetini tekrar ayağa kaldırabilecek miyiz ?

Bırakın 7000 yıl öncesini şimdi bunlara kafa yormamız gerek. 7000 yıl öncesinin artık hiç kimseye bir faydası yok.
    ... isminiunutanadam
  7. 7.
    7bin yıl önce bile burada oluşumuzun tarih yalanı ve birçok kavramı sarsacağından günümüze etkisi çok büyük olacaktır. Anlayana.
    ... ktm li aynasiz
  8. 8.
    Bilim yalan söylemez!
    Anadolu türk'ündür.
    anadolu en az 7 bin yıldır türk yurdudur
    4 -1 ... huseyin c
  9. 9.
    Teknik olarak pek mümkün gözükmeyen hadise.

Mesela orta Asya'da yaşayan Türklere bakın bizden farklı görünürler. Neden? Çünkü coğrafya fenotipi etkiler. Anadolu'da yaşayan Türkler karışmıştır birçok ırkla görüntü olarak bu yüzden karma bir yapımız var.
    -2 ... keyf kahyasi
  10. 10.
    kesin iddianın sahibi bende en ufak bir türk geni,kanı ,kültürü yok ama ben safkan türk'üm diyen celal şengör'dğr, yanına da kesin sırp asena'yı ve ermeni başkanı almıştır.

eee türk değilsen ve yanaşmalığa meyilli isen illa bir yerden yalanı sokacaksın..

mustafa kemal bu sözü söylemiş mi ?
    söylemişse cehaletini bu konuda ortaya koymuş, ondan sonrası gelmiş bilhassa ana eğitimdir ne öğrenirseniz aklınızda kalır ,orta ve lise kitapların da yalanlar yazılmaya başlamış.

türk-moğol imparatorluğu EMiN OKTAY TARiHi YALANIN KAtmerlisi.

ergenekon destanı; palavranın şahı, asya göçerlerinde yok böyle bir efsane,mit...

kurt türklerin atası ve sembolüdür ,yalanın ağababası. göçer ata, ilkel ve ön türk , gök-türk ve sonrası türk-i birlikte ki türki kültürde kurt figürü yok var diyen yalan söyler , şerefsizdir.
    mavi kurt olayını yazdım ,türk-i değildir. mavi kurt'ta kurt değildir...

mö. önce 5000 yılında anadolu'da türkler varmış ,aferin osurdu mu mangalda kül bırakmayanların beyanı.
    bugün üsküdar'a indim ana caddede sayısız antik yapı ortaya çıkmış arkeolog falan yok belediyenin düz işçisi çalışıyor kazma kürek.

işte bizim tarihçi de böyle kazma tarihçi ,sahtekar yalancı.

epey oldu tengir budun sahtekarı ıyı-kayı boyu simgesi bulmuş anadolu'da yalanını verdim eline yolladım.

arkadaş türkiye 'nin en büyük tarihçisi halil hoca kayı boyu efsanedir diyor bu kamış yemişler hala madrabazlık peşinde.
    ve daha bir çok yalan.

mö. 5000 sene önce( mö.6000-3000) türklerin göçer atası klanlar,kabileler lena -yenisey'de yaşıyordu ,çok büyük bir rezervuar'da zaten gelenek-anane ve adetler karanlığa ,soğuğa ve fırtınaya eksenli, yırtıcılara, kar ve tipiye ,sağanak yağmurlara ,gök-tanrı'da öyle karanlıktan çıkan büyük beyaz kaz .

eee calel şengör'den türk yaparsanız böyle ,inanın götü sıkışsın ülkeyi en önce satacak bir kenan evren ve işkence hayranı nasyonalist ..

hadi sığırlar anadolu'da gösterin 5000 sene yaşamış sa medeniyeti de görelim.

allah belanızı versin,bin bir kere ..
    3 -2 ... baris hemen simdi