bugün

(bkz: kadını insan olarak görmeyen zihniyet)
bulunduğu ortamın koşullarına ayak uydurmak isteyen insandır.
kişinin kendi zevkidir hatta ve hatta bananedir sananedir ne yaparsa yapsındır.budur.
kişinin kendine yakışanı giymesidir. ay, pardon....kendine yakışanı giymiş kişidir diyeceğidim.
anadadoludan gelip insanların ızrına bakan insandan, anadoludan gelip hırsızlık yapan, devlet malına zarar veren, vergi kaçıran, halkı soyan insandan, adeta bir asalak gibi bağılmı yaşayan insandan daha zararsız olan "insan türü"dür.
küpeyi sadece istanbuldakiler mi takabilir? diye sorgulanacak cümle.
o da insandır varmayın üstüne, dagılın uleeen...
bak yiğidim elalemin gezişine, giyinişine, sevişişine karışma, sen bak kendi işine, bu da kulagına küpe olsun.
hadi sen bi çaykovski koyda dinleyelim.
anadoludan geldi diye sırtına çoban kıyafeti giyinecek olan insan mıdır dedirten ve muhtemelen dumura uğratan başlığın yan durumudur.
anadolu rokcusudur..*
istanbulda yalıda yaşayan bizlerin garipseyeceği durumdur. Biz ki kahvaltıda isviçre peyniri, öğle yemeğinde risotto akşam yemeğinde sushi yiyoruz, çok garip geliyo köylülerin küpe takması.
(bkz: Şesu)
(bkz: tanrıverdi)
anadolu'nun bağrından kopmuş insandır. daha doğrusu iyice kopmuş insandır.
haddini bilmezdir. küpe takmak kim o kimdir. tamamen özentidir.
faşo erkektir.
eğer anadoludan batıya okumak yada çalışmak için geldiyse, kişi adeta başka bir insan kılığına bürünür.

aradan seneler geçer ve bizim saf anadolu çocuğu başka bir insan olur.

ailesi bu çocuğu ziyarete geldiğinde ise çocuk ailesini tanımamazlıktan gelir adeta.
"vah vah" insanı değildir. istisnalar hariç "ezik" insan olduğunu da zannetmiyorum. ayrıca senin yeni yeni "piyırsink" dediğine, anadolu insanı yıllardır "hızma" diyor ve gayet de kendisine yakıştırıyor.
modern hayata uyum sağlayacağım diye uğraşırken komik duruma düşen tiplemelerdir. bende sizlerdenim ben de modernim demeye çalışır ancak halen yere tükürüp yolda tanımadığı bayanlara sarkmayı ihmal etmeyen tiptir.
güncel Önemli Başlıklar