1. 1.
  eskişehir anadolu üniversitesi\'nin vaktiyle yetenek sınavı ile öğrenci alan, sonraları ise YÖK\'ün \"ısrarları\" ile ÖSS sistemi ile giriş yapılan; ekipman, öğretim üyesi, sosyal yaşam ve öğrenci kalitesi bakımından anadolu\'nun en önemli iletişim fakültelerinden biri.
  ... anadolu iletisim
 2. 2.
  Bildiğim kadarıyla Ankara iLEF ile Türkiye'nin en iyi iletişim Fakültesidir.Ayrıca 2007 DGS tercih listemde bu fakültenin Sinema TV bölümü 5. Sıramda Basın-Yayın bölümü ise 6. Sıramdadır.Hayırlısı olsundur.
  ... saparmuradniyazov
 3. 3.
  Anadolu Üniversitesi iletişim Bilimleri Fakültesi 1972 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıl, Akademik Kapalı Devre Televizyon ile Eğitim Enstitüsü adını alan okul, ilk öğrencilerini 1977-78 eğitim yılında kabul etmiştir. Önceleri sadece sinema ve televizyon alanlarında eğitim verdiği için adı Sinema ve Televizyon Yüksekokulu olarak değiştirilen okul, 1979 yılında Eskişehir iktisadi ve Ticari ilimler Akademisi bünyesinde Televizyonla Eğitim ve Öğretim Fakültesi olmuştur. Bir yıl sonra da ilk kez iletişim sözcüğü bir bilim kuruluşunun adına girmiş ve okul iletişim Bilimleri Fakültesi olarak sinema ve televizyon konusunda eğitim vermeye başlamıştır.

  ayrıntı;

  http://www.anadolu.edu.tr/akademik/fak_ilt/
  ... altf4
 4. 4.
  gerçek adı iletişim bilimleri fakültesidir ilk olarak. türkiye'de alanının en iyisidir ve türkiye'de iletişim bilimi lafını kullanan ilk fakültedir.şimdiki dekanı prof. nazlı bayramdır.türkiye'de ilk renkli televizyon yayının yapıldığı fakültedir.
  1 ... yeps
 5. 5.
  gerçek adı anadolu üniversitesi iletişim bilileri fakültesi olan ve Türkiye'nin en yüksek iletişim teknolojisini elinde bulundurmasına rağmen bunları inanılmaz derecede yeteneksiz gördüğüm kimi insanlara bırakmış olan Fakültedir.
  1 -2 ... du hast
 6. 6.
  bu sene itibariyle eşşek kadar büyük yeni binasına taşınmış fakültedir.

  eski fakültesi daha küçük ama daha sıcaktır, candır.
  ... nouvelle vague
 7. 7.
  ilk 2 yıl mezunlarını Açık Öğretim Fakültesi - Sinema Televizyon, Basım Yayımcılık gibi adlarla mezun edip, o ilk mezunlarını çok üzmüş ve gıcık etmiş bir fakültedir.
  ... ford prefect
 8. 8.
  Bu fakülteyi gördükten sonra insan kendi okuduğu iletişim fakültesinden nefret eder. Çok güzeldir. Görünce iç çektirir.
  1 ... konusamamki
 9. 9.
  galatasaray üniversitesinden sonra türkiye'nin en iyi devlet üniversitesi iletişim fakültesi.
  2 ... smsnf
 10. 10.
  adı iletişim fakültesi değil, iletişim bilimleri fakültesi' dir. yanlış olmasın.
  ... nickim minaj olsun