1. 1.
  ekşi sözlük'te tanımı aşağıdaki gibi yapılandır. klasik akp seçmeni de diyebilirsiniz:

  arabesk, muhafazakar, bağnaz kültür yapısı ve cehaletin savunucusudur.
  sanat, felsefe, bilim gereksizdir, temel yaşam motivasyonu dindir.
  ikiyüzlü ahlak anlayışı vardır. ahlak ve namus sözünü ağzından düşürmemesine rağmen, tecavüz fırsat bulursa uygulamaktan kaçınmayacağı eylemdir. kadın düşmandır.
  fikirleriyle ve düşünceleriyle ebeveynlerinin kopyasıdır. miras aldığı fikirleri sorgulamaz ve itaat eder. düşünce ve fikirleri kolektiftir, bireysel görüşü yoktur.
  siyasi tandansı, örgütlü cehaletten yanadır.
  huzursuz, sağlıksız ataerkil aile yapısı içinde sevilmeden, psikolojik ve entelektüel açıdan desteklenmeden beslenir*.
  kendi gibi olmayan her şeye düşmandır ve yok etmek ister.
  empati hayatında yapmadığı bir eylemdir.

  eğitimsizdir. eğitilmeyi reddeder, eğitilmezdir. eğitmeye çalışırsanız sizden daha çok nefret eder. insan suretine sahip olması, insan yerine konması için yeterli değildir. ait olduğu kültürle insan olmadığını beyan eder. en büyük hata anadolu çomarıyla iletişim kurmaya çalışmaktır.
  64 -38 ... sage hide
 2. 2.
  (bkz: ulan öküz anadolulu)
  9 -7 ... sage hide
 3. 3.
  Sonuncu icraatleri de bir leoparı öldürmektir efendim.
  12 -7 ... gunesten once eve gelen doctor
 4. 4.
  ak gençlik'te ve akp'de dağılım oranı %90'lara varır.

  edit: çomar adlı köpeği bu türden bir benzetmeye ortak ettiğimiz için de ayrıca üzgünüz.
  28 -7 ... death trip
 5. 5.
  (bkz: halka koyun diyen halkçı angus)
  (bkz: chp seçmeninin ukala ve götü kalkık olması)
  19 -26 ... fuhsabad koftecisi
 6. 6.
  https://eksisozluk.com/entry/40192739
  5 -1 ... sage hide
 7. 7.
  hiç de sert olmayan, cehape zihniyetini falan yansıtmayan bir tabirdir. aynı cehape zihniyeti köy enstitüleri kurup bu halkı eğitmeye çalıştı. ahırları cami yapmışmış, e yapsın. cami ne oğlum? sen allah'a ibadet edebilmek için bile süslü püslü, şatafatlı, görkemli binalara ihtiyaç duyuyorsan senin inancını çomarlar ziksin.

  ekleme:

  (bkz: kanuni sultan süleyman hakkında suç duyurusu)
  16 -9 ... sage hide
 8. 8.
  kendi beyni olmayıp onun bunun sözlüğünden özel , deyimli başlık çalan türk düşmanlarını göstermiştir . kurtuluş savaşı' nda savaşıp ölenler, bu toprakları bize hediye edenler bu bizans piçlerinin '' anadolu çomarı '' dediği insanlardır . siz de o şehitlerin mezarında onları kemiren zavallı solucanlarsınız, leş böceklerisiniz .

  ne anadolu' yu karıştırıyorsun ? akp çomarı desen kimse bir şey demez . bundan 90 - 95 yıl önce anadolu halkını aşağılayanlar ingilizlere domalıyordu . refik halit karay vb. batı hayranları .
  13 -15 ... yordam
 9. 9.
  bunların bir yolunu bulup istanbul a göç edenleri gündüzleri travestilere saydırırken, geceleri küçükyalı sahilde bekleyen travestiler önünde kuyruk olurlar. ikiyüzlülük sancağını göndere çekerler.
  9 -4 ... motharocka
 10. 10.
  en son recep tayyip erdoğan'a şiir okuyan yozgatlı amcayı görünce tekrar aklıma gelen tanımlama.

  ayrıca yol yordam bilmeyen salakların varlığını da ispatlamıştır. bizans soyundan geldiğimi nereden biliyorsun çomar * hadi diyelim ki gerçekten de bizans soyundan geliyorum, bu kafamın kesilmesi ve cesedime işenmesi gerektiği anlamına mı geliyor yani? onu mu imbile ediyorsun?

  son olarak; anadolu çomarlarını yakup kadri ile birlikte en iyi tanımlamış yazarlardan biri olan refik halit'e laf söyletmem. aklını alırım senin kuçu kuçu.
  10 -8 ... sage hide