bugün

ekşi sözlük'te tanımı aşağıdaki gibi yapılandır. klasik akp seçmeni de diyebilirsiniz:

arabesk, muhafazakar, bağnaz kültür yapısı ve cehaletin savunucusudur.
sanat, felsefe, bilim gereksizdir, temel yaşam motivasyonu dindir.
ikiyüzlü ahlak anlayışı vardır. ahlak ve namus sözünü ağzından düşürmemesine rağmen, tecavüz fırsat bulursa uygulamaktan kaçınmayacağı eylemdir. kadın düşmandır.
fikirleriyle ve düşünceleriyle ebeveynlerinin kopyasıdır. miras aldığı fikirleri sorgulamaz ve itaat eder. düşünce ve fikirleri kolektiftir, bireysel görüşü yoktur.
siyasi tandansı, örgütlü cehaletten yanadır.
huzursuz, sağlıksız ataerkil aile yapısı içinde sevilmeden, psikolojik ve entelektüel açıdan desteklenmeden beslenir*.
kendi gibi olmayan her şeye düşmandır ve yok etmek ister.
empati hayatında yapmadığı bir eylemdir.

eğitimsizdir. eğitilmeyi reddeder, eğitilmezdir. eğitmeye çalışırsanız sizden daha çok nefret eder. insan suretine sahip olması, insan yerine konması için yeterli değildir. ait olduğu kültürle insan olmadığını beyan eder. en büyük hata anadolu çomarıyla iletişim kurmaya çalışmaktır.
(bkz: ulan öküz anadolulu)
Sonuncu icraatleri de bir leoparı öldürmektir efendim.
ak gençlik'te ve akp'de dağılım oranı %90'lara varır.

edit: çomar adlı köpeği bu türden bir benzetmeye ortak ettiğimiz için de ayrıca üzgünüz.
(bkz: halka koyun diyen halkçı angus)
(bkz: chp seçmeninin ukala ve götü kalkık olması)
https://eksisozluk.com/entry/40192739
hiç de sert olmayan, cehape zihniyetini falan yansıtmayan bir tabirdir. aynı cehape zihniyeti köy enstitüleri kurup bu halkı eğitmeye çalıştı. ahırları cami yapmışmış, e yapsın. cami ne oğlum? sen allah'a ibadet edebilmek için bile süslü püslü, şatafatlı, görkemli binalara ihtiyaç duyuyorsan senin inancını çomarlar ziksin.

ekleme:

(bkz: kanuni sultan süleyman hakkında suç duyurusu)
kendi beyni olmayıp onun bunun sözlüğünden özel , deyimli başlık çalan türk düşmanlarını göstermiştir . kurtuluş savaşı' nda savaşıp ölenler, bu toprakları bize hediye edenler bu bizans piçlerinin '' anadolu çomarı '' dediği insanlardır . siz de o şehitlerin mezarında onları kemiren zavallı solucanlarsınız, leş böceklerisiniz .

ne anadolu' yu karıştırıyorsun ? akp çomarı desen kimse bir şey demez . bundan 90 - 95 yıl önce anadolu halkını aşağılayanlar ingilizlere domalıyordu . refik halit karay vb. batı hayranları .
bunların bir yolunu bulup istanbul a göç edenleri gündüzleri travestilere saydırırken, geceleri küçükyalı sahilde bekleyen travestiler önünde kuyruk olurlar. ikiyüzlülük sancağını göndere çekerler.
en son recep tayyip erdoğan'a şiir okuyan yozgatlı amcayı görünce tekrar aklıma gelen tanımlama.

ayrıca yol yordam bilmeyen salakların varlığını da ispatlamıştır. bizans soyundan geldiğimi nereden biliyorsun çomar * hadi diyelim ki gerçekten de bizans soyundan geliyorum, bu kafamın kesilmesi ve cesedime işenmesi gerektiği anlamına mı geliyor yani? onu mu imbile ediyorsun?

son olarak; anadolu çomarlarını yakup kadri ile birlikte en iyi tanımlamış yazarlardan biri olan refik halit'e laf söyletmem. aklını alırım senin kuçu kuçu.
her anadolu insanını savunan kişinin kafa kesmeyi desteklediğini sanan doğuştan kafası kesikleri ortaya çıkarmıştır . bir de '' kuçu kuçu '' diyerek başkasını aşağılayıp kendi aciz varlığını doğrulamaya çalışıyor . ben bu bizans veya pkk kancığını aşağılamadım . bu türk ve halk düşmanı anadolu halkını aşağılayınca cevap verdim . kendi alınmış aklıyla başkasının aklını almaya çalışan bu köpekler türk düşmanı soyu kırıklardır .

bir de her saldıran gibi nickimden dolayı '' yol yordam bilmeyen '' tanımlamasını kullanmış . aklınız ancak buna yetiyor, birbirinizden habersiz koyunlarsınız .

bu yaratıcılık özürlü zavallı taklitçiler hala ekşi sözlük' ten çaldıkları başlıkta yazmaya devam ediyorlar , hayvan bile utanır çalmaya, bunlar hala utanmıyor . '' eksi' den alıntı '' falan yazılsa neyse . bunlar asıl köpek, bizans veya pkk kancıkları .

bu doğmamış ceninler akpli falan olduğumu sanıyorlar galiba . akpli değilim diye anadolu düşmanı bizans veya pkk kancığı olmak zorunda değilim . kurtuluş savaşı' nda savaşıp ölenler, bu toprakları bize hediye edenler bu bizans piçlerinin '' anadolu çomarı '' dediği insanlardır .

(bkz: akp nin osmanlı yı kullanarak halkı kandırması)

(bkz: ecdada söven sahte türkçüler)
yine bir günlüğüne kral olmuştur.

aferin.

iki makarna, üç bulgura oyunu yine sattın. valla helal olsun.

bu amına koyduklarıma biri şunu anlatmıyor mu arkadaş?
bizden çalınanlar, aslında onlardan da çalınıyor. sıfırlanan paralar aslında onların da parası.

kurtuluş savaşımızı bunlarla kazandığımıza inanamıyorum.

insan gerçekten hayret ediyor...
Oyunu halk değil cemaat okullarındaki tüm çalışanlar(istisnalar olabilir varsa da gizlidir.) sattı. Cemaat lideri kurumlarına chp ye oy verilecek diye emir veriyor ve kimse gık diyemiyor. Söyleyin bakalım oyunu satan kim ???
çok yanlış anlaşılan bir kavramdır. bu başlıkta yazılan uzun bir yazıyı okuyunca kanım dondu şerefsizim.

bu başlığı açmamın üzerinden 6-7 ay geçti. bazen cehapeli oldum, bazen elitist oldum, bazen sadece zürriyetsiz it oldum, bazen ise cenin oldum. ki zaten rte hazretlerini destekleyen biri ne kadar haklı, ne kadar kültürlü olursa olsun saygımı kazanamıyor bir türlü. tabii ki aynı şey facebook atatürkçüleri için de geçerli. örgütlü cehalete ve muhafazakarlığa saygı duyamam. özellikle günümüz koşullarında. eksileri artılarını aşmış bir adamı "ama geçmiş hükümetlerin hiç artısı yoktu" diyerek savunmak mantıklı değil. bana mantıklı gelmiyor. sizin yaptığınız şey bir akıl tutulmasıdır, pollyanacılıktır. ben buna saygı duyamam. oy vereceğin kişiyi kafana silah dayayarak belirlemeye hakkım yok, sizleri sadece biraz olsun geçmişin köhne zihniyetinden kurtulup önünüze bakmaya ve güya "sen ne anlarsın" deyip aşağıladığınız 18-20 yaş aralığındaki gençleri anlamaya davet ediyorum. nefret ettiğiniz zihniyet de halka "siz ne anlarsınız" demiyor muydu? e şimdi aynı bokun laciverdi oldunuz. benim buna itirazım var arkadaş.

öncelikle anadolu'da yaşayan herkes anadolu çomarı değildir. hani şu knorr reklamlarında oynayan amcalar-teyzeler vardır ya, reklamı seslendiren adam "bu domatesi ayşe nine'nin tarlasından aldık" derken ayşe nine de kameraya bakıp sırıtır mesela. hah işte anadolu çomarı o masumiyete sahip olmayan kişidir. genelde anadolu'da da durmaz zaten, büyük bir şehrin yolunu tutar. gelin bu insanların icraatlarına ve "anadolu çomarı" olarak tanımlanma sebeplerine bakalım:

- mahalle baskısının yılmaz bekçileri olmaları (öğrenciye ev vermemekten tutun da oruç tutmayanları dövmeye kadar geniş bir listeye sahibiz)

- tek başına sivas katliamı (bugün insanların "maalesef ama gerçekler bunlar" diyerek savunmaya kalktıkları zihniyet yaptı bu katliamı. o otelde yakılan kişiler size göre elitist olabilir ama bu diri diri yakılmaları gerektiği anlamına mı geliyordu? sizin ışid'ten ne farkınız var oğlum, kıvırmadan adam gibi konuşun da zikmeyeyim tüysüz yerlerinizi)

- leş gibi kokmaları ve buna rağmen duş almamaları. ulan ben her gün duş aldığım için osbir çekiyor zannedilen adamım (ki 2 haftadır no-fap yapıyorum), milletin ter kokusunu çekmek zorunda mıyım? her ne kadar genelleme yapmak pek doğru olmasa da bu çomarlar deodorant, roll-on nedir bilmezler. kıytırık bir bim veya a101'de bile bulabileceğin şeyler bunlar üstelik.

- ciddi anlamda kibar, efendi, terbiyeli ve saygılı kişilerden tiksinmeleri. tamam benden tiksinin, ben kibarlığın yanından bile geçmem. ama "niye teşekkür ediyon gardaş ibne misin" sözü bir şehir efsanesi değildir. gerçektir.

- orucun başlarına vurması. cidden merak ediyorum, bu insanlara ramazan'da ne oluyor? zaten çomarın bol olduğu bir apartmanda yaşıyorum, haftada bir mutlaka sözlü bir atışma oluyor. şimdi neredeyse her gün bir atışma, hatta bir keresinde olay fiziksel şiddete kadar gidip karakolda son buldu. muhtemelen koca bir apartman cennet mahallesi sakinleri gibi amirin odasına doluşup "komiserim şikayetçiyiz" diye bağrışmışlardır *

- biat kültürü. "ben recep tayyip erdoğan'a tapıyorum, bıyığının kılıyım" deyin, canım feda. ama "işte şöyle şöyle yaptı ama ne yapayım, onun gibisi yok. pis kaka öcü kemalistlerden intikamımızı aldı. benim başörtülü bacılarımı tuvalette bile rahat bırakmıyorlardı, üstüne soğuk su döküp kaçıyorlardı" diye kıvırmaya çalışmayın.

- (burada x yerine istediğiniz her şeyi koyabilirsiniz) kendisini x'e muhtaç eden adamlardan x/2 veya x/4 alabildiği için "buna da şükür" diyebilmeleri.

- yurt dışı tecrübesi, yüksek lisans, doktora ve çuvalla paraya sahip olmalarına rağmen ezik ve kompleksli olmaları

bırakın şimdi "halkı aşağılıyorsun" edebiyatını, böyle biri evlat olsa sevilmez. haksız mıyım? tamam ben gencim (yaş da 21 ha, liseli de değilim anlayacağınız) bir halttan haberim yok sana göre. eeee? sırf bu yüzden rte zihniyetine ve şark kurnazı anadolu çomarlarına saygı mı duyacağım? ya bırak allasen! ya arkadaşım eski günler benim (affedersin) sikimde bile değil, ben şimdiye ve geleceğe bakıyorum ve bugün ile geleceğimiz anadolu çomarı zihniyeti nefes aldıkça kararmaya devam edecek. siz karanlıktan hoşlanıyorsanız amenna.
birçok küfürden çok daha ağır olan söz . hala seçme ve seçilme hakkını elde edememiş anadoludan uzak 20 katlı apartmanda yaşayan bilgisayar bağımlısı kendi siyasi görüşünü cahilce savunan ergen kardeşim gelmiş burada her akp'ye oy veren insanı böyle tanımlıyor .
sözüm ona milliyetçi, atatürkçü (!) kişilerin anadolu insanına taktığı ad. yazık.
Mezopotamya eşeği kadar tehlikeli yaratık.
içten pazarlıklı, 3 5 kuruş paraya en yakınını bile satacak kapasitede, tek bildiği iş olan ticaret, tarım ve hayvancilikta insanları nasıl kaziklasam diye yirtinan, bu ülkenin geriye ve muhafazakarliga doğru gitmesindeki en büyük etkenlerden biri olan, yaşamı çıkarlar ve maddiyat üzerine kurulu, tek aktivitesi mal mal dizi izlemek olan, türkiye' nin geleceğini görmekten aciz, evinde tek bir kitap bile bulunmayan, fikirsel ve düşünsel cikarimlarda bulunamayan pisliğin tekidir. Eskiden bunlarla acirdim, köy ürünleri falan alırdım yollardan. Şimdi s.kimde bile değiller. Evet.
orospu çocuğudur.

http://www.youtube.com/watch?v=CryIHENfd5A
https://twitter.com/28may...status/511522760020213762
sikimsoniktirler.
çomar değil tavuktur. stalin'in tavuğu...
(bkz: türk halkının stalin in tavuğuna dönmesi/#25219208)
çomar şiiri

kuzu koyun dediler,
vardı onun bir adı,
hep sikene oy verdi,
namı anadolu çomarı.

fındık kadar beyniyle,
yorum yapar hadsizce,
sus sen hele bir dinle,
susmaz anadolu çomarı.

atar gider hep bunda,
bir fikri yok aslında,
kandırılır bulgurla,
bizim anadolu çomarı.

paraleli yok sayar,
pkk'yı dost sanar,
osuruktan nem kapar,
takmaz anadolu çomarı.

tapelere der hep boş,
gemicikler pek minnoş,
hepsi birbirinden götoş,
yürür anadolu çomarı.

bakara makara derler,
dinle dalga geçerler,
bunlar önemsiz şeyler,
der anadolu çomarı.

allah diyene oy verir direk,
ampule basar hep evet,
seçim haritasında sarı renk,
dindar anadolu çomarı.

hırsızlık yolsuzluk çekmez ilgisini,
ölçülmez içindeki tayyip sevgisi,
yoktur hiçbir konuda bilgisi,
sessiz anadolu çomarı.

üçüncü köprü ve marmaray,
bunlarla gurur duyar,
ömründe deniz görmese de,
coşar anadolu çomarı.

almanya en büyük düşman,
kahrolsun israil dedi mi başkan,
iran, amerika ve rusya şeytan,
beller anadolu çomarı.

türbandır en büyük sorun,
camileri bombalamış ordun,
namaz kılanı atmışlar zindana,
sanar anadolu çomarı.

yozgat, konya, çankırı, çorum,
doldu taştı hep anadolu'm,
nasıl eğitilir bilmiyorum,
cahil anadolu çomarı.

ne yazsak boş bu konuda,
bilsem ki olacak bir derde deva,
yazarım aslında 10 kıta daha,
okumaz anadolu çomarı.
özünde tipik yobazdır, bunun dışında kaliteye göre belli bölgelerde farklılık gösterebilir.
abd malı tasmayı beline takmış, kamçılanan kitledir.
baklavayı dalından yemeyi severler.

http://www.59saniye.com/e...yasanan-baklava-izdihami/
güncel Önemli Başlıklar