1. ?.
  hükümetin yerinde adımlarından biridir. adam istediği dilde savunsun lan kendini ne var bunda? somalinin teki mahkemelik olsa gider dilini bilen tercüman bulurlar kürt yapınca, "bilinmeyen bir dile savunma yaptı" olur. aklını dikeyim.
  5 -4 ... arcelious
 2. 16777215.
  hak değil bu. tanımlama yanlış. bu bir istektir.
  -1 ... bendosto
 3. 0.
  --spoiler--
  ister inan ister inanmayın... Mahkemelerde anadilde savunma... Okullarda anadilde eğitim isteyen BDP' nin... Kendi internet sitesinde ve facebook sayfalarında tek kelime Kürtçe yok... Demek ki BDP seçmenlerinin tümü Türkçe biliyor.. Kürtçe izaha gerek duyulmuyor... Gerek duyulsa Kürtçe olmaz mıydı? AKP' nin sayfasında ise ingilizce, Arapça seçenekleri mevcut.

  melih aşık / milliyet/ federe başkanlar başlıklı yazısından (15.11.2012)
  --spoiler--

  not: konu kilit.

  edit: bazı arkadaşların bunun hak olduğunu iddia etmek için kullandığı cümlelerdeki, afilli kelimeler bile aslında türkçeyi benden daha iyi kullandıklarının ispatıdır.

  yoksa sahiden türkçe bilmeyen insanları tercüman ile savunmalarının alındığı bilinmektedir.. ee o zaman neyin kafasındasınız?
  4 -4 ... namesis
 4. 1.
  başlığa nasıl itiraz edeyim diye, cahil cahil düşünen üç beş züppeyi buraya yıkabilen bir başlıktır.

  (bkz: hak haktır ibneler)
  1 -6 ... ikidebir
 5. 2.
  ülkenin resmi dilini, kendini ifade edebilecek düzeyde konusamayanlar icin makuldür, hatta zaruridir ancak türkiyede uygulamada olan versiyon samimiyetsizdir, provokatiftir, iyi niyetin ve cözüm arzusunun suistimal edilmesidir.
  3 -2 ... vuzii
 6. 3.
  verilmiş olan şeydir. istenme sebebi hak olması iddiası değil ülkeyi küçük ama emin adımlarla bölünme yolunda ilerletmektir. bunu isteyenlerden hiçbirisi ölse de bundan dolayı zerre-i miskal kadar minnet duymayacaklar.
  ... endemik pandemi
 7. 4.
  Her türk vatandaşının anadili türkçedir. net.
  3 -2 ... lajus
 8. 5.
  "Anadilde Savunma Hakkı'nı düzenleyen tasarı, Meclis insan Hakları Komisyonu'nda, zaman zaman gerginleşen bir görüşmeyle kabul edildi."
  ... imkansizligin kekremsi tadi
 9. 6.
  birden fazla hukuk normunun ilgili kişilere zaten tanımış olduğu bir hakka ilişkin neyin pazarlığı ediliyor? kanunun uygulanmasından kaçınılmasını haklı bulup bu durumun, siyasi bir başkaldırıya karşı verilen mücadele olduğu; kimi kesimlerce ileri sürülüyor. siyasi tabi, bu yönetimsel bir mesele . bu davanın yürütme erkinden arınmış bir halde yürüdüğünü kim söyleyebilir. ortada devletçe gasp edilen bir hak söz konusudur.
  ... mutereddit
 10. 7.
  en temel insan hakkıdır. ve insanlar en temel hakkını alabilmek için bedenlerini ölüme yatırabiliyorlar.
  1 -4 ... vincent vega fiction