bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  başbakan'ın pkklılara vereceğini bülent arınç'ın açıkladığı sözde hak.

  bu hak kürtlere değil pkklılara veriliyor... onlar terör örgütü sempatizanlığından yargılanan yaratıklar.
  8 -8 ... saldirayterk
 2. ?.
  hükümetin yerinde adımlarından biridir. adam istediği dilde savunsun lan kendini ne var bunda? somalinin teki mahkemelik olsa gider dilini bilen tercüman bulurlar kürt yapınca, "bilinmeyen bir dile savunma yaptı" olur. aklını dikeyim.
  5 -4 ... arcelious
 3. 0.
  hak değil bu. tanımlama yanlış. bu bir istektir.
  -1 ... bendosto
 4. 1.
  --spoiler--
  ister inan ister inanmayın... Mahkemelerde anadilde savunma... Okullarda anadilde eğitim isteyen BDP' nin... Kendi internet sitesinde ve facebook sayfalarında tek kelime Kürtçe yok... Demek ki BDP seçmenlerinin tümü Türkçe biliyor.. Kürtçe izaha gerek duyulmuyor... Gerek duyulsa Kürtçe olmaz mıydı? AKP' nin sayfasında ise ingilizce, Arapça seçenekleri mevcut.

  melih aşık / milliyet/ federe başkanlar başlıklı yazısından (15.11.2012)
  --spoiler--

  not: konu kilit.

  edit: bazı arkadaşların bunun hak olduğunu iddia etmek için kullandığı cümlelerdeki, afilli kelimeler bile aslında türkçeyi benden daha iyi kullandıklarının ispatıdır.

  yoksa sahiden türkçe bilmeyen insanları tercüman ile savunmalarının alındığı bilinmektedir.. ee o zaman neyin kafasındasınız?
  4 -4 ... namesis
 5. 2.
  başlığa nasıl itiraz edeyim diye, cahil cahil düşünen üç beş züppeyi buraya yıkabilen bir başlıktır.

  (bkz: hak haktır ibneler)
  1 -6 ... ikidebir
 6. 3.
  lütuf değil, haktır! temel haktır!
  5 -7 ... lock
 7. 4.
  ülkenin resmi dilini, kendini ifade edebilecek düzeyde konusamayanlar icin makuldür, hatta zaruridir ancak türkiyede uygulamada olan versiyon samimiyetsizdir, provokatiftir, iyi niyetin ve cözüm arzusunun suistimal edilmesidir.
  3 -2 ... vuzii
 8. 5.
  verilmiş olan şeydir. istenme sebebi hak olması iddiası değil ülkeyi küçük ama emin adımlarla bölünme yolunda ilerletmektir. bunu isteyenlerden hiçbirisi ölse de bundan dolayı zerre-i miskal kadar minnet duymayacaklar.
  ... endemik pandemi
 9. 6.
  Her türk vatandaşının anadili türkçedir. net.
  3 -2 ... lajus
 10. 7.
  "Anadilde Savunma Hakkı'nı düzenleyen tasarı, Meclis insan Hakları Komisyonu'nda, zaman zaman gerginleşen bir görüşmeyle kabul edildi."
  ... imkansizligin kekremsi tadi