1. ?.
  ana haber bültenlerinde sunucunun hafif bir tebessümle "simdi de hayvanlar dünyasi" seklinde söze girdigi ve 2, 3 tane salak kedi köpek videosu gösterilen kücük bölümlerdir.

  bu videolar nedense olabildigince eski cekimlerden olusur. yani video kalitesinden bunlarin en az 15 senelik oldugu söylenebilir.
  3 ... jazzmatass
 2. ?.
  bir kedi ve bir köpeğin inanılmaz dostluğu diye girip 5 dk boyunca yanyana yatan bir kedi ve köpeği gösterirler.
  ... leigh cheri
 3. ?.
  insana "kedi köpek bile çıkıyor bi biz çıkamadık anasını satıyım" dedirten olay.
  ... makinist
 4. ?.
  agacta asili kalmis yavru kedi veya kopek yavrusunun itfaiye tarafindan kurtarilma calismasi da bu tip ana haber aktivitesidir.
  ... radament
 5. 0.
  dan dun efektleri ve kocaman yazılarla pekiştirilen; falanca ünlünün köpeği nereye sıçtı? iste muhtesem kedi kopek dostluğu? sahibinin burun deliklerini sıçabilen muhabbet kuşu! gibi "haber"leri ekrana yansıtmaktır.
  ... vorhang mithrandir
 6. 1.
  (bkz: ana haberde fil göstermek) ****
  ... fatality of fantasy
 7. 2.
  bir kedi bir köpeği ısırdığında gerçekleşebilecek durumdur.
  (bkz: köpek kediyi ısırırsa değil kedi köpeği ısırırsa haber olur)
  ... olimbera
 8. 3.
  kedi köpekler ulu orta yaparlar bazı şeyleri bunları insan olarak yapanları göstermekten daha yeğ bir durumdur. ama şu da var a nın b nin y nin sevgilisi, artığı diye bize ünlü diye yutturulanlardan çok daha asildir bu hayvancıklar.
  ... blonde mermaid
 9. 4.
  artık magazinsel diye tabir edilebilecek kanalların**** ana haber bültenlerinde her gün karşılaşılabilecek olaydır. dandikleşmiştir artık özel ulusal televizyon kanalları.* hemen hemen hepsinde ya köpek yarışmaları gösterilir ya da kedi kurtarma operasyonları gösterilir.
  (bkz: belgesel yerine haber izlemek)
  ... sockrates