1. 1.
  "dünyadan ve yurttan gün içerisindeki tüm gelişmelerle karşınızdayız" diyerek yayına başlayan,yayın saati kanaldan kanala farklılık gösteren televizyon proğramı.
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  türkiye'de halka, maddî elitlerin menfaatine göre fikir pompalayan, ahlâkî çöküntüyü öven, genel getirilerine bakıldığında ülke halkına, günah keçisi yapılmak istenen kurtlar vadisi'nden çok daha fazla zarar vermiş olan programlar.

  "ana haber bültenleri yayınlanmasın" diyorum ben de. destek verenler "135 uyandırma hattı"nı arasınlar.
  1 -1 ... çakan adam
 3. 3.
  bazi kanaldakilarin magazin programlarindan farkli olmadigi bultendir.
  ... max cavelara
 4. 4.
  insanların farkında olarak veya olmayarak her türlü psikozlarını, nevrozlarını ve bilimum psikolojik arazlarını masturbatif bir edayla izleyerek (her ne kadar çoğu öyle görünmese de) üzerine bir de sigara yakacak kadar rahatladıkları kesinlikle üzerinde ayrıntılı bir doktora tezi yapılabilecek, akşamlarımızın olmazsa olmazı, çayımızın şekeri, birbirinden sıkıcı akaşamlarımızın keyfi. tv. izlemememin en büyük nedeni.
  ... ditty
 5. 5.
  (bkz: assolist)
  ... zarth vader
 6. 6.
  artık bir saat süren ama sürmeyen ve kim kimin eline vermiş, şok şok bilmemnenin poposu gözükmüş, onun çocuğu varmış ama bakireymiş gibi magazin haline dönüşen zımbırtı.içi boş ve haberle alakası olmayan bültenlerdir.
  -1 ... cin cikartirken carpilan hoca
 7. 7.
  seviyesiz insanların birbirlerine karşı sarfettiği seviyesiz cümlelerle başlayan ve muz cumhuriyetinde yaşayan manken, şarkıcı, oyuncu veya futbolcuların tamamen kişisel yaşamlarından anlam dolu dakikalarla sonlanan programlardır.
  ... kisrak
 8. 8.
  içeriğindeki magazin haberlerinin çokluğundan ötürü artık ana haber özelliğini yitirmiş olan haber bültenidir. Tabi lafımız cnn türk, ntv gibi kanallara değil.
  ... lahmacunun kiymaya doydugu an
 9. 9.
  özellikle show tv'de içeriğinden dolayı kusma nedeni olacak yayın zamanı.
  ... maninspace
 10. 10.
  ülkemizde gittikçe "az sonra"laşan, birkaç kanal dışında adam akıllı izleyemeyip sinir olduğumuz yurttan ve dünyadan -tv kanallarının %90ında haber değeri taşımayan- haberlerin enkırmenlerce sunulduğu program
  ... recellicreep