bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    geçmişi veya geleceği düşünüp, zaman kaybetmek yarine ulaşılmış olan hedeflerle ilgilenmek.
    2 ... pilotmont
  2. 2.
    latincesi "carpe diem" yaşamak..
    3 ... deli bozgun dolu dizgin
  3. 3.
    ing. seize the day
    2 ... lemur
  4. 4.
    hepimizin, istesek de, istemesek de yaptığımız, ancak özel veya yasak bir durumda "anı yaşamak" şeklinde kullandığımız deyim. genelde karşıdaki insana garip gelindiğinde açıklama babında kullanılabilitesi yüksektir.
    1 ... funeral of burnt memories
  5. 5.
    anı yaşamak,o an olan bitenin sonucunu pek düşünmemek sadece o anı düşünmek ve o na konsantre olmak gerisini ya da ilerisini düşünmemektir.Bir hayat felsefesi olarak da benimseyebiliriz anı yaşamak dediğimiz olayı.
    1 ... ozlm
  6. 6.
    anı yaşamak, lisedeyken, bir ders sonra sıfırlar sıfırı alacağınız matematik sınavını düşünmeyip tayfanızla muhabbetin dibine vurmaktır...
    1 ... dom dom bullet
  7. 7.
    insana yaşadığını hissettirebilecek an'ları farkında olarak, tadını çıkararak yaşamak. son sigarayı içer gibi.*
    2 ... ghost whisperer
  8. 8.
    -dur fehmi. öldürecen mi beni?
    +ani yaşıyorum müberra.
    -türkçe karakter sorunu o, budala adam.
    +hay ben...
    -1 ... osuruklu
  9. 9.
    jean paul sartre' nin zirveye taşıdığı varoluşçuluğun en önemli unsuru olan serüven duygusu ile birebir örtüşendir. plansız ancak akıl ve mantık kurallarını ihlal etmeyen bir şimdiye zemin hazırlayarak, geçmiş ve geleceğin tüm ayrıntılarına sırt çevirmektir.
    2 ... legend of the stranger
  10. 10.
    içine derin bir nefes alarak sanki ilk nefesmiş gibi, sadece o zamana ait olmak, son nefesmiş gibi vermek nefesi..
    2 ... miracle