bugün

genel seçimler olsun, belediye seçimleri olsun tüm seçimlerde izlediğim genel seçim stratejisi.

sayın başbakanımıza ve önderliğini yaptığı ak partiye o kadar güveniyorum ki hiç bir seçimde boş yere o güzel kafamı yormak zorunda kalmıyorum, ampülü gördümmüydü oyumu direk basıyorum.

yalnız yakın arkadaşlarım uyardı bu seferki referandum ampül yok dediler. ben de sordum 'sayın başbakanımız ne diyor?' diye. onlar da 'evet deyin' diye telkinde bulunduğunu iletince önümüzdeki referandumda 'evet' oyu kullanmaya karar verdim.
mübarek bir insan söylemi.. katılmamak elde değil..
(bkz: yobaz gördüm mü basarım tekmeyi)
-ampülü gördüm mü oyumu basarım abi...
+ben ampüşe basarım!
oyunu basacağı şey ampülden ziyade ampul olan, fakat düşüncesi karanlık olan ampulcüdür.
öncelikle (bkz: idam edilen gençlere ağlayan başbakan);

işte böyle bir başbakanın önderliğindeki partiye oy verilmez de ne yapılır?

böylesine tüm insani erdemlerin vücuda gelmiş hali olan bir başbakanın 'evet deyin' dediği referanduma nasıl olur da 'hayır' denir?

eleştirenler lütfen bu sorulara cevap versinler?
niye? çünkü ben malım, kara cahilim, özgüvensizin tekiyim.

şeklinde devam eden söylemin girişidir.
son on yılda oldugu gibi şu anda da "basmam lan!" diyenlerden sayısal olarak hayli hayli coktur böyle diyenler. öte yandan pozitif bir yanı var bu logonun, ne yani oka boka böcege falan mı basacaktı. heralde ampüle basacak. düşünsen de düşünmesen de basmak için en mantıklı tercih.
niye? çünkü ben tebayım, koyunum, cemaatçiyim, bir güdenim bir sikenim olmadan, sırtımda semer olmadan, emirden ve şıhın şeyhin sikinin kiri olmadan yaşayamam diyenlerin sıklıkla yaptığı iştir.

bir dönem dyp de toplaşmışlardı, kırat gördümü yapıştırırlardı.
(bkz: hayır demek için bir neden daha/#8902403)
diyen yavaş bas patlamasın tepkisinin muhatabidir.
lan oğlum bak akıllı olun benle konuşurken düzgün ve adam gibi davranın skertirim!!*
tanım: lampülü arka deliğine yerleştirtmek isteyen insan söylemi.
(bkz: yalnızca sinekler ampul etrafında toplanır)
(bkz: edison duysa mezarından kalkardı)
aynen bu örnekte olduğu gibi gözü kapalı oy vermeyi özendirmek üzere maksatlı olarak yayılmış evet mührünü kıratın böğrüne basmak diye bir deyim vardı, eskiden.
okuduğu zaman insanda ampülünde seninde .... die iç geçirten saptama.
Milletvekili adaylarından biri ile yaşanan gerçek bir olay..

işyerinden içeri girdim, baktım gürültü patırdı. Neler oluyor, dedim.
Hizmet sektörü halka açık bir yer burası. Adama bir koli gelmiş. Personellerime
bağırıyor. Siz havyan mısınız ? çalışanlarınız köpek mi ? Köpek parçalamış gibi laflar..

O an gözümü hiç birşey görmedi. Adam kolisi de derdi de umrumda değildi. Gece gündüz
alınteri ile ekmeğini kazanan personellere nasıl bu lafları kullanabilirdi.
Herşeyin bir yolu yorda mi var ? insan ol, en azından zor da olsa bunun için çaba göster
bizde sana yol gösterelim. Yardımcı olalım.

Aradan sadece 1 ay geçti, aynı adam esnafları dolaşıyor . O ukala, kendini bilmez, belden aşağı laflar eden adam gitmiş yerine muhafazakar, gayet hoş bir adam gelmiş.

Misafirperverlik, bizim toplumumuzun en güzel yanı olmalı, misafirperverliğimizi gösterdik. Kalkarken, oyunuzu bekliyorum dediğinde..

Üzgünüm, köpeklere oy kullanamaz dedim ve gönderdim.

Bu memlekette işçi ye değer vermeyen zihniyete oy vermem arkadaş. Ben de işverenim
bir ülkenin başbakanı kalkıp, Türk Tekstil işadamları Derneğinde bakın kayıtsız işçilere
göz yumuyorum daha ne yapayım diyorsa, ( o işçinin iş kazası geçirdiğini düşünün kayıtsız hiç bir sosyal hakkı yok )

Bu ülkede hala günde 7 TL fazla alcam diye insanlar köylerini bırakıp, ülkenin bir ucundan bir ucuna gidiyor ve yolda ekmek parası için ölüyor sa ( içinde 15 yaşından küçük işçi cocuklar ve kadınlarımız da var )

Bu ülke de yabancı sermayeye 10 yıl toprak bedelsiz, vergiden muaf hak tanınıyor işçiler
askeri ücretin altında çalıştırılıyorsa ,

Bu ülke de ekmek teknesini kapatıp , başkasının kapısında ekmek arayanlar var ise

Birşeyler yanlış gidiyordur arkadaş!

Oyunuzu iyi kullanın.
baba sözü dinlemeyen insanların düştüğü hallerdir. oku da adam ol baban gibi, eşşek olma.
aklıma kemal sunal filminden 'puro gördüm mü dayanamam yerim abi' repliğini getiren ifade. aslında şunu sormak lazım; ampule oy verdiğini söyleyen vatandaşlar topluluğunu yönetmekten memnun musunuz? ya da demokrasi tam da böyle bir şey mi?
makarnadan başka bir şey yiyemediği için beyni zarar görmüş, işsiz oldukları için kasları tembelleşmiş, bahçelerinde ki ahır da, buzdolabı bulunan, dağıtılan ucuz kömürlerle ısınmaya çalışan kişinin düşüncesidir. ha bir de bunların, benzin 4 lira olmuşken, oturup duble yollarla övünen "işçi" türleri vardır. aziz nesin birşey demişti bunlara neydi o?
(bkz: evet)
nasrettin hoca durur mu yapıştırdı cevabı ve bono bastı kahkayı gibi bir durum şeklinde bir söz. her gördüğün ampüle basma elektrik çarpar. kaçak falan vardır. bağnazlık iyi bir şey değildir. biraz vizyonunu geliştir. ne diyor av mevsiminde ''bakış açını değiştirdir.'' şeklinde özetleyecem.
Ak Parti Dindar parti... Hemen ona oy verelim...

Aynı mantık. Cahillik.
dikkat ette ampül sana basmasın diye cevap verilesi cümlecikcik.
koyunluğun en bariz göstergesi. kimse bana bu adam bilinçli seçmen koyun değil demesin ve eminim bunun gibilerden çok var.
--spoiler--
demokratik hakkını kullanmayı istemenin göstergesidir. sen de git "ok" gördüğün yere bas oyunu. ne demek yani,yok cahillerin yapacağı iştir yok bilmem ne. sana bir şey diyen var mı? demokrasiyi savunuyorsan ampule oy basanlara kesinlikle hakaret etme hakkın yoktur. eğer hakaret edersen senin yaptığın cahillik olur.
--spoiler--

mesele kime oy verdiğinin meselesi değil mesele nasıl oy verdiğinin meselesi. isterse çimen partisine oy versin ama birisi çıkıp ben politikalarına, yaptıklarına bakmam direkt oyumu veririm diyorsa su katılmamış cahildir.
güncel Önemli Başlıklar